Wesele w stylu rustykalnym- 5 pomysłów na dekorację stołów

Styl rustykalny nawiązuje do tradycji wiejskiej, a ozdoby rustykalne są proste i stylowe. dekoracje utrzymane w tym stylu charakteryzują się ciepłymi i stonowanymi kolorami, wprowadzając w przyjemny i spokojny nastrój. Należy pamiętać, że styl rustykalny bazuje na prostocie i niewielkiej ilości dodatków.

Wesela w stylu rustykalnym są niezwykle popularne w krajach Ameryki Północnej, ale jej elementy coraz częściej goszczą na polskich przyjęciach weselnych. Przyjęciu weselnemu w stylu rustykalnym muszą towarzyszyć elementy natury, jak np. świeże i suszone kwiaty czy owoce.

A jak ozdobić stół weselny, aby nadać przyjęciu przyjemnego, wiejskiego stylu? Wystarczą same bieżniki, rozłożone na całej długości pięknego, drewnianego stołu. Postawione na min bukiety kwiatów czy romantyczne świeczniki nadadzą całości romantyczności i powabu…

Alex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock
Kursad Sezgin shutterstock
Kursad Sezgin shutterstock

Bieżnik można wykonać nie tylko z tkaniny, ale także z drewna. Wraz z białym obrusem i szklankami w koronkowych koszyczkach uzyskujemy bardzo estetyczny i elegancki wygląd.

VonaUA shutterstock
VonaUA shutterstock
Alex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock

Poza kwiatami, na stole ślubnym można ustawić świeczniki. Proste świeczniki bardzo łatwo można przyozdobić na styl rustykalny. Do tego celu można użyć wstążek, suszonych kwiatów czy kawałków pnia drzewa. W efekcie uzyskujemy niepowtarzalne i urokliwe świeczniki ślubne.

Miroslav Kudrin shutterstock
Miroslav Kudrin shutterstock
dfrolovXIII shutterstock
dfrolovXIII shutterstock

Rustykalne elementy mogą być niewielkie i można je łączyć z innymi stylami dekoratorskimi. Wstążka wpleciona w bukiety kwiatów, menu czy winietki będzie wyglądać delikatnie i ładnie. Charakterystycznym elementem wesel w stylu rustykalnym są krzesła z dowiązanymi wstążkami.

Alex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstoc

Mimo braku srebrnych i złotych ozdób na stołach, w stylu rustykalnym uzyskujemy elegancki i jednocześnie wyjątkowy efektKwiaty sezonowe wstawione w słoiki lub puste butelki oraz słoiki z konfiturami wprawią wszystkich gości w przyjemny, rodzinny nastrój. Aby dodać ozdobom elegancji, możemy słoiki obwiązać białą koronką lub tasiemką, a konfitury wykorzystać jako winietki, lub upominki dla gości.

Olga Zvorska shutterstock
Olga Zvorska shutterstock

Poza walorami estetycznymi, wesele w stylu rustykalnym jest znacznie tańsze. Większość dekoracji można wykonać samodzielnie. Wystarczy kilka ciekawych pomysłów i odrobina zdolności manualnych, aby wyjątkowo ozdobić stoły na przyjęcie ślubne.

A co Wy sądzicie o udekorowaniu stołów weselnych w stylu rustykalnym? Zobaczcie także jak konać ekologiczne dekoracje ślubne ze szklanych butelek i korków po winie!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji