• Magazyn
  • Wesele w stylu rustykalnym- 5 pomysłów na dekorację stołów

Wesele w stylu rustykalnym- 5 pomysłów na dekorację stołów

Styl rustykalny nawiązuje do stylu wiejskiego. Wykorzystanie stylu rustykalnego na ślubie i weselu wprowadzi gości w niesamowity klimat i przepiękną atmosferę. Wesele w tylu rustykalnym także może być eleganckie i gustowne, pokazujemy jak to zrobić!

  • Dekoracje

Styl rustykalny nawiązuje do tradycji wiejskiej, a ozdoby rustykalne są proste i stylowe. dekoracje utrzymane w tym stylu charakteryzują się ciepłymi i stonowanymi kolorami, wprowadzając w przyjemny i spokojny nastrój. Należy pamiętać, że styl rustykalny bazuje na prostocie i niewielkiej ilości dodatków.

Publikacja

Wesela w stylu rustykalnym są niezwykle popularne w krajach Ameryki Północnej, ale jej elementy coraz częściej goszczą na polskich przyjęciach weselnych. Przyjęciu weselnemu w stylu rustykalnym muszą towarzyszyć elementy natury, jak np. świeże i suszone kwiaty czy owoce.

A jak ozdobić stół weselny, aby nadać przyjęciu przyjemnego, wiejskiego stylu? Wystarczą same bieżniki, rozłożone na całej długości pięknego, drewnianego stołu. Postawione na min bukiety kwiatów czy romantyczne świeczniki nadadzą całości romantyczności i powabu…

zapiszAlex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock
zapiszKursad Sezgin shutterstock
Kursad Sezgin shutterstock

Bieżnik można wykonać nie tylko z tkaniny, ale także z drewna. Wraz z białym obrusem i szklankami w koronkowych koszyczkach uzyskujemy bardzo estetyczny i elegancki wygląd.

zapiszVonaUA shutterstock
VonaUA shutterstock
zapiszAlex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock

Poza kwiatami, na stole ślubnym można ustawić świeczniki. Proste świeczniki bardzo łatwo można przyozdobić na styl rustykalny. Do tego celu można użyć wstążek, suszonych kwiatów czy kawałków pnia drzewa. W efekcie uzyskujemy niepowtarzalne i urokliwe świeczniki ślubne.

zapiszMiroslav Kudrin shutterstock
Miroslav Kudrin shutterstock
zapiszdfrolovXIII shutterstock
dfrolovXIII shutterstock

Rustykalne elementy mogą być niewielkie i można je łączyć z innymi stylami dekoratorskimi. Wstążka wpleciona w bukiety kwiatów, menu czy winietki będzie wyglądać delikatnie i ładnie. Charakterystycznym elementem wesel w stylu rustykalnym są krzesła z dowiązanymi wstążkami.

zapiszAlex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstoc

Mimo braku srebrnych i złotych ozdób na stołach, w stylu rustykalnym uzyskujemy elegancki i jednocześnie wyjątkowy efektKwiaty sezonowe wstawione w słoiki lub puste butelki oraz słoiki z konfiturami wprawią wszystkich gości w przyjemny, rodzinny nastrój. Aby dodać ozdobom elegancji, możemy słoiki obwiązać białą koronką lub tasiemką, a konfitury wykorzystać jako winietki, lub upominki dla gości.

zapiszOlga Zvorska shutterstock
Olga Zvorska shutterstock

Poza walorami estetycznymi, wesele w stylu rustykalnym jest znacznie tańsze. Większość dekoracji można wykonać samodzielnie. Wystarczy kilka ciekawych pomysłów i odrobina zdolności manualnych, aby wyjątkowo ozdobić stoły na przyjęcie ślubne.

A co Wy sądzicie o udekorowaniu stołów weselnych w stylu rustykalnym? Zobaczcie także jak konać ekologiczne dekoracje ślubne ze szklanych butelek i korków po winie!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Dekoracje4u.pl Usługi dekoratorskie
Uroczyste Dekoracje Usługi dekoratorskie
Dekoracje Ślubne Paulina Ulińska Usługi dekoratorskie
Babie Lato - dekoracja przyjęć Usługi dekoratorskie
Jessi - florystyka, dekoracje Bukiet i dekoracje kwiatowe
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!