• Magazyn
  • Winietki ślubne jako ozdoba weselnego stołu

Winietki ślubne jako ozdoba weselnego stołu

Winietki ślubne, niczym wizytówki, pozwalają na identyfikację, goście łatwiej się integrują i szybciej nawiązują kontakty. Dzięki użyciu winietek na weselu, goście bez problemu mogą znaleźć swoje miejsce przy stole, a co najważniejsze- winietki ślubne mogą stanowić bardzo piękną ozdobę weselnego stołu! Można je kupić lub wykonać własnoręcznie. Winietki są tak przyjemne, że goście często zachowują je na pamiątkę z wesela...

  • Dekoracje
zapisz
Winietki ślubne. Źródła od lewej: bp.blogspot.com, trouwplaza.be, asubtlerevelry.com
Publikacja

Po wejściu na salę weselną i wypiciu pierwszego kieliszka szampana, goście rozglądają się za dogodnym miejscem przy stole. Jeżeli Para Młoda nie zadba o wcześniejsze rozmieszczenie gości przy stołach, to może dojść do wielu niezręcznych sytuacji, kiedy np.: młodszy kuzyn usiądzie obok syto polewającego wujka, dwie nielubiące się ciotki zasiądą obok siebie, a dla rodziców Panny Młodej zostaną miejsca na końcu sali…

 

zapisz
Eleganckie winietki stanowią ozdobę weselnego stołu. Źródło: slubnepropozycje.pl

Rozmieszczając gości przy stołach (w czym pomoże wam darmowe narzędzie Zankyou, na Waszej prywatnej stronie ślubnej), można dzień wcześniej ustawić winietki, zwane przez niektórych wizytówkami. Mała karteczka, zawierające imię i nazwisko gościa, pomoże nie tylko łatwo znaleźć miejsce, ale także ułatwi komunikację i zapoznawanie się między rodzinami.

Para Młoda najlepiej wie, w jakim towarzystwie najlepiej będzie się czuł nasz gość, a przecież chodzi o to, aby jak najsympatyczniej spędzić całą uroczystość weselną.

 

zapisz
Winietki ślubne z atłasowymi kokardkami, źródło: magiaart.pl

Do praktycznych zalet winietek ślubnych można także zaliczyć ułatwienie dla kelnerów, np. gdy któregoś z gości obowiązuje specjalna dieta.

A co z estetyką? Winietki nierzadko są bardzo pomysłowe i eleganckie, co tylko stanowi dodatkową ozdobę ślubnego stołu. Kolorem i charakterem może nawiązywać do dekoracji stołu, poprzez np. aksamitną kokardkę, różyczkę czy muszelkę.

zapisz
Barwne i estetyczne winietki ślubne. Źródło: kartkaodciebie.com.pl

Z doświadczenia wiem, że goście zabierają winietki weselne na pamiątkę, co także należy zaliczyć do niekwestionowanych zalet ślubnych wizytówek.

Winietki ślubne możecie zrobić sami (np. winietki ślubne z korka od wina!), lub zamówić w drukarni bądź firmie ślubnej. Ważne, aby wyglądały estetycznie, a materiał z którego zostały wykonane był dobrej jakości.

zapisz
Winietki ze ślubów znajomych. Niezależnie od formy - są praktyczne i ładne!

 

Winietki mogą mieć rożne kształty, od klasycznych prostokątów, po liście, serca czy motyle. Bardzo efektywnie wyglądają winietki wtykane, lub opierane na różnych elementach, jak np. muszelki, owoce (jabłka, pomarańcze, granaty), kieliszki, wiązki kwiatów. Istnieje tu niebywała dowolność, ograniczona jedynie wyobraźnią Państwa Młodych!

A jakie winietki zobaczą Wasi goście na weselnych stołach?

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (7)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!