Na co komu konsultantka ślubna?

Czy warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego? Czy nie jest to niepotrzebny wydatek? Czy jesteś typem osoby, która samodzielnie poradzi sobie z organizacją ślubu i wesela? Odpowiedz sobie na trzy pytania, by wiedzieć, czy potrzeba Ci pomoc konsultanta ślubnego.

  • Konsultant

Na co komu konsultantka ślubna?

Publikacja

 Jest nieodłącznym elementem hollywoodzkich filmów o tak zwanej branży ślubnej. Jeśli ktoś w amerykańskiej komedii romantycznej organizuje ślub, najpewniej pomaga mu w tym właśnie „wedding plannerka”. W Stanach to nieodłączny element ślubnych przygotowań, a w Polsce?

zapiszKonsultant ślubny
Czy jest Ci potrzebny konsultant ślubny? Fot. Danielle Capito

Niekoniecznie na bogato!

W Polsce konsultantki cieszą się coraz większym powodzeniem, jednakże to nadal zawód stojący raczej na uboczu. (Cały czas używam tu żeńskiej formy konsultanta, niczym wojująca feministka, ale – wybaczcie – tak mi się to już jakoś zakodowało. W obliczu fali genderyzmu problem wcale nie taki sobie błahy, czyż nie?). Przede wszystkim kojarzy się z luksusem, a co za tym idzie z dużymi nakładami finansowymi. Zatem narzeczeni, którzy nie dysponują dużym budżetem, nie pokuszą się o to, by organizację swojego wesela powierzyć firmie planującej przyjęcia. Ale czy słusznie kierują się stereotypami?

Przecież firma firmie nie równa i można znaleźć konsultanta (a jednak wskoczyłam na formę męską – siła sugestii!), którego usługi będą dostosowane do naszych potrzeb. Poza tym zawsze istnieje możliwość skorzystania z jego pomocy połowicznie – na przykład zlecając tylko jakieś jedno zadanie. Wydaje się także, że dopłacając nieco tu, można zaoszczędzić nieco gdzie indziej – konsultant nieraz ma podpisane umowy z różnymi firmami, co powoduje, że możecie liczyć na wiele zniżek.

Komu, komu…?

Inna kwestia to, czy w ogóle ktoś taki Wam akurat jest potrzebny. Próbując odpowiedzieć sobie na to pytanie, odpowiedzcie sobie najpierw na trzy inne – bardzo tendencyjne, trzeba rzec. Proszę bardzo, oto mały quizik.

  • 1. Jak wygląda Twoja organizacja dnia?

a)      Masz malutki kalendarzyk, w którym codziennie o tej samej porze kolorowym atramentem wpisujesz ważne daty oraz sprawy do załatwienia.

b)      Najczęściej masz przy sobie telefon, w którym znajdują się przypomnienia jedynie najpilniejszych zadań.

c)      Wszelkie organizery ograniczają Cię, przez co bardzo często zapominasz o różnych wydarzeniach i musisz się z tego tłumaczyć.

  • 2. Gdy ktoś pyta Cię o organizację Twojego wesela…

a)      … z entuzjazmem pokazujesz ukryty pod łóżkiem organizer podpisany „Perfekcyjna Panna młoda”. Nie możesz się doczekać, aż w końcu będziesz mogła z niego zrobić użytek!

b)      … odpowiadasz nonszalancko: „jakoś to będzie”, a także nieco mniej nonszalancko: „to nie może być chyba aż tak trudne?”

c)      … zgrabnie zmieniasz temat, mówiąc: „pomyślę o tym jutro”.

  • 3. Najważniejsze w organizacji wesela to:

a)      Liczy się każdy szczegół, gdyż to drobiazgi mają wpływ na całość.

b)      Rezerwacja sali, zespołu i fotografa. Reszta jest już mniej istotna.

c)      Fakt, że od tego dnia będziemy już na zawsze razem.

zapisz
Konsultanci ślubni znani są z nietuzinkowych realizacji ślubów i wesel. Fot. Alexandre Borges

Bilans

Mówiłam, że będzie tendencyjnie? A zatem osoby z samymi odpowiedziami „a” to … materiał na wspaniałe konsultantki, a więc paniom (lub panom) już dziękujemy! Osoby z odpowiedziami „b” – dobrze sobie radzicie sami, jednak jeśli Wasza druga połówka nie reprezentuje typu „a”, może być już nieco gorzej… Odpowiedzi „c”? Z organizacją jest bardzo ciężko, ale za to wiecie, co naprawdę liczy się w tym dniu!

Reasumując. Organizacja ślubu i wesela to zadanie naprawdę wykańczające, nawet dla osób, które lubią robić takie rzeczy. Czasem po prostu brak już sił i najzwyczajniej w świecie czasu! Ogarnięcie wszystkiego i pozostanie przy zdrowych zmysłach (i z tym samym narzeczonym) nieraz graniczy z cudem. A zatem dlaczego nie skorzystać z oferowanych nam usług i choć w małym stopniu odciążyć samego siebie i naszą drugą połówkę?

Zobacz listę konsultantów ślubnych polecanych przez Zankyou. 

PS Nota bene współczuję żonom typu „a” mężów typu „c”! Moje drogie, bądźcie wytrwałe i zaakceptujcie, że pewnych rzeczy nie da się zmienić. I nawet jeśli jest tak, że kiedy same nie posprzątacie kuchni czy nie kupicie chleba, nikt inny tego nie zrobi, wiedzcie, że miłość i tak jest najważniejsza!

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!