Na co komu konsultantka ślubna?

Na co komu konsultantka ślubna?

 Jest nieodłącznym elementem hollywoodzkich filmów o tak zwanej branży ślubnej. Jeśli ktoś w amerykańskiej komedii romantycznej organizuje ślub, najpewniej pomaga mu w tym właśnie „weeding plannerka”. W Stanach to nieodłączny element ślubnych przygotowań, a w Polsce?

Konsultant ślubny
Czy jest Ci potrzebny konsultant ślubny? Fot. Danielle Capito

Niekoniecznie na bogato!

W Polsce konsultantki cieszą się coraz większym powodzeniem, jednakże to nadal zawód stojący raczej na uboczu. (Cały czas używam tu żeńskiej formy konsultanta, niczym wojująca feministka, ale – wybaczcie – tak mi się to już jakoś zakodowało. W obliczu fali genderyzmu problem wcale nie taki sobie błahy, czyż nie?). Przede wszystkim kojarzy się z luksusem, a co za tym idzie z dużymi nakładami finansowymi. Zatem narzeczeni, którzy nie dysponują dużym budżetem, nie pokuszą się o to, by organizację swojego wesela powierzyć firmie planującej przyjęcia. Ale czy słusznie kierują się stereotypami?

Przecież firma firmie nie równa i można znaleźć konsultanta (a jednak wskoczyłam na formę męską – siła sugestii!), którego usługi będą dostosowane do naszych potrzeb. Poza tym zawsze istnieje możliwość skorzystania z jego pomocy połowicznie – na przykład zlecając tylko jakieś jedno zadanie. Wydaje się także, że dopłacając nieco tu, można zaoszczędzić nieco gdzie indziej – konsultant nieraz ma podpisane umowy z różnymi firmami, co powoduje, że możecie liczyć na wiele zniżek.

Sesja zdjęciowa w parku. Sesja ślubna.
Fot. Click & Chic

Komu, komu…?

Inna kwestia to, czy w ogóle ktoś taki Wam akurat jest potrzebny. Próbując odpowiedzieć sobie na to pytanie, odpowiedzcie sobie najpierw na trzy inne – bardzo tendencyjne, trzeba rzec. Proszę bardzo, oto mały quizik.

  • 1. Jak wygląda Twoja organizacja dnia?

a)      Masz malutki kalendarzyk, w którym codziennie o tej samej porze kolorowym atramentem wpisujesz ważne daty oraz sprawy do załatwienia.

b)      Najczęściej masz przy sobie telefon, w którym znajdują się przypomnienia jedynie najpilniejszych zadań.

c)      Wszelkie organizery ograniczają Cię, przez co bardzo często zapominasz o różnych wydarzeniach i musisz się z tego tłumaczyć.

  • 2. Gdy ktoś pyta Cię o organizację Twojego wesela…

a)      … z entuzjazmem pokazujesz ukryty pod łóżkiem organizer podpisany „Perfekcyjna Panna młoda”. Nie możesz się doczekać, aż w końcu będziesz mogła z niego zrobić użytek!

b)      … odpowiadasz nonszalancko: „jakoś to będzie”, a także nieco mniej nonszalancko: „to nie może być chyba aż tak trudne?”

c)      … zgrabnie zmieniasz temat, mówiąc: „pomyślę o tym jutro”.

  • 3. Najważniejsze w organizacji wesela to:

a)      Liczy się każdy szczegół, gdyż to drobiazgi mają wpływ na całość.

b)      Rezerwacja sali, zespołu i fotografa. Reszta jest już mniej istotna.

c)      Fakt, że od tego dnia będziemy już na zawsze razem.

Konsultanci ślubni znani są z nietuzinkowych realizacji ślubów i wesel. Fot. Alexandre Borges

Bilans

Mówiłam, że będzie tendencyjnie? A zatem osoby z samymi odpowiedziami „a” to … materiał na wspaniałe konsultantki, a więc paniom (lub panom) już dziękujemy! Osoby z odpowiedziami „b” – dobrze sobie radzicie sami, jednak jeśli Wasza druga połówka nie reprezentuje typu „a”, może być już nieco gorzej… Odpowiedzi „c”? Z organizacją jest bardzo ciężko, ale za to wiecie, co naprawdę liczy się w tym dniu!

Reasumując. Organizacja ślubu i wesela to zadanie naprawdę wykańczające, nawet dla osób, które lubią robić takie rzeczy. Czasem po prostu brak już sił i najzwyczajniej w świecie czasu! Ogarnięcie wszystkiego i pozostanie przy zdrowych zmysłach (i z tym samym narzeczonym) nieraz graniczy z cudem. A zatem dlaczego nie skorzystać z oferowanych nam usług i choć w małym stopniu odciążyć samego siebie i naszą drugą połówkę?

Zobacz listę konsultantów ślubnych polecanych przez Zankyou. 

Powierzając organizację ślubu konsultantowi, możecie być spokojni o jego przebieg. Fot. Utopica Photo

PS Nota bene współczuję żonom typu „a” mężów typu „c”! Moje drogie, bądźcie wytrwałe i zaakceptujcie, że pewnych rzeczy nie da się zmienić. I nawet jeśli jest tak, że kiedy same nie posprzątacie kuchni czy nie kupicie chleba, nikt inny tego nie zrobi, wiedzcie, że miłość i tak jest najważniejsza!


blog slubny Zankyou

 

Autorka bloga ślubnego 27 sukienek. Bo zawsze masz wybór, który znajdziecie także na Facebook’u.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas! 

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.
Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Filozofia Hygge przybywa do świata urody! Postępuj według 5-ciu rad kosmetycznych metody duńskiej
Ten duński sposób na szczęście robi coraz większą karierę na całym świecie, a Ty już dzisiaj wprowadź go do swojej pielęgnacji.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji