Jak udekorować rustykalne wesele w 5 krokach: odkryj najmodniejsze sztuczki

Sezon ślubny 2021 ciągle będzie nam przyświecał pod znakiem ślubów rustykalnych. Jeśli wy również planujecie ślub w zgodzie z przyrodą i jej walorami, koniecznie poznajcie nasze propozycje na stworzenie niezapomnianych aranżacji ślubnych. Oto 5 propozycji od Zankyou!

Jak udekorować rustykalne wesele w 5 krokach: odkryj najmodniejsze sztuczki
  • Dekoracje
  • Trendy
  • Rustykalny
  • Polska

Sezon ślubny 2021 ciągle będzie nam przyświecał pod znakiem ślubów rustykalnych. Wspaniałe przestrzenie starych stodół i folwarków już dawno podbiły serca Młodych Par i jest to trend, który z pewnością szybko nie przeminie. Piękno polskiego krajobrazu podkreśla urok stylizacji bliskich naturze i jej urokom zobrazowanym odpowiednimi dekoracjami. Jeśli wy również planujecie ślub w zgodzie z przyrodą i jej walorami, koniecznie poznajcie nasze propozycje na stworzenie niezapomnianych aranżacji ślubnych. Oto 5 propozycji od Zankyou!

zapiszGreg Solak
Greg Solak

1. Wybierz idealne miejsce

Wiele Par Młodych zastanawia się, czy decydując się na styl rustykalny, nie zatraca się jednocześnie elegancji samej uroczystości. Zdecydowanie nie! Styl rustykalny to hołd oddawany naturze, a naturalne oświetlenie przenikających promieni zachodzącego słońca lub migoczące płomienie świec to idealny pomysł na podkreślenie romantyzmu i elegancji aranżacji.

Kluczem jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca, a takim zdecydowanie są stare folwarki i stodoły, które od kilku sezonów coraz śmielej zakorzeniają się wśród ulubionych obiektów weselnych naszych par. To właśnie tam znajdziecie stare, zapomniane przez wiele elementy dekoracyjne, które dziś święcą swoją tryumfy. Drewniany parkiet na zewnątrz z pewnością będzie dodatkowym atutem. Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie przestrzeni, która nigdy nie była wykorzystywana jako obiekt eventowy. Jest to wyzwanie trudne, ale warte rozważenia.

zapiszOgród Babette
Ogród Babette

Rustykalne śluby to przede wszystkim przestrzeń nieskalana zgiełkiem miasta – las, pola winogron, łąki i dzikie ogrody same w sobie stanowią doskonałe tło dla tej wyjątkowej uroczystości. To też doskonała przestrzeń na zorganizowanie mini koktajlu lub bankietu na świeżym powietrzu. Przyjęcia rustykalne są również doskonałym miejscem na zorganizowanie grilla lub ogniska, który powoduje, że atmosfera omija szerokim łukiem oficjalne tony, dając gościom i Młodej Parze mnóstwo swobody i pole do zabaw na świeżym powietrzu. Takiej swobody także nie zabraknie podczas sesji ślubnej. Taka jak ta, autorstwa Kore Paweł Barański. Kadry są piękne!

zapiszKore Paweł Barański
Kore Paweł Barański

W tym miejscu nie może zabraknąć sznurów żarówek Edisona, świec i latarenek, drewnianych elementów wystroju, cynkowe wiaderka, dzbany, słoiki i butelki po winie choć paradoksalnie tworzą zbiór abstrakcyjnych gadżetów, w aranżacjach rustykalnych tworzą spójną całość, której podstawowym walorem jest bogactwo naturalnej roślinności.

Jednym z miejsc stworzonych do takich realizacji jest Wierzbowe Ranczo, którego atmosfera i wygląd od razu nasuwają na myśl przyjęcia w stylu rustykalnym. – Staramy się, by atmosfera, którą tworzymy bardziej przypominała ciepło domowego ogniska lub po prostu wizytę u babci na wsi, gdzie gościom towarzyszą psy, konie i reszta zwierząt przez nas przygarniętych. We współpracy z naszą florystką dbamy, by dekoracje, które proponujemy naszym Parom Młodym odpowiadały ich wizji i podkreślały charakter przyjęcia. Nie brakuje polnych kwiatów w słoiczkach z koronkową wstążką, plastrów drewna i migocącego światła świec – mówi Aldona Kowalska, właścicielka Wierzbowego Rancza.

zapiszFoto: Łukasz Leon Łukawski | Miejsce: Wierzbowe Ranczo
Foto: Łukasz Leon Łukawski | Miejsce: Wierzbowe Ranczo

2. Użyj naturalnych elementów dekoracyjnych

Jeśli ślub rustykalny to z mnóstwem drewna – drewniane plastry, postumenty, stoły i krzesła, drewniane przestrzenie. Innym naturalnym materiałem do stworzenia klimatu rustykalnego jest też kamień, który choć kojarzony z chłodem, wprowadza ciekawego uroku do dekoracji. Oczywiście to ciągle nie jest wystarczające do stworzenie wyśnionej aranżacji, dlatego nie można zapomnieć o mocy kwiatów. Na przyjęciu w stylu rustykalnym kwiatów nie trzeba daleko szukać. Nie muszą być to wymyślne egzotyczne rośliny, bo im bardziej rodzime i bliskie otoczeniu, tym bardziej wpisują się w całą stylizację rustykalną. To, co jest jest istotne w doborze odpowiednich kwiatów to fakt, że z ich mocy wnętrzom możemy dodać ogromu elegancji, ale również radości – wszystko zależy od wizji Młodej Pary.

zapiszŚlub w dechę
Ślub w dechę

3. Postaw na szykowne detale

Oczywiście rustic nie zawsze musi kojarzyć się z wiejską sielanką. Może być również szalenie elegancki i przeplatać się z innymi stylami. Elementy te muszą być połączone lub ozdobione akcesoriami, które będą stanowić elegancką część uroczystości, jak choćby porcelanowe detale, elementy w stylu vintage, np. zabytkowe maszyny do pisania czy świeczniki, świece i tkaniny z koronki.

zapiszFoto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers
Foto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers
zapiszFoto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers
Foto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers

– Bardzo lubię  w swojej pracy odnosić się do stylu rustykalnego i łączyć go z innymi stylami (glamoor, nowoczesny, vintage), dzięki takiemu kreatywnemu łączeniu, powstają zapierające projekty jak ślub Leili i Adama, przy którym współpracowaliśmy z agencją ślubną SPINKI – mówi Kasia Chudkiewicz z Rock&Flowers.

Styl rustykalny doskonale odnajduje się w towarzystwie innych stylów, co pozwala na tworzenie kreatywnych aranżacji. To właściwie gwarant sukcesu, jeśli chcemy mieć niezapomniane i wyjątkowe dekoracje, niepowielane przez inne Pary Młode. Dekoracyjne koktajle stylów to możliwość łączenia nowoczesności z umiłowaniem do antyków i ciekawy twist między elegancją i swobodną atmosferą sielanki.Motyw przewodni stylu rustykalnego z vintage tworzy wrażliwość wywołująca nostalgię, oddaje piękno i romantyczne tło tego ważnego dnia – tłumaczy dekoratorka z Rock&Flowers. – Pary Młode, które nie boją się łączenia stylów mogą spodziewać się tego, że na ich ślubie będzie wykorzystany ogromny wachlarz pomysłów pochodzących z różnych epok, a ich ślub będzie niepowtarzalny.

zapiszFoto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers
Foto: Magdalena Piechota | Dekoracje: Rock&Flowers

4 Pobaw się kolorem.

Styl rustykalny uwielbia zieleń, odcienie brązu drewna, szarości i metaliczne zdobienia. Jednak rustic lubi też pastelowe barwy ukochane przez Pary Młode. W tym sezonie nie można też pominąć romantycznego koralu, który z założenia Pantone ma nam nasuwać na myśl szacunek do środowiska. Jeśli jednak nie chcesz zachwiać piękna zieleni, poszukaj transparentnych dodatków, np. szklanych i różnorodności w zieleni.

zapiszKwiaciarnia Zielona Weranda
Kwiaciarnia Zielona Weranda

5. Wybierz wyjątkową papeterię

Aranżacja dnia ślubu to kompleksowe podejście do każdego punktu organizacji tego wyjątkowego dnia. Pierwszym etapem, który wprowadza gości w klimat waszego przyjęcia to papeteria. Ogromną wartością tego stylu jest to, że nie musicie poszukiwać wymyślnych zdobień, bo im bardziej naturalne, tym bardziej rustykalne są zaproszenia. Nowoczesne rozwiązania zdecydowanie nie należą do pożądanych, bo natura kocha papier z recyklingu, vintage kaligrafię, motywy roślinne naturalny sznurek i płótno.

zapiszW cudzysłowie
W cudzysłowie

Rustykalne zaproszenia to też możliwość do wyrażenia się artystycznie, czyli możecie wykonać zaproszenia handmade. To z pewnością doskonała opcja do stworzenia wyjątkowej i niezapomnianej papeterii, która doskonale odda charakter Młodej Pary. Czasem wystarczy tylko ciekawy, naturalny papier (np. czerpany) i pióro, którym własnoręcznie wypiszecie zaproszenia. Zaproszenia mogą być też wypalane na drewnianych tabliczkach, wydrukowane lub zapisane na płótnie i kamieniu. Wszystko to, co kojarzy wam się z naturalną scenerią będzie tu dobrym materiałem do tworzenia.

Jeśli przebrnęliście przez wszystkie nasze porady, mamy nadzieję, że dzięki nim powoli w waszych głowach zacznie się rodzić obraz idealnego przyjęcia w stylu rustykalnym, dostosowanym do waszego charakteru i oczekiwań. I bez względu na to, czy rustic wykorzystacie jako główny styl, czy będziecie go mieszać z innymi, pamiętajcie, że najważniejsza jest w nim natura tak w dekoracji jak i w swobodnej atmosferze przyjęcia.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

W cudzysłowie Zaproszenia ślubne
Rock&Flowers Usługi dekoratorskie
Łukasz Leon Łukawski Fotograf ślubny
Ogród Babette Sale weselne
Kore Paweł Barański Kamerzysta na wesele
Kwiaciarnia Zielona Weranda Bukiet i dekoracje kwiatowe
Wierzbowe Ranczo Sale weselne
Ślub w Dechę Artykuły dekoracyjne
Agencja Spinki Konsultanci ślubni

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!