• Magazyn
  • Jak wybrać kolor Twojego wesela? Sprawdź!

Jak wybrać kolor Twojego wesela? Sprawdź!

W dobraniu najlepszej kombinacji kolorów na Twój ślub i wesele na pewno pomoże Ci przeglądanie nowych trendów. W razie wątpliwości pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

  • Dekoracje
  • Rada
  • Polska

4Kolory mają wielkie znaczenie w zależnościach kulturowych. Kolory niewątpliwie związane są z emocjami ludzi- wpływają na nastrój, ale też na apetyt czy na sen. Obudziłaś się mega szczęśliwa? To pewnie chcesz założyć pomarańczową koszulę. To kolor pobudzający, mający w sobie wielką energię, który symbolizuje spontaniczność. Jeżeli zaczynasz myśleć o kolorach związanych z weselem, to musisz się zastanowić, jaki chcesz wywrzeć wpływ na Gości.

Publikacja

Gianni Versace powiedział, że czarny to kwintesencja prostoty i elegancji. Wiedział, co mówi- to w końcu ikona świata haute couture. Jeżeli wybierzesz ten kolor jako barwę przewodnią Twojego wesela, to zbudujesz bardzo elegancką, wręcz luksusową atmosferę. Czarny to barwa idealna dla Par, które cenią sobie wyrafinowanie. Kolor szary to idealna równowaga pomiędzy bielą a czernią. Ten neutralny kolor oznacza dyskrecję, a także jest znany jako kolor sukcesu i stabilności. Jeżeli zdecydujesz się utrzymać swoje dekoracje ślubne w tym kolorze, to pamiętaj, żeby przełamać go również innymi barwami, ponieważ nadmiar szarości powoduje monotonię.

zapiszfotozotti shutterstock
fotozotti shutterstock
zapiszAlex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock

 

Biały w rzeczywistości nie jest kolorem, a sumą wszystkich kolorów. Rozświetla otoczenie. Odnosi się do prostoty i czystości. Ozdoby wykonane z białych kwiatów nigdy nieb wyjdą z mody.

zapiszIVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock
zapiszAlex Andrei shutterstock
Alex Andrei shutterstock
zapiszAnna Dedo
Anna Dedo
zapiszSvetlana Iakusheva shutterstock
Svetlana Iakusheva shutterstock

Czerwony to kolor pasji i miłości- bezpośrednio jest związany z ludzkim serce. Reprezentuje silną osobowość, aktywność. Czerwony to kolor dla kobiet-wojowników. Ten kolor zbuduje bardzo ciepłą atmosferę i może być wykorzystany przy różnych typach wesela, ale najlepiej sprawdzi się przy weselu w stylu rustykalnym.

zapiszAntonina Puliatkina shutterstock
Antonina Puliatkina shutterstock
zapiszHalfpoint shutterstock
Halfpoint shutterstock

 

Różowy to kolor kojarzący się z dziewczęcością i czułością. Daje poczucie ciepła i miękkości. Znakomicie się sprawdzi na Twoim weselu.

zapiszShelli Jensen shutterstock
Shelli Jensen shutterstock
zapiszwandee007 shutterstock
wandee007 shutterstock
zapiszchrishumphreys shutterstock
chrishumphreys shutterstock

Żółty symbolizuje energię, zabawę i radość. Ten kolor reprezentuje słońce, więc na pewno wspaniale rozświetli każde otoczenie.

zapiszFol-Studio, Fotografia i Filmowanie
Fol-Studio, Fotografia i Filmowanie
zapiszFol-Studio, Fotografia i Filmowanie
Fol-Studio, Fotografia i Filmowanie

Pomarańczowy jest wynikiem połączenia dwóch barw- żółci i czerwieni. Ten kolor reprezentuje sukces i dobrobyt. Sprawdzi się przy weselach w różnych stylach. Przekonaj się sama! Na pewno będzie pięknie!

zapiszAMMC Studio
AMMC Studio
zapiszO_Lypa shutterstock
O_Lypa shutterstock
zapiszPaul Rich Studio shutterstock
Paul Rich Studio shutterstock
zapiszaprilante shutterstock
aprilante shutterstock

Brązowy to kolor, który łączy człowieka z naturą- dlatego wspaniale sprawdzi się na weselach w stylu rustykalnym. Brąz daje poczucie komfortu i ciepła. Jest związany z poczuciem dojrzałości, stabilności i odpowiedzialności.

zapiszAfrica Studio shutterstock
Africa Studio shutterstock
zapiszEric Limon shutterstock
Eric Limon shutterstock
zapiszdfrolovXIII shutterstock
dfrolovXIII shutterstock

 

zapiszGordana Sermek shutterstock
Gordana Sermek shutterstock

Zielony jest znany jako kolor nadziei, który reprezentuje naturę, odnowę i płodność. Daje poczucie spokoju i równowagi, dzięki czemu nadaje się do dekoracji miejsc, gdzie Goście będą spożywali obiad lub kolację.

zapiszAga-Bondyra
Aga-Bondyra
zapiszAga-Bondyra
Aga-Bondyra
zapiszAga-Bondyra
Aga-Bondyra
zapiszAga-Bondyra
Aga-Bondyra

Niebieski reprezentuje dobro, tkliwość, ciepło i uczucie. Jest to kolor, który jest nowoczesny i elegancki. Odcień Tiffany jest ulubieńcem projektantów. Można połączyć go także z innymi kolorami.

zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek
zapiszPrzemysław Białek
Przemysław Białek

Purpurowy podobnie jak czarny odnosi się do poczucia szlachetności i siły. Symbolizuje godność i szacunek. Łączy się z duchowością, ponieważ reprezentuje kosmiczną energię. Ze względu na swoją elegancję jest wykorzystywany w bardziej formalnych weselach.

zapiszLucky in love
Lucky in love
zapiszLucky in love
Lucky in love
zapiszLucky in love
Lucky in love
zapiszLucky in love
Lucky in love

Złoty to mocny kolor, który w sposób bezpośredni odnosi się do luksusu i blasku. Złoto jest symbolem wyrafinowania, ale też harmonii i równowagi. Jeżeli użyjesz tego koloru w dodatkach, to Twoje wesele będzie prezentowało się niezwykle nowocześnie.

zapiszextremechan shutterstock
extremechan shutterstock
zapiszivkatefoto shutterstock
ivkatefoto shutterstock
zapiszliseykina shutterstock
liseykina shutterstock

W dobraniu najlepszej kombinacji kolorów na Twój ślub i wesele na pewno pomoże Ci dekorator. W razie wątpliwości pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Przemysław Białek Fotograf ślubny
Aga Bondyra Fotografia Fotograf ślubny
Anna Dedo Fotograf ślubny
AMMC Studio Kamerzysta na wesele
Lucky in Love Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!