Jak przygotować słodki stół na wesele? Wygląda obłędnie!

Podczas każdego wesela są pewne elementy, które muszą, po prostu muszą mieć miejsce. Stół wiejski to coś, co istnieje już od wielu lat- każdy chce mieć takie smakołyki podczas swojego przyjęcia. Słodki stół to coś, co dopiero „zdobywa salony”, ale za to w jakim stylu!

Chcesz mieć taki stół na swoim przyjęciu?

To nie możesz przegapić tego artykułu! W jaki sposób się do tego zabrać? Macie kilka możliwości. Możesz samodzielnie zapewnić słodkości (ciasta, ciasteczka, muffinki- ogranicza Cię tylko wyobraźnia) i dekoracje tego stołu (wszak musi być absolutnie zachwycający), lub też skupić się tylko na słodkim poczęstunku. Jest też inna opcja. Możesz całkowicie zaufać organizatorowi (wiele firm oferuje się, że przygotuje taki stół) i temu jaką ma wizję na taki słodki stół. Zastanów się, co będzie dla Ciebie najlepsze. Na pewno podejmiesz odpowiednią decyzję!

Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF

Pierwszy krok?

Zajrzyj do Internetu! Żyjemy w takich czasach, że pierwszym punktem każdych poszukiwań (w jakiejkolwiek kwestii) jest Internet. To w końcu niezmierzone źródło inspiracji. Wpisawszy w wyszukiwarkę Google hasło „słodki stół wesele” otrzymujemy niezmierzoną liczbę odpowiedzi. Nic, tylko wybierać. No i oczywiście się zachwycać! Zdjęcia ilustrujące adaptację takich słodkich stołów są takie apetyczne. Fenomenalne! Na pewno wybierzesz coś fantastycznego!

Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF

Co potem?

Zastanów się jaką kwotę możesz na to przeznaczyć. Ceny realizacji takiego słodkiego stołu są zróżnicowane. Jeżeli zapewnisz swoje słodkości i dekoracje, to automatycznie cena będzie niższa (około 500 zł). Jeśli kwestie dekoracji całkowicie oddasz organizatorowi tego przedsięwzięcia, to cena się podniesie (800-1000 zł). Możesz również wybrać tak zwaną realizację kompletną (czyli organizator zapewnia słodkości i dekoracje takiego stołu), to koszty będą zdecydowanie większe ( ok.1800-2000 zł). Ceny oczywiście zależą od liczby gości na przyjęciu weselnym.

Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
LA VANILLE
LA VANILLE
LA VANILLEs
LA VANILLE

Co powinno znaleźć się na tym stole?

Pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Zastanów się jakie słodkości najbardziej lubią Twoi Goście. Jeżeli znajdują się wśród nich dzieci, to zadbaj, żeby były jakieś przekąski przeznaczone specjalnie dla nich- wspaniale udekorowane, kolorowe, oczywiście bez zawartości alkoholu. Zainteresuj się kwestią diety swoich Gości- może ktoś z nich jest alergikiem lub nie spożywa pokarmów zawierających gluten, a może ma nietolerancję laktozy. Zatroszcz się o to, aby znalazł na takim stole coś dla siebie. Na pewno będzie Ci wdzięczny! Zastanów się także na tym, jakie to powinny być słodkości. Pamiętaj, że te z kremem mogą okazać się niebezpieczne- wesela zazwyczaj odbywają się latem, a kremy w połączeniu z alkoholem (a bądźmy szczerzy- różnego rodzaju trunki są wręcz obowiązkowym elementem polskiego wesela) mogą okazać się zdradliwe. Na pewno nie chcesz zapewnić swoim Gościom zatrucia pokarmowego. Dlatego naprawdę dokładnie przemyśl, co chcesz zaserwować na swoim słodkim stole.

Lovely Photos ACF

Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF
Lovely Photos ACF

W czym podać słodkości?

Pojawia się pytanie- wypożyczyć naczynia od firmy cateringowej czy kupować samodzielnie? Zrobicie, co będziecie uważali, ale pamiętajcie, że takie naczynia, w któryś podalibyście naczynia mogą Wam się przydać w przyszłości. Nigdy nie wiecie, co przyniesie następny dzień. A w Internecie takie naczynia możecie kupić naprawdę tanio! Może warto w nie zainwestować!

Elena Matiash Photography
Elena Matiash Photography

A co zrobić jeżeli słodyczy nam zostanie?

Ciężko jest wymierzyć w taki sposób, żeby kupić idealną ilość słodkich przysmaków. Na pewno Ci coś zostanie. Co zrobić z takimi słodkościami? Dobrym rozwiązaniem będzie sprezentowanie ich Gościom jako prezent „na pożegnanie”. Zadbajcie o jakieś ciekawe pojemniki. Goście na pewno będą zachwyceni takim souvenirem. Pamiętaj, żeby nie przesadzać! W kwestii Twojego Wesela przygotowanie słodkiego stołu jest tylko jednym z wyzwań, które przed Tobą stoją. Jeżeli więc chcesz przygotować jakieś słodkości sama, to pamiętaj, że nie mogą być skomplikowane. Nie dokładaj sobie pracy. Zdecyduj się na coś prostego, ale efektownego. W Internecie znajdziesz wiele pomysłów na desery, które można przygotować w przysłowiowe 20 minut!

Miejsce: Młyn-Zabierzów |Fotograf: Lovely Photos ACF |Kwiaty,dekoracje : Babie Lato- dekoracja przyjęć |Tort: BeMyCake Słodkie Stoły | Papeteria Ślubna: Soap Bubble | Słodki Stół: BeMyCake Słodkie Stoły | Cydr Bar: Cydr Słowiański | Małe nalewki: Nalewkarnia Longinius | Organizacja: BeMyWife Konsultanci Ślubni

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji