5 rzeczy, o których nie można zapomnieć w dniu ślubu!

Z nami nie zapomnisz niczego! Przeczytaj cenne wskazówki!

  • Planowanie ślubu
  • Obrączki
  • Polska

Przygotowania ślubne zaczynam zazwyczaj na kilka lub nawet kilkanaście miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Ostatni tydzień tych przygotowań, to najczęściej spore zamieszanie, które zwiększa się z dnia na dzień. Jak w tym wszystkim nie zapomnieć o niczym? Można np. stworzyć klasyczną listę rzeczy, o których należy pamiętać i umieścić ją w jakimś widocznym i często odwiedzanym miejscu – np. na lodówce.

Publikacja

Większość przygotowań zazwyczaj jest zamknięta na dzień przed ślubem.  Wydaje się, że w dniu ślubu zostają już tylko drobiazgi, że praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik! Jednak to złudne wrażenie! Bo choć rzeczywiście zostają nam przede wszystkim drobiazgi, to te drobiazgi są bardzo ważne i należy o nich pamiętać, w przeciwnym razie możemy znaleźć się w dość  niezręcznej lub męczącej dla nas sytuacji.

A oto 5 rzeczy, o których nie można zapomnieć w dniu ślubu:

1. Obrączki ślubne!

zapiszPrzemek Białek
Przemek Białek

Zdziwieni? A jednak zapomnieć może o nich każdy! Sama byłam kiedyś gościem na ślubie, gdzie młodzi zapomnieli obrączek i w trakcie przysięgi wkładali sobie na palce obrączki pożyczone na chwilę do własnych rodziców. Jak wiec uniknąć takiej sytuacji? Pamiętajmy, że w tym dniu są to najważniejsze drobiazgi i z tego powodu zadbajmy o to, by o nich nie zapomnieć. Najlepiej wyciągnąć je z ukrycia i postawić w dobrze widocznym miejscu. I to w takim miejscu, w którym położymy również inne rzeczy, bez których nie wyjdziemy z domu. Proste prawda?

2. Bukiet Panny Młodej!

zapiszPrzemek Białek
Przemek Białek

O tym również można zapomnieć! Oczywiście bez  bukietu cały ślub się odbędzie, ale chyba każda Panna Młoda nie może wyobrazić sobie takiej sytuacji. Przecież bukiet ślubny, to dla większość pań najważniejszy ślubny dodatek. Oczywiście można poprosić kogoś, by pojechał po niego do miejsca, w którym go zostawiliśmy, ale zawsze istniej ryzyko, że ta osoba nie zdąży. Można również w takiej sytuacji posłużyć się bukietem lub kwiatkiem, który został przyniesiony przez naszych gości. Gorzej jest jednak wtedy, kiedy poprosiliśmy gości o inne prezenty zamiast kwiatów. Tak czy inaczej warto jest pamiętać o zabraniu bukietu ślubnego z domu! A o przypomnienie o nim można poprosić świadkową czy mamę.

3. Cukierki i alkohol na bramy!

zapiszPrzemek Białek
Przemek Białek

Nawet jeżeli nie mamy przesłanek, że takowe nam zablokują drogę, to i tak zawsze warto dmuchać na zimne i zabezpieczyć siew cukierki i alkohol na bramy. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, żeby zabrać to z domu i umieścić w bagażniku samochodu, którym będziemy jechać. Warto to zrobić nieco wcześniej niż na 0,5h do wyjścia! W tym przypadku możemy poprosić osobę, która będzie naszym kierowcą, by o tym pamiętała. Z pewnością będzie ona miała na głowie mniej niż Państwo Młodzi czy ich świadkowie i istnieje ogromna szansa na to, że o cukierki i alkohol na bramy zostaną zabrane!

4. Niezbędnik Panny Młodej!

zapiszPrzemek Białek
Przemek Białek

Jak sama nazwa wskazuje jest to niezbędnik, także składają się na niego rzeczy, które podczas ślubu i wesela mogą okazać się niezbędne. Nie należy więc o nim zapomnieć! Część rzeczy składających się na niego, takich jak błyszczyk, chusteczki matujące oraz nawilżające, puder czy zapasowe pończochy, itp. możemy powierzyć na przechowanie naszej świadkowej. Jednak niektóre rzeczy warto ulokować w miejscu, w którym odbędzie się wesele, np. w apartamencie dla nowożeńców. Nie wszystko bowiem zmieści się w torebce czy kopertówce świadkowej. A w takim niezbędniku warto by znalazły się jeszcze nitka i igła, agrafka, plastry, wkładki żelowe do butów, tabletki przeciwbólowe, środki na biegunkę, antyperspirant, perfumy, spinki i lakier do włosów, itp. Jak widzicie rzeczy tych jest sporo, dlatego warto je przygotować jeszcze przed dniem ślubu, a w tym dniu nie należy o nich zapomnieć! Nigdy nie wiadomo, co z nich może się przydać!

5. Strój na przebranie!

Chodzi oczywiście o sytuację, gdy Młodzi nocują w miejscu, gdzie odbywa się wesele. Muszą oni pamiętać o przygotowaniu i dostarczeniu tam strojów na poprawiny! Stroje te powinny być kompletne, nie należy zapomnieć np. o butach. Oczywiście należy je przyszykować odpowiednio wcześniej, ale dostarczenie ich do apartamentu nowożeńców jest zazwyczaj możliwe dopiero w dniu ślubu. Oczywiście Młodzi nie musza tego robić sami, ale warto pamiętać o tym, by, nawet jeżeli powierzyliśmy to zadanie osobie trzeciej, dopilnować jego wykonania. Inaczej dzień po ślubie możemy znaleźć się w dość niezręcznej sytuacji, z której są 2 wyjścia: albo sami udajemy się do domu czy innego miejsca, gdzie te stroje pozostawiliśmy, albo prosimy kogoś o ich przywiezienie! Zawsze jednak lepiej jest uniknąć takich sytuacji.

Wszystko to, co zostało tu wymienione może wydawać się oczywistością! Jednak nawet najlepszym zdarza się zapomnieć o tych rzeczach. Lepiej nie znaleźć się w ich gronie!

Przeczytaj także:

Pomysł na bramę weselną przed domem Panny Młodej

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!