Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!

Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.

 • Konsultant
 • Rada

Kiedy ślub zbliża się wielkimi krokami, a Wy nie macie wystarczajaco czasu, aby poświęcić się przygotowaniom do tego ważnego dnia, na ratunek mogą przyjść Wam specjaliści z branży- Wedding Plannerzy. Udzielają oni pomocy Parom Młodym poprzez zorganizowanie ich ślubów wedle życzenia; począwszy od mało istotnych szczegółów, które moglibyście nawet przeoczyć planując ceremonię samodzielnie, skończywszy na podstawowych elementach, jakich nie może zabraknąć na ślubie. Poniżej, przygotowaliśmy dla Was 5 porad, dzięki którym dowiecie się w jaki sposób wybrać odpowiedniego Wedding Planner’a:

Krok 1: Poszukiwania Wedding Planner’a

Publikacja

Znalezienie właściwego Wedding Planner’a jest procesem dość żmudnym, lecz kluczowym, dlatego należy wykonać ten krok solidnie. Od wybranego przez Was dostawcy zależeć będzie w końcu całokształt ślubu i wesela, dlatego osoba, której zlecicie to zadanie musi wzbudzać w Was zaufanie i pewność. Pamiętajcie o kilku wskazówkach:

zapiszWedding Heaven - Kamila Romanow / fot. Adam Sobolewski
Wedding Heaven – Kamila Romanow / fot. Adam Sobolewski

Zdaniem Wedding Heaven – Kamila Romanow: “Jakimi kryteriami warto kierować się podczas wyboru wedding plannera? Przede wszystkim zapoznajcie się z portfolio. Jeśli śluby organizowane przez danego konsultanta wyróżniają się rożnymi stylami, kolorystyką czy też formą możecie mieć niemalże pewność, że będziecie mieć do czynienia z osobą kreatywną, ale też taką która wsłuchuje się w potrzeby par młodych. Warto zapoznać się z opiniami par, które skorzystały ze współpracy, te dużo powiedzą o efektach, ale również o stylu pracy danego organizatora. Pamiętajcie, żeby przed spotkaniem na podstawie samej oferty nie podejmować decyzji, niech spotkanie na żywo i to jak będzie z Wami rozmawiał konsultant będzie decydującym. Wtedy poczujecie czy chcecie , żeby dana osoba towarzyszyła Wam w bardzo wyjątkowym czasie jakim jest planowanie ślubu. Zadbajcie o Wasz komfort i jeśli poczujecie się bezpiecznie i spokojnie od pierwszego spotkanie to jesteście w dobrych rękach.”

 • Skupcie się na swojej wizji

Napewno we własnej wyobraźni posiadacie plan wymarzonego ślubu, który odzwierciedla Wasze upodobania i osobisty gust. Ten dzień należeć będzie do Was, dlatego nie bójcie się ponieść fantazji i własnym zachciankom, o ile nie przekraczają one ustalonego budżetu.

zapiszSerdeczności Ania KopećDowiedz się więcej “Serdeczności Ania Kopeć”
Serdeczności Ania Kopeć
 • Rodzaj usługi

Podczas poszukiwania idealnego Wedding Plannera, powinniście ustalić między sobą, na jakiej czynności miałaby się skupić jego praca. Najczęściej Pary zatrudniają tego typu specjalistów, aby:

 1. Zlecić wykonanie czynności organizacyjnych: jak nazwa wskazuje, zadaniem Wedding Plannera jest zaplanowanie uroczystości poprzez skontaktowanie się z zaufanymi dostawcami, zadania logistyczne oraz biurokracja.
 2. Otrzymać porady: specjalista w branży ślubnej może doradzić Wam, jak rozpocząć organizację ślubną, tak by przebieła ona sprawnie i efektywnie. Ponadto, posiadają oni kontakt do godnych polecenie dostawców, których moglibyście wziąć pod uwagę.
 3. Udekorować miejsce ślubu/wesela: czy zależy Wam, aby ceremonia została udekorowana w niezapomniany sposób? Wedding Plannerzy są w stanie stworzyć przepiękne kompozycje, które zachwycą zarówno Was, jak i gości.
 4. Koordynować dzień ślubu: jest to dobra opcja, jeśli zależy Wam na ograniczeniu stresu związanego z przygotowaniami. Zatrudniony przez Was specjalista może zajmować się kontaktem z dostawcami i czuwać nad prawidłowym przebiegiem ceremonii.
zapiszWhiteBunny.plDowiedz się więcej “WhiteBunny.pl”
WhiteBunny.pl
 •  Znajdź Wedding Plannera za pomocą internetu

Bez wątpienia, Internet jest najskuteczniejszą platformą przy poszukiwaniu tak niszowych specjalistów, jakimi są Wedding Plannerzy. Zankyou daje Wam możliwość zapoznania się w ofertami licznych dostawców z branży ślubnej, w zależności od lokalizacji, na jakiej Wam zależy, stylu ślubu, ceny i wielu innych czynników wpływających na ostateczną decyzję.

 •  Ustalcie budżet

Jeżeli planujecie zatrudnienie Wedding Plannera, powinniście zarezerwować dla niego kawałek miejsca w swoim budżecie. Cena świadczy w tym wypadku o luksusie, jakim jest zorganizowanie ślubu marzeń, bez zbędnych nakładów czasowych oraz niepotrzebnego stresowania się.

zapiszIzabella GórskaDowiedz się więcej “Izabella Górska”
Izabella Górska

Krok 2: Dokonajcie selekcji

 • Stwórzcie listę Waszych ulubieńców

Wasz limit czasowy kurczy się z dnia na dzień, więc nie marnujcie go. Im szybciej wybierzecie Wedding Plannera, tym lepiej dla Was, ponieważ zajmie się on swoją pracą natychmiastowo, wyręczając Was z wielu obowiązków. W związku z powyższym, stwórzcie listę specjalistów, którzy najbardziej przypadli Wam do gustu i zdecydujcie, z którymi z nich należy się skontaktować.

