Biżuteria ślubna: kilka słów o naszyjnikach i wisiorkach

Najważniejszym zakupem, jakiego przed ślubem dokonuje Panna Młoda, jest suknia ślubna. Gdy już zostanie ona wybrana, wówczas rozpoczyna się szaleństwo dobierania do niej dodatków! Bolerka, marynatki, szale, rękawiczki, buty, bielizna – to najczęściej idzie na pierwszy ogień. Później zaczynamy się zastanawiać nad dodatkami, ozdobami. Faktem jest, że najpiękniejszą ozdobą ślubną każdej Młodej Pary, a szczególnie Panny Młodej są jej własne emocje. Jednak kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie, a wręcz olśniewająco. A w tym jedynym i najważniejszym dla Młodej Pary dniu pragną w dodatku wyglądać perfekcyjnie. Dlatego po zakupie sukni ślubnej dobierają do niej również i biżuterię. Sam pierścionek zaręczynowy  i ślubna obrączka to za mało. Zaczyna się więc dobór kolczyków, bransoletek, naszyjników i wisiorków na łańcuszkach.

Oto 3 zasady, których każda przyszła Panna Młoda powinna się trzymać przy doborze naszyjników i wisiorków:

1. Pamiętać należy o tym, że każdy rodzaj biżuterii, w tym również naszyjniki i wisiorki, to rodzaj dodatków do sukni ślubnej. Nie bez powodu jest ona nazywana dodatkiem. Biżuteria nie może przyćmić urody Panny Młodej i zdominować cały jej wizerunek. Powinna natomiast stanowić swego rodzaju dopełnienie i nadać całości bardzo urokliwy wygląd. Także rozsądek z stonowanie przy jej wyborze to podstawa!

2. Przy wyborze koluru biżuteriinajczęściej sugerujemy się kolorem obrączki bądź sukni ślubnej. Coraz częściej Młode Pary decydują się na obrączki wykonywane z białego złota lub innych szlachetnych metali o srebrnych kolorach. W takich sytuacjach fajnie sprawdza się naszyjniki i wisiorki w zimnych barwach, czyli przede wszystkim wszelkiego rodzaju odcienie srebra i bieli. Można jednak zastosować do nich dodatki o innych kolorach (np. zawieszka z niebieskim lub fioletowym kryształkiem w środku). Te kolory biżuterii są najczęściej, choć nie zawsze, wybierane w przypadku białych sukien ślubnych.

Naszyjniki pasujące do białych sukien ślubnych, źródło: Apart

W przypadku obrączki wykonanej ze złota Panny Młode najczęściej decydują się na biżuterię w tym samym kolorze. Fajnym rozwiązaniem jest tutaj również połączenie złota i odcieni srebra lub bieli. To szczególnie ładnie współgra z białą suknia ślubną. Jeżeli natomiast suknia Panny Młodej jest w kolorze ecru, to wszelkiego rodzaju naszyjniki i wisiorki w odcieniu złota bardzo ładnie podkreśli jej kolor. Również świetnie będą prezentować się tutaj, nie śnieżnobiałe kryształki czy kamyki, a te o kremowych odcieniach.

Złote naszyjniki ślubne, źródło: W. Kruk

Uniwersalnym rozwiązaniem są naszyjniki i wisiorki z przezroczystymi kryształami lub przezroczystymi sztucznymi koralikami. Pasują one do każdego koloru obrączki i sukni ślubnej. Tak samo zresztą jak biżuteria z mlecznymi kryształkami, kamieniami lub sztucznymi koralikami. Dobór biżuterii z dodatkami w tych kolorach będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego przyszłego Pana Młodego, który ma zamiar sprezentować swojej narzeczonej biżuterię ślubną. Mało prawdopodobne jest tu bowiem złe dobranie kolorystyczne.

Źródło: Apart

Niezaprzeczalnie z suknią ślubną zawsze pięknie komponują się perły. Jeżeli więc nie jest się przesądnym, to warto rozważyć wybór sznura pereł w formie pięknego naszyjnika, lub łańcuszka z perłową zawieszką.

Źródło: YES

3. Gdy już wiemy jaki kolor powinna mieć biżuteria ślubna możemy zacząć dobierać już konkretne modele. W przypadku naszyjników i wisiorków należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kształt dekoltu sukni ślubnej.

Dekolt gorsetowy (prosty). Jest to dekolt, do którego pasuje praktycznie każdy rodzaj naszyjników i wisiorków. Także przyszła Panna Młoda, która wybrała suknię ślubną właśnie z takim dekoltem, ma w czym wybierać. Mogą to być okrągłe naszyjniki, dłuższe i krótsze, naszyjniki w formie delikatnych kolii, naszyjniki w kształcie litery Y, a także te w kształcie litery V. Mogą to być również wisiorki o różnej długości i z zawieszkami o różnych kształtach. Pamiętać należy jednak o tym, że jeżeli marzymy o dużych i np. długich kolczykach, to nawet w przypadku takiego dekoltu należy zrezygnować z wszelkich naszyjników i wisioków.

Dekolt kwadratowy i w łódkę. W obu przypadkach dobór naszyjników i wisiorków nie jest już tak łatwy. Najładniej wyglądają krótkie okrągłe naszyjniki, które układają się bardzo blisko podstawy szyi. Alternatywą dla prostych okrągłych prostych naszyjników mogą być naszyjniki z małą zawieszką.

Dekolt w kształcie serca. Tutaj świetnie wyglądają naszyjniki w kształcie litery Y,  czyli te z zawieszką. Można je również zastąpić wisiorkiem.

Dekolt w kształcie litery V. Idealnym komponują się z nim naszyjniki o takim samym kształcie co sam dekolt. Można również założyć tutaj delikatny wisiorek na łańcuszku, który również wygląda fantastycznie.

Dekolt zabudowany. To w zasadzie brak dekoltu. Góra sukni zakończona jest stójką. W tym przypadku wszelkiego rodzaju naszyjniki i wisiorki są stanowczo odradzane. W kwestii biżuterii należy więc skupić się na kolczykach i bransolecie.

Drogie Panie pamiętać należy o tym, że w przypadku gdy na sukni w okolicach dekoltu, znajdują się piękne i fantazyjne zdobienia, to niezależnie od kształtu dekoltu należy zrezygnować z naszyjników i wisiorków!

Najważniejsze jednak, żeby przy doborze biżuterii ślubnej kierować się własnym gustem i preferencjami. To jedyna gwarancja tego, że w tym najważniejszym dniu, po jej założeniu będziemy czuć się wyjątkowo!

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji