Winietki ślubne jako ozdoba weselnego stołu

Winietki ślubne. Źródła od lewej: bp.blogspot.com, trouwplaza.be, asubtlerevelry.com

Po wejściu na salę weselną i wypiciu pierwszego kieliszka szampana, goście rozglądają się za dogodnym miejscem przy stole. Jeżeli Para Młoda nie zadba o wcześniejsze rozmieszczenie gości przy stołach, to może dojść do wielu niezręcznych sytuacji, kiedy np.: młodszy kuzyn usiądzie obok syto polewającego wujka, dwie nielubiące się ciotki zasiądą obok siebie, a dla rodziców Panny Młodej zostaną miejsca na końcu sali…

 

Eleganckie winietki stanowią ozdobę weselnego stołu. Źródło: slubnepropozycje.pl

Rozmieszczając gości przy stołach (w czym pomoże wam darmowe narzędzie Zankyou, na Waszej prywatnej stronie ślubnej), można dzień wcześniej ustawić winietki, zwane przez niektórych wizytówkami. Mała karteczka, zawierające imię i nazwisko gościa, pomoże nie tylko łatwo znaleźć miejsce, ale także ułatwi komunikację i zapoznawanie się między rodzinami.

Para Młoda najlepiej wie, w jakim towarzystwie najlepiej będzie się czuł nasz gość, a przecież chodzi o to, aby jak najsympatyczniej spędzić całą uroczystość weselną.

 

Winietki ślubne z atłasowymi kokardkami, źródło: magiaart.pl

Do praktycznych zalet winietek ślubnych można także zaliczyć ułatwienie dla kelnerów, np. gdy któregoś z gości obowiązuje specjalna dieta.

A co z estetyką? Winietki nierzadko są bardzo pomysłowe i eleganckie, co tylko stanowi dodatkową ozdobę ślubnego stołu. Kolorem i charakterem może nawiązywać do dekoracji stołu, poprzez np. aksamitną kokardkę, różyczkę czy muszelkę.

Barwne i estetyczne winietki ślubne. Źródło: kartkaodciebie.com.pl

Z doświadczenia wiem, że goście zabierają winietki weselne na pamiątkę, co także należy zaliczyć do niekwestionowanych zalet ślubnych wizytówek.

Winietki ślubne możecie zrobić sami (np. winietki ślubne z korka od wina!), lub zamówić w drukarni bądź firmie ślubnej. Ważne, aby wyglądały estetycznie, a materiał z którego zostały wykonane był dobrej jakości.

Winietki ze ślubów znajomych. Niezależnie od formy - są praktyczne i ładne!

 

Winietki mogą mieć rożne kształty, od klasycznych prostokątów, po liście, serca czy motyle. Bardzo efektywnie wyglądają winietki wtykane, lub opierane na różnych elementach, jak np. muszelki, owoce (jabłka, pomarańcze, granaty), kieliszki, wiązki kwiatów. Istnieje tu niebywała dowolność, ograniczona jedynie wyobraźnią Państwa Młodych!

A jakie winietki zobaczą Wasi goście na weselnych stołach?

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (7)

candelbarry
07/01/2012

Ostatnio na weselu znajomych nie było wizytówek i rozpętała się istna walka o miejsce! Prawie jak walka o miejsce w autobusie miejskim 🙂 Mi trafiło się miejsce na końcu stołu, z osobami których zupełnie nie znałam…:(

Komentuj
yahoo_z
08/01/2012

Jeszcze nie byłam na weselu z winietkami, choć na moim coś takiego wprowadzę. Co prawda nie zdarzyło się, żeby ktoś zajął miejsce przeznaczone dla rodziców pary młodej, ale irytują mnie te ‘wyścigi’ do stołów, aby czasem jakaś mniej lubiana ciocia się nie przysiadła.

Komentuj
candelbarry
08/01/2012

Miejsca rodziców także nie są takie oczywiste, nie pamiętam już wesela, gdzie młodzi siedzieli razem z rodzicami.

ewelina
15/02/2012

Ja planuję sama zrobić winietki z ozdobnego papieru i dokleić do tego wstążkę i różyczkę, coś na wzór tej różowej ze zdjęcia.

Komentuj
amstelbier
03/10/2013

nieprawda 🙂 goście rozglądają się jeszcze przed wypiciem szampana 🙂 istna walka o miejsca następuje już po wejściu na salę, panie rzucają torebki na krzesła a panowie rzucają co mają 🙂 robimy winietki 🙂

Komentuj
dora.kowalska
09/10/2013

Te z kokardkami są fajne, choć pewnie znacznie droższe od zwykłych…

Komentuj
Łucja
25/08/2016

Jeśli chodzi o winietki, to rewelacyjnym pomysłem jest pójście w drewno. Proste, moze ciut surowe, ale dodają klimatu, zresztą, same rzućcie okiem: http://plastry-drewna.pl/winietki-weselne/ – moim zdaniem cudo! <3

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji