Bukiet ślubny boho - jakie wybrać kwiaty?

Weselny look zawiera w sobie wiele komponentów, których połączenie pozwala nam stworzyć wymarzony efekt końcowy w postaci idealnej stylizacji. Bukiet ślubny jest z pewnością jednym z tych, bez którego wydaje się być ona niekompletna. Dlatego tak istotnym jest, aby Panna Młoda trzymała w dłoniach to małe naturalne dzieło sztuki. Ta efektowna kwietna wiązanka stanowi nie tylko niezwykle gustowną dekorację ślubną, której wygląd nawiązuje do motywu przewodniego królującego na weselnej sali, ale także z biegiem czasu stał się on nieodzownym atrybutem prawie każdej przyszłej Małżonki. W ostatnich latach możemy zauważyć pewną tendencję wedle której Państwo Młodzi rezygnują ze sztywnych zasad ślubnej etykiety na rzecz atmosfery frywolności, spontanicznej zabawy i luzu panującej na weselnej uroczystości. Nie dziwi więc fakt, że styl boho, który łączy w sobie wszystkie te pojęcia, zaskarbił sobie sympatię tak wielu Młodych Par.

Bukiet ślubny boho - jakie wybrać kwiaty?
  • Kwiaty
  • Rada
  • Trendy
  • Boho
  • Polska

Jeśli i Ty należysz do tego grona, mamy nadzieję, że masz już w głowie wizję na zachwycający bukiet ślubny w stylu boho – na wypadek gdybyś jednak potrzebowała porady i inspiracji – służymy pomocą! Z tego artykułu dowiesz się jak powinien wyglądać bukiet ślubny boho oraz jakich kwiatów nie może w nim zabraknąć. Dowiesz się również z jaką ceną trzeba się liczyć zamawiając go w kwiaciarni, a jeśli zdecydujesz się wykonać go własnoręcznie – to udzielimy Ci paru niezwykle przydatnych wskazówek oraz podarujemy gotowy przepis na bukiet boho, którego nie powstydziłby się nawet najbardziej doświadczony florysta.

Zaczynamy!

Jak powinny wyglądać wiązanki ślubne boho?

Publikacja

Z pewnością, aby zrozumieć szczególną specyfikę wiązanek w stylu boho – musimy wiedzieć jakie cechy oraz pojęcia je identyfikują. Styl ten nie bez powodu kojarzony jest z francuską bohemą, która stała w kontrze do ówcześnie panujących zasad, norm społecznych oraz szablonowego myślenia. Te niekonwencjonalne oraz oderwane od tradycji ślubnej pomysły wywodzą się właśnie z tego nurtu i są prężnie wykorzystywane we florystycznych trendach. Bukiety boho – tak jak i sam styl bohemy – możemy określić słowami: lekkość, wolność i swoboda. Dlatego też nie przypominają one klasycznych wiązanek ślubnych czyli tych w kształcie koła, wykonanych ze starannie poukładanych kwiatów o ich ścisłym ułożeniu. Te innowacyjne kompozycje kwiatowe odznaczają się luźną, przestrzenną formą, która na pozór może wydawać się nieco chaotyczna jednak pamiętajmy, że nic nie jest tutaj dziełem przypadku. To właśnie ten artystyczny nieład i lekki chaos nadają im swojskiego charakteru na którym powinno nam szczególnie zależeć. Wybierając ten motyw przewodni miejmy na uwadzę fakt, iż gustuje on w wykorzystaniu prostych i dobrze znanych rozwiązań, a jego celem jest ukazanie prawdziwego piękna natury – zrezygnuj więc z uporczywego dążenia do perfekcjonizmu. Niech Twój bukiet ślubny przypomina ten, który sama mogłabyś stworzyć z kwiatów zebranych na letniej łące. W końcu, kompozycje kwiatowe w stylu boho to z pewnością nie te, które odznaczają się regularną formą oraz troską o ich każdy najmniejszy detal – najbardziej istotnym aspektem jest przecież przedstawienie darów Matki Natury w postaci bujnej roślinności z jej całą różnorodnością kształtów i kolorów.

zapiszBukiety boho
Bukiety boho

Jakie wybrać kwiaty do bukietu boho?

Natura potrafi tworzyć prawdziwe dzieła sztuki – a nasze ślubne kwiaty boho powinny być tego żywym przykładem! Dobierając rośliny, które będą wchodzić w skład tej kwietnej wiązanki pamiętaj o zachowaniu jej naturalnej formy. Aby uzyskać ten efekt musisz zadbać o to, aby kwiaty łączyły się ze sobą swobodnie, miały różne wielkości i były umieszczone na niejednolitych wysokościach – dzięki temu nasz bukiet ślubny będzie tworzył idealne dopełnienie stylu artystycznej bohemy. W tego typu kompozycjach najczęściej wykorzystywane są takie kwiaty jak eustomy, len, piwonie, goździki, róże czy jaskry. Warto również skorzystać z roślin wypełniających, które nadadzą niesamowitej objętości naszej wiązance, a dzięki wystającym gdzieniegdzie zielonym gałązką zapewnią jej oczekiwaną nieregularność formy. W tym wypadku, najlepiej sprawdzi się eukaliptus, gipsówka lub trawa pampasowa. 

zapiszBukiet ślubny w stylu boho
Bukiet ślubny w stylu boho
zapiszWiązanka ślubna boho z trawą pampasową
Wiązanka ślubna boho z trawą pampasową
zapiszKwiaty boho
Kwiaty boho

Jak wykonać samemu bukiet ślubny w stylu boho?

Bez wątpienia, wykonanie kompozycji kwiatowej w duchu artystycznej bohemy jest o wiele łatwiejsze niż tej o tradycyjnym charakterze. Nie musimy przywiązywać tak dużej wagi do szczegółów oraz zachowania jej nienagannej formy i kompozycji. Tworząc własnoręcznie to naturalne dzieło sztuki najważniejszy jest przecież sam proces tworzenia oraz radość z efektów naszej pracy! Pierwszym krokiem do stworzenia bukietu jest wizyta na giełdzie kwiatowej, gdzie na pewno znajdziesz wszystkie wymienione wyżej rośliny, a dodatkowo możesz zaczerpnąć porad u doświadczonych sprzedawców, którzy mogą zainspirować Cię do stworzenia wiązanki boho dodając ich autorskie propozycje, np. egzotyczne kwiaty protei. Komponując ją w domowym zaciszu warto mieć w głowie wizję tego jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Możesz posiłkować się zdjęciami oraz filmami instruktażowymi, które krok po kroku pomogą Ci stworzyć idealny bukiet w stylu boho. Podczas tworzenia ślubnej wiązanki warto zaopatrzyć się w nożyczki, które przydadzą się w razie potrzeby przycięcia za długich łodyg, transparentne gumki i ozdobną wstążkę, aby połączyć ze sobą wszystkie roślinne elementy, a także nabłyszczacz do liści, który nada im pięknego połysku. Gwarantujemy, że własnoręcznie wykonany bukiet będzie dla Ciebie o wiele cenniejszy niż nawet najpiękniej ułożona kwietna kompozycja. 

zapiszBukiet ślubny na wesele w stylu boho
Bukiet ślubny na wesele w stylu boho
zapiszWiązanka ślubna boho na stole
Wiązanka ślubna boho na stole

Bukiet ślubny boho – cena

Jeśli jednak nie masz w sobie tyle chęci i odwagi, aby podjąć się własnoręcznego wykonania bukietu – warto poznać jego aktualną cenę, którą możemy usłyszeć w wybranej przez nas kwiaciarni. Choć oczywiście, koszt jego wykonania jest zależny od rodzaju i ilości wykorzystanych kwiatów oraz roślinnych wypełniaczy, jego wielkości i formy, a także użycia ewentualnych ozdób i dekoracji to z pewnością musimy się liczyć ze sporymi kosztami. Ceny tych skromniejszych zaczynają się od 150 zł, a te bogatsze i bardziej egzotyczne – mogą kosztować nawet 500 zł. Pamiętajmy jednak, że dodatkowo musimy również zakupić butonierkę dla Pana Młodego oraz bukiecik dla Świadkowej – co generuje kolejne, niemałe wydatki. Tak naprawdę, to Para Młoda dokonuje decyzji ile pieniędzy ze ślubnego budżetu, jest w stanie przeznaczyć na bukiet ślubny boho mały lub ten nieco większy kwietny atrybut Panny Młodej. 

zapiszBukiet boho dla Panny Młodej
Bukiet boho dla Panny Młodej
zapiszWiązanki ślubne boho
Wiązanki ślubne boho

Mamy nadzieję, że już wiesz jak powinien wyglądać bukiet ślubny w stylu boho, a nasze liczne inspiracje zachęcą Cię do wykonania go samodzielnie – spróbuj i przekonaj się jakie to proste! Zapewniamy, że nic nie da Ci takiej satysfakcji i zadowolenia z własnej pracy jak zachwyt wszystkich weselnych Gości nad stworzonym własnoręcznie małym, kwiecistym cudem natury.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!