Jak wybrać buty do ślubu? Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci je wybrać!

W dniu ślubu, poza tym że powinnaś wyglądać pięknie i być pewną siebie, musisz także czuć się komfortowo. Cały dzień chodzenia i tańce do białego świtu wymagają wygodnych butów, które z racji powagi dnia, powinny elegancko prezentować się na Twoich stopach. Jak zatem wybrać buty do ślubu, by spełniły wszystkie Twoje oczekiwania? Przedstawiamy kilka wskazówek, których przestrzeganie, pozwoli Ci czuć się pięknie i komfortowo podczas ślubu i wesela.

W pierwszej kolejności wybierz suknię ślubną

Suknia ślubna może mieć wpływ na wysokość obcasa, kolor i teksturę butów. Wybierz zatem sukienkę, a następnie staraj się dopasować do niej obuwie, gdyż powinno ono komponować się z całym strojem.

DR5000.com
DR5000.com

Postaraj się przewidzieć pogodę

Zakup butów planuje się kilka miesięcy przed ślubem, a w tym czasie pogoda może się znacznie zmienić. Buty powinny być dostosowane do pogody (nawet, jeżeli zaskoczy Was deszcz!) zarówno podczas ślubu, jak i w czasie sesji fotograficznej w plenerze.

Anna Dedo
Anna Dedo
Anna Dedo
Anna Dedo

Zastanów się nad kolorem

Podczas, gdy większość Panien Młodych wybiera buty białe, beżowe, srebrne i złote, coraz więcej decyduje się na zupełne szaleństwo przy wyborze koloru butów. Twoje buty mogą przecież pasować do stroju partnera, sukienki Twojej świadkowej, albo być kolorystycznym wymysłem Twojej wyobraźni!

Przemysław Białek
Przemysław Białek
Lucky in love
Lucky in love
Aga Bondyra
Aga Bondyra

Wybierz wysokość obcasa

Jedno jest pewne- najlepszy jest taki, do jakiego jesteś przyzwyczajona. Nie popełniaj błędu, jakim jest wybór butów na obcasie dużo wyższym niż ten, który mają inne Twoje buty. Coraz częściej, kobiety decydują się na delikatne, płaskie buty typu „baleriny”, co często powodowane jest podobnym do Panny Młodej wzrostem Pana Młodego.

KSIS model: Gardenia, obcas: 6cm
KSIS model: Gardenia, obcas: 6cm
KSIS model: Poetry, obcas: 10cm
KSIS model: Poetry, obcas: 10cm

Rozchodź buty przed ślubem

Już kilka tygodni przed ślubem noś je w domu. Kilka godzin chodzenia w butach, pozwoli na ich lepsze dostosowanie do stopy. Materiał, z których są wykonane będzie bardziej miękki, dzięki czemu unikniesz bolesnych odcisków i otarć podczas ślubu.

Sensatiano model: Joana
Sensatiano model: Joana

Przygotuj sobie rezerwowe buty na wesele

Ból stóp dopaść Cię może nawet w najwygodniejszych butach. Przygotuj sobie zapasowe buty, które będziesz mogła zmienić podczas zabawy weselnej.

A Ty jakie buty ubierzesz na swój ślub? Eleganckie, wygodne, czy może udało Ci się połączyć te dwie zalety weselnego obuwia?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji