Jak dekorować ceremonię ślubną?

Wiele par koncentruje się głównie na dekoracji miejsca, w którym odbędzie się wesele, zapominając o miejscu samej ceremonii. A przecież to jest niezwykle istotne i powinno służyć jako otwarcie małych detali, które czekają na Ciebie podczas tego wielkiego dnia.

Jak dekorować ceremonię ślubną?
  • Ślub kościelny
  • Rada
  • Polska

Wiele par koncentruje się głównie na dekoracji miejsca, w którym odbędzie się wesele, zapominając o miejscu samej ceremonii. A przecież to jest niezwykle istotne i powinno służyć jako otwarcie małych detali, które czekają na Ciebie podczas tego wielkiego dnia.

Publikacja

Wszystko zaczyna się od zaproszeń, o czym już wiele razy wspominaliśmy, ale to ceremonia ślubna gra główną rolę, i ta która powinna perfekcyjnie całościowo współgrać z weselem. Przedstawiamy wam 5 kroków które pomogą Wam dowiedzieć się jak udekorować ceremonię, niezależnie od tego czy jest cywilna czy religijna.  

  • Wybierz czarujące miejsce
  • Ustal paletę kolorów
  • Wybierz najlepsze kwiaty
  • Nie zapomnij o małych szczegółach
  • Użyj światła

Wybierz czarujące miejsce

Zdajemy sobie sprawę, że wiele par ma już głowie to wyjątkowe miejsce na obchodzenie swojego ślubu; chociaż nie zawsze spełniające wszystkie wymagania, aczkolwiek wyróżniające się ze względu na tradycje czy walory sentymentalne. Jednak,  jeżeli nie masz jeszcze pomysłu i szukasz spektakularnego ślubu, polecamy Ci wybranie unikalnej przestrzeni, która pozostawi wszystkich Twoich gości z otwartymi ustami. Ponieważ przestrzeń jest pierwszym kamieniem aby uzyskać dekorację spełniającą Twoje oczekiwania, a czasami sprawia że większość pracy dekoracyjnej jest spełniona dzięki samej przestrzeni.

zapiszDolina Cedronu
Dolina Cedronu

W przypadku religijnych ślubów, kościoły i inne święte miejsca (świątynie, katedry, kaplice…) są najczęściej wybierane. Miejsca te błyszczą swoim własnym światłem, dzięki architektonicznym, rzeźbionym i malarskim elementom, które ozdabiają cudowne miejsca. Pomimo to, można również wybrać inne lokalizacje z dala od świątyń aby zorganizować odmienną ceremonię. Tak i jak się robi na ślubach cywilnych, parki, ogrody, plaże czy góry mogą doskonale wpasować się w tego typu rytuał, bez umniejszania jego ważności a nawet stać się jeszcze bardziej atrakcyjne.

zapiszSebastian Małachowski
Sebastian Małachowski

Z drugiej strony, na ślubach cywilnych jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do improwizacji. Teraz, kiedy notariusz może towarzyszyć parze przy sformalizowaniu ich związku małżeńskiego, pary preferują zostawić za sobą urzędy i spróbować szczęścia w piękniejszych miejscach. Tak więc, naturalne środowiska zyskują podczas wiosny i lata, aczkolwiek również podczas jesieni czy zimy w niektórych przypadkach. We wszystkich przypadkach, kwiaty, kolory i naturalne elementy stanowią podstawę dekoracji. Morze jako tło dekoracji czy drzewa jako lesista strefa są idealne na lokalizację ceremonii.

Ustal paletę kolorów

Na ślubach kościelnych i cywilnych powinno się wybrać wątek przewodni powiązany z kolorami. Z taką paletą wybranych odcieni możesz dekorować używając zgodnych elementów i komplementarnych kolorów.

Wybór kolorów dostrzega się po raz pierwszy już przy zaproszeniach. Działają one jak list przewodni i dają gościom przedsmak jak właściwie będzie wyglądać wielki dzień pary młodej. Dlatego, wszystkie inne elementy powinny współgrać z zaproszeniami, ponieważ to one są pierwszą zapowiedzią całości.

zapiszJoanna Jaskólska fotografia
Joanna Jaskólska fotografia

Do ceremonii, użyj tych kolorów dla kwiatów, wstążek, roślin i detalów towarzyszących wydarzeniu. Również kluczową sprawą jest styl ślubu i miejsce uroczystości, dają one pomysły i umożliwiają ustanowienie sposobu działania. Co więcej, pora roku także uwydatnia niektóre kolory bardziej niż inne.

zapiszThing called love
Thing called love

Z drugiej strony, możesz również wybrać kolory zgodne z porą roku

Wybierz najlepsze kwiaty

Kwiaty są niezbędną częścią dekoracji ślubnej. Używają kolorów i wypełniają radością wszystkie momenty wymagające dekoracji. Podczas ceremonii, kwiaty znakomicie spełniają swoją rolę przed wejściem, na drodze do ołtarza (zarówno w ślubach kościelnych jak i cywilnych), przy samym ołtarzu i na przyjęciu przez gości państwa młodych tuż po ceremonii. Jakże często można znaleźć płatki kwiatów zamiast ryżu, obsypujące parę. Sporządź martwą naturę z kwiatów; girlandy aby ustawić je na stołach, ołtarzach czy drzewach; ulokuj je w donicach, koszykach i użyj architektury krajobrazu; udekoruj przednie bądź tylne części stołów i krzeseł; umieść różne wazony.

zapiszDecorio
Decorio

Bukiet panny młodej również powinny nawiązywać do dekoracji i wchodzić w florystyczną komitywę z pozostałymi elementami ślubu. Użyj niektórych specjalnych kolorów aby nadać ważności temu aspektowi.

Nie zapomnij o małych szczegółach

Kwiaty nie zabierają już całej uwagi przy dekoracji ślubu. Są obecne, ale tylko jako jeden z elementów. Mimo, że zawsze istniało mnóstwo możliwości sprawiających, że dekoracja ślubna była wyjątkowa, to właśnie w ostatnich latach wprowadzono wiele nowości, ściśle powiązanych z branżą ślubną. Wypełniają one jadanie i ogrody, a oprócz tego służą do ozdabiania całej ceremonii.

Obecnie triumfują style rustykalne, country, vintage, boho, romantyczne czy industrialne. Wszystkie z nich zawierają różne motywy, często wykorzystywane przy projektowaniu dekoracji ślubnej. Jednak, ważne jest, aby mieć na uwadze miejsce planowanego ślubu; przykładowo organizując ślub na plaży kolory miękkie będą bardziej naturalne; a te znajdujące się w lesistych terenach, będą bawiły się kolorami mieszając styl barokowy z romantycznym.

zapiszMRS DESIGN
MRS DESIGN

Podczas ceremonii takie detale są bardzo widoczne. Na pierwszym miejscu, przy ołtarzach lub przestrzeni gdzie będą stały obie strony zawierające małżeństwo, różnią się między sobą głównie ze względu na występowanie ozdobnego łuku, zwieńczonego kwiatami i innymi naturalnymi elementami. Chociaż ta przestrzeń w dużej mierze zależy od miejsca uroczystości, wiele par młodych korzysta z różnych struktur, które mogą się tam znaleźć, takich jak architektoniczne konstrukcje o swoistym pięknie, drzewa z terenów okolicznych terenów lesistych czy skały, które mogą zdobić tereny przybrzeżne.

Następnym ciekawym detalem są mebla takie jak krzesła, fotele czy stoły, równocześnie ich brak wskazuje na przestrzeń przeznaczoną dla pary młodej i księdza lub urzędnika. Pozwala to nam bawić się stylami bardziej nowoczesnymi lub klasycznymi i używając odpowiednich mebli – wzmacniać charakter wesela. I w tej samej sferze, różne towarzyszące meblom obiekty, takie jak drewniane pudełka, rowery, maszyny do pisania, latarenki, donice z kwiatami, szczególnie te ostatnie, nabierają większego znaczenia.

Postaw na niekonwencjonalne dodatki, które zaskoczą twoich gości. Tak jak Planneo, z  miłości do drewna i rękodzieła tworzy niesamowite toppery i drewniane ozdoby.Bo to właśnie te niepozorne detale tworzą niezapomniane wspomnienia, które odpowiednio uchwycone przez fotografa będą Wam towarzyszyć przez całe życie!

zapisz
Planneo

Jeśli chodzi o strefę wypoczynkową dla gości, trzeba mieć na uwadze wygodę zrównoważoną z estetyką miejsca. Nie obciążaj foteli nadmiernymi dodatkami, ale również nie pozostawiaj ich zupełnie pustych. Jeżeli to czego szukasz to oryginalność, użyj różnych powierzchni, takich jak fotele, palety lub bale słomy, który wyróżniają się same z siebie i nie wymagają dodatkowej dekoracji. W przypadku gdy używasz krzeseł lub ławek, odśwież je tkaninami, kokardami i kwiatami, które nadadzą im szczególny charakter.

Odnośnie korytarza, nie zapomnij zainstalować małych szczegółów, które sprawią, że będzie wyjątkowy, zawsze w zależności od pory roku, stylu ślubu i harmonogramu wydarzenia. Kwiaty, kokardy, latarenki, płatki i inne elementy podkreślają przybycie pary do głównego ołtarza.

Nie zapomnij także udekorować przestrzeni tej ważnej uroczystości detalami, które podkreślą charakter wesela, czy to na podłodze, czy na zaimprowizowanych powierzniach czy też na otaczających wydarzenie drzewach. Jeśli wesele świętowane będzie w kościele, spróbuj użyć kwiatów do tej dekoracyjnej funkcji.

Użyj światła

Na przestrzeni lat, światło nabrało również większej wagi. W kościołach jest zazwyczaj subtelne, wzmocnione pięknem szklanych witraży i rozet.

zapiszParyskie Klimaty
Paryskie Klimaty

W plenerze, noc zyskuje na znaczeniu, ponieważ mogą interweniować wtedy latarnie, girlandy z żarówkami łączącymi namioty i drzewa, świeczki lub świeczniki ustawione na stołach i ziemi, a także różne inne źródła światła pojawiające na elementach otoczenia. Wzdłuż drogi do ołtarza, świetlne detale nadają całości bardzo sielankowy charakter.

Jako Zankyou, zalecamy stosowanie ciemnego i pomarańczowego światła, które przyczynia się do stworzenia romantycznej atmosfery.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Sebastian Małachowski Fotograf ślubny
Dolina Cedronu Sale weselne
Joanna Jaskólska fotografia Fotograf ślubny
Decorio Usługi dekoratorskie
Michalina Brach Fotografia Fotograf ślubny
Planneo Artykuły dekoracyjne
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!