Winietki ślubne jako ozdoba weselnego stołu

Winietki ślubne. Źródła od lewej: bp.blogspot.com, trouwplaza.be, asubtlerevelry.com

Po wejściu na salę weselną i wypiciu pierwszego kieliszka szampana, goście rozglądają się za dogodnym miejscem przy stole. Jeżeli Para Młoda nie zadba o wcześniejsze rozmieszczenie gości przy stołach, to może dojść do wielu niezręcznych sytuacji, kiedy np.: młodszy kuzyn usiądzie obok syto polewającego wujka, dwie nielubiące się ciotki zasiądą obok siebie, a dla rodziców Panny Młodej zostaną miejsca na końcu sali…

 

Eleganckie winietki stanowią ozdobę weselnego stołu. Źródło: slubnepropozycje.pl

Rozmieszczając gości przy stołach (w czym pomoże wam darmowe narzędzie Zankyou, na Waszej prywatnej stronie ślubnej), można dzień wcześniej ustawić winietki, zwane przez niektórych wizytówkami. Mała karteczka, zawierające imię i nazwisko gościa, pomoże nie tylko łatwo znaleźć miejsce, ale także ułatwi komunikację i zapoznawanie się między rodzinami.

Para Młoda najlepiej wie, w jakim towarzystwie najlepiej będzie się czuł nasz gość, a przecież chodzi o to, aby jak najsympatyczniej spędzić całą uroczystość weselną.

 

Winietki ślubne z atłasowymi kokardkami, źródło: magiaart.pl

Do praktycznych zalet winietek ślubnych można także zaliczyć ułatwienie dla kelnerów, np. gdy któregoś z gości obowiązuje specjalna dieta.

A co z estetyką? Winietki nierzadko są bardzo pomysłowe i eleganckie, co tylko stanowi dodatkową ozdobę ślubnego stołu. Kolorem i charakterem może nawiązywać do dekoracji stołu, poprzez np. aksamitną kokardkę, różyczkę czy muszelkę.

Barwne i estetyczne winietki ślubne. Źródło: kartkaodciebie.com.pl

Z doświadczenia wiem, że goście zabierają winietki weselne na pamiątkę, co także należy zaliczyć do niekwestionowanych zalet ślubnych wizytówek.

Winietki ślubne możecie zrobić sami (np. winietki ślubne z korka od wina!), lub zamówić w drukarni bądź firmie ślubnej. Ważne, aby wyglądały estetycznie, a materiał z którego zostały wykonane był dobrej jakości.

Winietki ze ślubów znajomych. Niezależnie od formy - są praktyczne i ładne!

 

Winietki mogą mieć rożne kształty, od klasycznych prostokątów, po liście, serca czy motyle. Bardzo efektywnie wyglądają winietki wtykane, lub opierane na różnych elementach, jak np. muszelki, owoce (jabłka, pomarańcze, granaty), kieliszki, wiązki kwiatów. Istnieje tu niebywała dowolność, ograniczona jedynie wyobraźnią Państwa Młodych!

A jakie winietki zobaczą Wasi goście na weselnych stołach?

Więcej informacji o

Komentarze (7)

Skomentuj artykuł

Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji