• Magazyn
  • Wesele
  • Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!

Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!

  • Wesele
  • Rada
zapiszCredits Lindsay Madden
Credits Lindsay Madden
Publikacja

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle– może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!

1. Personalizacja

Pamiętaj, że ślub to Twój moment. Wiadomo jest, że każdy sezon wiąże się z innymi modami, ale to Ty najlepiej wiesz, co Ci w duszy gra i niech właśnie ta muzyka zabrzmi podczas Twojego wesela. Muzyka jest bardzo osobistym elementem, ale pamiętaj, że nie powinnaś atakować Gości swojego wesela- jeżeli na przykład Ty jesteś fanką muzyki metalowej, a wiesz, że Twoi Goście za nią nie przepadają, to nie organizuj całego wesela w tym klimacie, tylko zdecyduj się na 2-3 takie piosenki, a resztę postaraj się dopasować pod gust muzyczny swoich Gości.

zapiszPor Siberia Video and Photo
Por Siberia Video and Photo

2. Klasycznie czy nowocześnie?

Istnieje kilka rodzajów uroczystości. Pamiętaj o tym. Jeżeli zdecydujesz się na klasyczną ceremonię w kościele, to podczas niej będziesz musiała wykorzystać pieśni typowo kościelne- co nie zmienia faktu, że i tak będziesz miała wielki wybór. Porozmawiaj z chórem i muzykami skrzypkowymi, których będziesz miała do dyspozycji- oni na pewno udzielą Ci cennych rad. Pamiętaj, że podczas ślubu możesz wykorzystać akustyczne wersje swoich ulubionych przebojów- księża są obecnie na to coraz bardziej otwarci. Możesz za ich pomocą podkreślić najbardziej wyjątkowe momenty ceremonii.

zapiszAga BondyraDowiedz się więcej “Aga Bondyra”
Aga Bondyra

3. W jaki sposób dopasować muzykę do odpowiedniego momentu uroczystości weselnej?

Wesele to intensywny wieczór- trwa od kilku do kilkunastu godzin. Podczas aperitifu, czyli początku całej uroczystości zastosować muzykę w tle, która będzie delikatnym tłem dla pierwszych rozmów biesiadników, którzy na pewno będą chcieli podzielić się wrażeniami ze ślubu. Również podczas spożywania posiłków postaw na delikatniejsze tony, żeby zwyczajnie goście nie musieli przekrzykiwać muzyki. Pamiętaj, że warto jest, żeby w wyjątkowych momentach uroczystości, takich jak na przykład wręczanie prezentów postawić na muzykę, która będzie naprawdę szczególna w swoim wyrazie. To naprawdę ważne. Niech te niezwykłe momenty zostaną podkreślone. Aby to zrobić zasięgnij opinii profesjonalistów, którzy na pewno będą Ci pomagali w przygotowaniach do tego wielkiego dnia.

zapiszANTONI FOTOGRAFDowiedz się więcej “ANTONI FOTOGRAF”
ANTONI FOTOGRAF

4. Wybór piosenki na pierwszy taniec!

To coś bardzo ważnego, w końcu chwilę, kiedy po raz pierwszy zawirowałaś na parkiecie w ramionach świeżo poślubionego męża zapamiętasz na zawsze. Pamiętaj, że jeżeli o to chodzi, to masz przed sobą absolutną dowolność- wybierz to, co Ci w duszy i sercu gra. Marzy Ci się ogniste tango? A może mocny heavy metal? Bierz co chcesz! Mimo że większość par młodych decyduje się na to, żeby jako swój pierwszy taniec zatańczyć walc, to pamiętaj, że Ty i Twój wybranek nie musicie się na to decydować. Na pewno ułóżcie sobie jakąś choreografię- może pomoże w tym jakiś profesjonalista? Coraz więcej szkół tańca ma w swojej ofercie taką opcję. Warto jest się na nią zdecydować!

zapiszbmkesek.com - Fotografia ŚlubnaDowiedz się więcej “bmkesek.com - Fotografia Ślubna”
bmkesek.com – Fotografia Ślubna

5. Wesele to wisienka na torcie!
No właśnie, wesele to taka wisienka na torcie, przysłowiowa kropka nad i, więc musisz zadbać o to, żeby pojawiła się na nim równowaga- chcąc nie chcąc musisz zadowolić wszystkich uczestników tej imprezy. Starszym gościom spodobają się te bardziej melodyjne piosenki, w rytm których będą mogli zatańczyć tak klasycznie. Jeżeli jednak chcesz postawić na prawdziwe pewniaki, to wybierz R&B z przełomu lat 2000 i 2010 oraz pop z lat 80 i 90, który naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. A jeżeli chcesz dodać odrobiny pieprzu, to przygotuj kilka piosenek rockowych- może nie wszyscy się przyznają, ale je lubią.

zapiszPor IVASHstudio
Por IVASHstudio

Zdaniem DJ Tomsky Tomasz Słupski“Zdecydowana większość gości docenia dj’a weselnego grającego w myśl zasady „dla każdego coś muzycznego”. Wyznacznikiem udanego przyjęcia jest przede wszystkim odpowiednio wyselekcjonowana muzyka, a wszelkie zabawy zabawy czy quizy należy potraktować opcjonalnie. Idealna kompozycja utworów na wesele powinna zachowywać proporcje pomiędzy piosenkami szybszymi a wolniejszymi, starszymi a nowszymi i co najważniejsze pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi. Na weselach tematycznych obowiązkowo muszą pojawiać się też utwory nawiązujące do motywu przewodniego przyjęcia. Bzdurą jest stwierdzenie, że na weselu „musi być” disco polo, bo goście wtedy bawią się najlepiej. Może być ale nie musi, bo warto wiedzieć, że klasyka zawsze jest w modzie. Tak zwane złote przeboje w oryginalnych wersjach z domieszką współczesnych rytmów zawsze sprawdzą się na weselu i są dowodem na to, że muzyka łączy pokolenia.”

6. Muzyka i wiecej!

DJ Martin  uważa, że połączenie dobrej muzyki z pełnią niespodzianek i szalonych zabaw, gwarantuje integrację gości i dobrą zabawę. Muzyka przeplatana z tańcem i radością zapewni emocje trwające do białego rana. Aby zobaczyć prawdziwy triumf na parkiecie warto wprowadzić zabawy muzyczne dla gości, tych młodszych i tych starszych, tak aby każdy mógł się w pełni zaangażować i dać ponieść się rytmowi.

zapisz
DJ Martin

 

 

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Aga Bondyra Fotografia Fotograf ślubny
Antoni Fotograf Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!