 •  Skontaktujcie się z Wedding Planner’ami

Dzięki temu, będziecie w stanie porozmawiać z Waszymi faworytami i dowiedzieć się więcej o ich ofercie. Komunikacja gra szczególną rolę, jeśli nie jesteście w stanie spotkać się z Wedding Plannerem na żywo, ani śledzić efektów jego pracy ze względu na przebywanie za granicą, lub conajmniej w innym mieście. W tych przypadkach polecamy zatelefonowanie do wybranych specjalistów lub umówienie się na rozmowę poprzez Skype’a.

zapiszWedding Heaven - Kamila Romanow / fot. Adam SobolewskiDowiedz się więcej “Wedding Heaven - Kamila Romanow / fot. Adam Sobolewski”
Wedding Heaven – Kamila Romanow / fot. Adam Sobolewski
 •  Sprawdźcie dyspozycyjność

Po podjęciu decyzji dotyczącej zatrudnienia wybranego Wedding Plannera, co do którego nie macie wątpliwości i całkowicie mu ufacie, nadszedł czas na upewnienie się, czy jest on napewno dysppozycyjny w dniu Waszego ślubu. Może się bowiem zdarzyć, że będzie on musiał koordynować inne wesele w tym samym czasie, co z pewnością obniży jakość jego usług.

Krok 3: Rozmowa Kwalifikacyjna

 • Poznajcie sposób pracy Wedding Planner’a

Zapoznaj się dokładnie z trybem, w jakim wybrany Wedding Planner organizuje śluby, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jeżeli nie odpowiada Wam styl pracy danej osoby i nie potraficie się ze sobą porozumieć, współpraca zdecydowanie nie będzie należała do przyjemności i może ponieść konsekwencje w straconym czasie, a tego staracie się przecież uniknąć zatrudniając Wedding Planner’a.

zapiszWedding Heaven - Kamila Romanow / fot. Elena Matiash Photography
Wedding Heaven – Kamila Romanow / fot. Elena Matiash Photography
 •  Przedstawcie swoje warunki

Pora, aby przedstawić Wedding Planner’owi wszystkie szczegóły, na jakich zależy Wam, aby znalazły się na wymarzonej uroczystości, takie jak: motyw przewodni, preferencje dotyczące koordynacji ślubnej, itd.

 •  Czy jesteście w stanie się wzajemnie polubić?

Na tym etapie, powinniście zastanowić się, czy dany Wedding Planner wzbudza w Was pozytywne uczucia, czy udało Wam się nawiązać więź? Jest to kluczowe, ponieważ będziecie utrzymywać kontakt przez conajmniej następne kilka miesięcy, a sama osoba zapewne dowie się wiele rzeczy na Wasz temat podczas trwania współpracy.

Krok 4: Zapoznajcie się z ofertą i dostosujcie swój budżet

 •  Stwórzcie swój kalendarzyk

Jest to zarówno systematyczna, jak i kreatywna metoda, która pozwoli Wam lepiej zarządzać czasem wraz z Wedding Planner’em. Ustalcie wzajemnie, na jakich sprawach Wam zależy i dostosujcie do nich właściwy termin, tak aby każdy z Was znał swoje obowiązki i mógł się do nich dostosować. Dzięki kalendarzowi, organizacja ślubna będzie sprawniejsza i mniej stresująca.

zapiszWedding Heaven - Kamila Romanow/ fot. Sylwia Mórawska
Wedding Heaven – Kamila Romanow / fot. Sylwia Mórawska
 • Czy Wedding Planner posiada katalog dostawców?

Większość Wedding Planner’ów posiada znajomości w branży ślubnej, dzięki którym może polecić Wam dostawców najbardziej odpowiadających Waszym wymaganiom. Istotne jest wcześniejsze zapoznanie się z jakością wykonywanej przez nich pracy, jak również z informacją, czy Wedding Planner pobiera jakąkolwiek opłatę za promowanie danej firmy.

 •  Jakie koszty zawarte są w ofercie? Czy kryją się niej jakiekolwiek dodatkowe opłaty?

Zapoznanie się z cennikiem wybranego Wedding Planner’a jest fundamentalną czynnością, jaką powinniście wykonać przed podpisaniem umowy. Dowiedzcie się szczegółowych informacji na temat usług specjalisty, czy pobierana jest dodatkowa opłata również za kwiaty, upominki dla gości, czy też inne elementy weselne.

Krok 5: Sprawdźcie, czy jest to Wasz wymarzony Wedding Planner

Zapytajcie o recenzje inne Pary Młode, które wcześniej zatrudniły wybranego przez Was Wedding Planner’a. Zweryfikujcie także, czy Wasze wymagania mieszczą się w założonym budżecie.

zapiszWedding Heaven - Kamila Romanow / fot. Sebastian Małachowski
Wedding Heaven – Kamila Romanow / fot. Sebastian Małachowski

Na koniec, nie zapomnijcie upewnić się, czy Wedding Planner będzie Wam towarzyszł podczas dnia ślubu oraz, czy nie będzie zajęty innym zleceniem podczas tego samego terminu.

Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Sebastian Małachowski Fotograf ślubny
Adam Sobolewski Fotograf ślubny
Izabella Górska Fotograf ślubny
Elena Matiash Photography Fotograf ślubny
WhiteBunny.pl Fotograf ślubny
Serdeczności Ania Kopeć Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!