Ślub w deszczu, czyli jak nie dać się deszczowej pogodzie w tym ważnym dniu?

Ślub w deszczu. Fot. Rafał Podstawny

Deszcz w Polsce nie jest rzadkim zjawiskiem, szczególnie w porze jesieni. Większość narzeczonych marzy o pięknej pogodzie w dniu swojego ślubu, ale często są to pobożne życzenia, bo mimo prognozy pogody przewidującej słoneczne niebo, deszcz może Was zaskoczyć w każdym momencie. I co wtedy?

Nie panikujcie! Przygotujcie się do ślubu i sesji zdjęciowej, a żadna pogoda nie zaskoczy Was w tym ważnych czasie!

Pierwsze i najważniejsze- parasol! Nawet, jeżeli Wasz ślub zaplanowany jest na środek lata, warto mieć w zanadrzu parasol, który uchroni suknię i fryzurę Panny Młodej zarówno przed ciepłym, letnim deszczem, jak i przed jesienną ulewą.

Parasol ślubny ozdobiony kwiatami Fot. wildflowersphotos.com

 

Na rynku dostępnych jest wile kolorowych i ozdobnych parasoli, które nie tylko dodadzą Wam uroku, ale ozdobią ślubne fotografie.

Jeżeli w dniu ślubu zaskoczy Was deszcz, dobrym i ciekawym pomysłem będzie udekorowanie zwykłego parasola, np. kwiatami, co także doda mu uroku.

Sesja ślubna z wykorzystaniem parasola może być naprawdę zabawna i barwna. Para Młoda tańcząca w kroplach deszczu wcale nie musi być smutna!

Kolorowy parasol można wyeksponować na barwnych zdjęciach, a czarno-biała fotografia przedstawiająca Młodą Parę pod parasolem będzie niezwykle romantyczna i tajemnicza.

Sesja ślubna w deszczu. Fot. Wojciech Marzec

Poza parasolem, na sesję zdjęciową w deszczu możecie zabrać kolorowe kalosze!

Szalona sesja ślubna w deszczu! Fot. Rafał Podstawny

Kalosze coraz częściej wykorzystywane są przez Panny Młode na sesjach zdjęciowych, ponieważ wyglądają bardzo zabawnie, przekształcając zwykłą sesję w szaloną zabawę, którą uwiecznia fotograf!

Jeżeli planujemy zorganizować przyjęcie weselne w restauracyjnym ogrodzie, należy wcześniej omówić kwestię pogody, aby w razie niesprzyjających warunków pogodowych, stoliki zostały przeniesione do środka restauracji.

Warto także pomyśleć o rozłożeniu namiotu, który jest zadaszony i skutecznie chroni przed kroplami deszczu, nie odbierając przyjemności zabawy na świeżym powietrzu.

W czasie deszczu warto zrezygnować z wręczania prezentów i składania życzeń przed kościołem czy urzędem stanu cywilnego. Przeniesienie tej tradycji na salę weselną będzie znacznie praktyczniejszym pomysłem.

I pamiętajcie o starym polskim powiedzeniu, że jak niebo się za młodych wypłacze w dniu ślubu, to wspólne życie będzie pozbawione łez 🙂

Zobacz także: niezbędnik jesiennej Panny Młodej, czyli o czym nie możesz zapomnieć!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Marzycie o wyjątkowej uroczystości ślubnej, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci? Jeśli tak jest, to zapraszamy do nas, na magiczną Sardynię. Wyjątkowy ślub na wyciągnięcie ręki!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji