Bukiet ślubny eustoma - sprawdź dlaczego warto!

Obecne giełdy kwiatowe dysponują na tyle pokaźnym asortymentem, że niejedną Pannę Młodą owa różnorodność rodzajów, kształtów, kolorów, faktur oraz form prezentowanej tam roślinności może przyprawić o niemały zawrót głowy! W końcu, przed ceremonią zaślubin oraz wesela przyszłe Małżonki szukają inspiracji nie tylko w Internecie, ale chcą także zobaczyć na własne oczy kwiaty, które oczarowały je w świecie wirtualnym. Choć oczywiście wygląd bukietu ślubnego jest uzależniony od osobistych upodobań i gustów, to musi również idealnie współgrać z wybranym przez nas weselnym motywem przewodnim. Róże, piwonie czy jaskry otoczone białą chmurką kwiatów gipsówki z dodatkiem liści eukaliptusa - to propozycje na tyle uniwersalne, że poprzez zmianę formy bukietu czy koloru kwiatów możemy nadać im zupełnie nowego charakteru pasującego do naszej weselnej kompozycji. Podobnie jest z naszą roślinną “bohaterką” tego artykułu czyli eustomą.

Bukiet ślubny eustoma - sprawdź dlaczego warto!
  • Kwiaty
  • Rada
  • Trendy
  • Dekoracja ceremonii
  • Polska

Dzięki nam dowiesz się, kiedy kwitną eustomy oraz jakie są jej odmiany. Poznasz również jej niesamowitą symbolikę oraz odpowiedź na pytanie w towarzystwie jakich kwiatów eustoma będzie wyglądać po prostu bajecznie. Daj się porwać magii piękna tej niesamowitej japońskiej róży!

Kiedy kwitną eustomy i jakie istnieją odmiany?

Publikacja

Eustomy nazywaną są japońskimi różami ze względu na główne miejsce ich hodowli. Noszą również miano dzwonków prerii, co związane jest bezpośrednio ze środowiskiem naturalnym w którym można je spotkać na terenie Ameryki Północnej. Jej obecnych odmian jest cała masa, jednak z pewnością możemy je podzielić na karłowate, które są przystosowane do hodowli doniczkowej, a także te wysokie, które z powodzeniem można sadzić w przydomowym ogrodzie. Z biegiem czasu oraz popularności eustomy hodowcy zaczęli prześcigać się w wymyślaniu ich kolejnych gatunków, które mogą różnić się od siebie wielkością, ilością kwiatów i liści, kolorem a nawet wyglądem ich płatków. Choć są to kwiaty bardzo wymagające w procesie ich sadzenia i wzrostu, to nasze poświęcenie z pewnością zostanie wynagrodzone ich niesamowitym naturalnym pięknem oraz niebywałą wytrzymałością – to jedna z cech dzięki którym skradły one serca nie tylko przyszłym Małżonkom, ale również doświadczonym florystom, którzy chętnie używają eustomy w bukietach ślubnych, dekoracyjnych wiankach oraz bujnych kompozycjach kwiatowym. Jej okres kwitnienia rozpoczyna się pod koniec wiosny i może trwać nawet do września. Przypada więc podczas sezonu ślubnego w jego miesiącach letnich. Nie dziwi więc fakt, że eustoma wręcz musiała stać się jednym z tych kwiatów, których nie może zabraknąć w kwietnym atrybucie Panny Młodej.

Eustoma bukiet ślubny
Eustoma bukiet ślubny

Znaczenie kwiatu eustoma

Choć na pozór struktura eustomy wydaje się być delikatna i krucha to jest rośliną, którą cechuje niezwykła wytrzymałość. To kwiat wymagający specjalnej opieki podczas procesu kiełkowania i należy zdecydowanie do tej grupy roślin, którym trzeba poświęcić swój czas i zaangażowanie. Jednak jeśli przejdziemy tę niełatwą drogę to w nagrodę za naszą żmudną pracę uzyskamy niesłychaną obfitość kwiatów o cudownym wyglądzie, które zachwycają swoją świeżością i trwałością. Czy ta historia nie przypomina Wam codziennego dbania o drugą osobę i o łączące Was uczucie? W końcu, nie bez powodu, eustoma jest symbolem oddania, stałości więzi oraz połączenia ludzi na całe życie. 

Symbolika eustomy może być również rozpatrywana ze względu na jej osobliwą kolorystykę. Różnorodność barw eustomy daje nam spore pole do popisu w kwestii wyrażenia naszych emocji i szczerych uczuć poprzez odpowiednio dobrany kolor kwiatów znajdujących się w naszym bukiecie ślubnym. Tak więc tym Paniom, które chcą podkreślić duchowy wymiar uroczystości polecamy wykorzystać białe eustomy, które symbolizują również czystość, czułość i niewinność. Panny Młode mające w sobie wiele pozytywnej energii i radości z powodu zamążpójścia mogą pokusić się o wybór tych o żółtej barwie. Z kolei, te różowe najlepiej sprawdzą się w bukiecie ślubnym, który ma podkreślić uczucia przywiązania i miłości w stosunku do naszego Partnera. 

Bukiet ślubny z eustomą
Bukiet ślubny z eustomą

Eustoma – dlaczego warto ją wybrać do bukietu ślubnego?

Bez wątpienia, eustoma jest kwiatem posiadającym wiele zalet, które doceniają nie tylko floryści, ale także Panny Młode. Pierwszą z nich jest jej niebywała wytrzymałość – dlatego jest coraz częściej stosowana jako kwiat bazowy lub jeden z wielu w  bukietach ślubnych, oraz różnorakich kwietnych dekoracjach. Nie musimy się więc martwić, że po chwili nasza wiązanka będzie składać się nieestetycznych przywiędłych kwiatów, a wianek, który z dumą dzierżymy na głowie, straci swoją świeżość. Kolejnym ważnym aspektem, jest jej uniwersalność. Dzięki temu, że posiada wiele odmian i kolorów będzie idealnie współgrała z prawie każdym weselnym motywem przewodnim oraz formą bukietów – od nosegay poprzez kaskadę aż do luźnej, przestrzennej kompozycji. Warto wspomnieć również o przystępnej cenie eustomy, która to kwestia może być szczególnie istotna dla tych Par, których budżet ślubny jest mocno ograniczony.

Bukiet z eustomą
Bukiet z eustomą
Eustoma w bukiecie
Eustoma w bukiecie

Eustoma bukiet ślubny – z jakimi kwiatami można łączyć eustomę?

Eustoma jest na tyle uniwersalna, że można ją łączyć z prawie każdym rodzajem kwiatów, a jej różnorodna kolorystyka pozwala na stworzenie bukietu ślubnego, który będzie odpowiadał wybranemu przez nas weselnemu motywowi przewodniemu. Z pewnością sprawi się idealnie jako uzupełnienie dekoracyjnych wiązanek ślubnych glamour – o ścisłym splocie – stworzonych na bazie róż, romantycznej piwonii oraz delikatnej gipsówki. Może również znaleźć swoje zastosowanie w kompozycjach kwiatowych boho – o luźniejszej formie – występując w towarzystwie dalii, pastelowych frezji czy uroczych różyczek gałązkowych przyozdobionych gdzieniegdzie liśćmi eukaliptusa. Eustoma daje nam więc tak szeroki wachlarz możliwości jej zastosowania, że szkoda byłoby nie skorzystać z tej okazji. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Eustoma w towarzystwie kwiatów ślubnych
Eustoma w towarzystwie kwiatów ślubnych

Eustoma bukiet jak z bajki! – nasze inspiracje

Poniżej znajdziesz inspiracje ZankYou na najpiękniejsze bukiety ślubne z eustomą. Mamy nadzieję, że treść tego artykułu oraz zdjęcia tych małych, kwietnych dzieł sztuki zachęcą Cię do wykorzystania eustomy również podczas Twojego ślubu i wesela!

Eustoma jako kwiat ślubny
Eustoma jako kwiat ślubny
Kolorowy bukiet z eustomą
Kolorowy bukiet z eustomą
Bukiet ślubny z różami i eustomą
Bukiet ślubny z różami i eustomą
Bukiety z eustomą
Bukiety z eustomą
Fantazyjny bukiet z eustomą
Fantazyjny bukiet z eustomą
Kolorowe eustomy w bukiecie ślubnym
Kolorowe eustomy w bukiecie ślubnym
Eustomy z różami
Eustomy z różami
Eustoma bukiet ślubny kolorowy
Eustoma bukiet ślubny kolorowy
Propozycja na bukiet z eustomą
Propozycja na bukiet z eustomą
Eustoma w ślubnym bukiecie
Eustoma w ślubnym bukiecie

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!