Winietki ślubne jako ozdoba weselnego stołu

Winietki ślubne. Źródła od lewej: bp.blogspot.com, trouwplaza.be, asubtlerevelry.com

Po wejściu na salę weselną i wypiciu pierwszego kieliszka szampana, goście rozglądają się za dogodnym miejscem przy stole. Jeżeli Para Młoda nie zadba o wcześniejsze rozmieszczenie gości przy stołach, to może dojść do wielu niezręcznych sytuacji, kiedy np.: młodszy kuzyn usiądzie obok syto polewającego wujka, dwie nielubiące się ciotki zasiądą obok siebie, a dla rodziców Panny Młodej zostaną miejsca na końcu sali…

 

Eleganckie winietki stanowią ozdobę weselnego stołu. Źródło: slubnepropozycje.pl

Rozmieszczając gości przy stołach (w czym pomoże wam darmowe narzędzie Zankyou, na Waszej prywatnej stronie ślubnej), można dzień wcześniej ustawić winietki, zwane przez niektórych wizytówkami. Mała karteczka, zawierające imię i nazwisko gościa, pomoże nie tylko łatwo znaleźć miejsce, ale także ułatwi komunikację i zapoznawanie się między rodzinami.

Para Młoda najlepiej wie, w jakim towarzystwie najlepiej będzie się czuł nasz gość, a przecież chodzi o to, aby jak najsympatyczniej spędzić całą uroczystość weselną.

 

Winietki ślubne z atłasowymi kokardkami, źródło: magiaart.pl

Do praktycznych zalet winietek ślubnych można także zaliczyć ułatwienie dla kelnerów, np. gdy któregoś z gości obowiązuje specjalna dieta.

A co z estetyką? Winietki nierzadko są bardzo pomysłowe i eleganckie, co tylko stanowi dodatkową ozdobę ślubnego stołu. Kolorem i charakterem może nawiązywać do dekoracji stołu, poprzez np. aksamitną kokardkę, różyczkę czy muszelkę.

Barwne i estetyczne winietki ślubne. Źródło: kartkaodciebie.com.pl

Z doświadczenia wiem, że goście zabierają winietki weselne na pamiątkę, co także należy zaliczyć do niekwestionowanych zalet ślubnych wizytówek.

Winietki ślubne możecie zrobić sami (np. winietki ślubne z korka od wina!), lub zamówić w drukarni bądź firmie ślubnej. Ważne, aby wyglądały estetycznie, a materiał z którego zostały wykonane był dobrej jakości.

Winietki ze ślubów znajomych. Niezależnie od formy - są praktyczne i ładne!

 

Winietki mogą mieć rożne kształty, od klasycznych prostokątów, po liście, serca czy motyle. Bardzo efektywnie wyglądają winietki wtykane, lub opierane na różnych elementach, jak np. muszelki, owoce (jabłka, pomarańcze, granaty), kieliszki, wiązki kwiatów. Istnieje tu niebywała dowolność, ograniczona jedynie wyobraźnią Państwa Młodych!

A jakie winietki zobaczą Wasi goście na weselnych stołach?

Więcej informacji o

Komentarze (7)

Skomentuj artykuł

Winietki ślubne pełne uroku! Usadź swoich gości przy stole weselnym
Winietki ślubne pełne uroku! Usadź swoich gości przy stole weselnym
Estetyczne i eleganckie- najmodniejsze winietki dla gości weselnych. Poznaj piękne wzory!
7 świetnych pomysłów na prezentację menu weselnego
7 świetnych pomysłów na prezentację menu weselnego
Zobaczcie oryginalne pomysły na tabliczki z weselnym menu. Wiele z nich możecie wykonać samemu.
Panna Młoda jako pin-up girl? Pomysł na wieczór panieński i stylizację ślubną!
Panna Młoda jako pin-up girl? Pomysł na wieczór panieński i stylizację ślubną!
Zmysłowe i odważne, a zarazem tajemnicze - takie są dziewczyny pin-up. Historia tego stylu sięga lat 40.-50. w Ameryce. Lat, które propagowały kobiecość i seksapil. Lat przebojowych, a zarazem wciąż jeszcze powściągliwych obyczajowo. Jest to kolejny rozdział w modzie na vintage, której końca nie widać już od kilku sezonów. Pomysł na wieczór panieński.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji