Jak złożyć życzenia Młodej Parze?

Życzenia ślubne składa się Młodej Parze tuż po ceremonii zaślubin. Życzenia prosto z serca pozwalają na ukazanie naszych najszczerszych intencji.

Jak złożyć życzenia Młodej Parze?
  • Zwyczaje
  • Rada
  • Polska

Życzenia ślubne dla Nowożeńców można złożyć zarówno osobiście lub listownie na ozdobnej kartce. Część gości decyduje się na uroczysty toast w trakcie wesela, a trend Księgi Gości sprawia, że wiele wpisów z życzeniami pojawia się w księdze gości. Życzenia ślubne mogą być proste, rozbudowane, śmieszne lub poważne. Najważniejsze, by były przede wszystkim szczere. Jakie zatem życzenia złożyć Młodej Parze, by nasze słowa zapadły w pamięć? Poniżej kilka przykładów, z podziałem na rodzaj ich składania.

zapiszskładanie życzeń pannie młodej przed kościołem
fot. Fotografia z-Miłości

Życzenia słowne

Publikacja

Przede wszystkim należy pamiętać, że życzenia powinny być dostosowane do poziomu znajomości Pary Młodej. Zwykle osoby towarzyszące, które nie znają Nowożeńców zbyt dobrze, składają ogólne życzenia. Życzą zdrowia, szczęścia i pomyślności. Na tym etapie warto życzyć radosnego wspólnego życia, spełnienia marzeń i jeszcze więcej miłości. To idealny czas, by wspomnieć o uśmiechu nieschodzącym z twarzy, udanej przyszłości i długim życiu we dwoje.

Warto, by rodzina lub bliscy Pary Młodej posunęli się do czegoś więcej. Zwykle to życzenia od rodziców są najbardziej osobiste i wzruszające. Spersonalizowane słowa zapadają w pamięć na dłużej i wprowadzają więcej pozytywnych odczuć. Postaraj się zatem, aby Nowożeńcy poczuli, że są ułożone specjalnie dla nich. Najczęściej będą to życzenia dotyczące udanej relacji z mężem, czy żoną, ich wspólnych celów na przyszłość. Mogą się tyczyć planowanych dzieci oraz powodzenia w budowaniu wspólnego majątku. Warto wspomnieć także o cierpliwości do siebie nawzajem. Powiedzmy o naszym wsparciu, na jakie mogą liczyć Nowożeńcy i miłości, jaką ich darzymy. Stwórzmy słowa, które poruszą i zapadną w pamięci Parze Młodej.

Życzenia pisane

W życzeniach pisanych, prócz tradycyjnych słów, które chcemy przekazać Nowożeńcom, idealnie sprawdzają się cytaty i krótkie wiersze. Kartka ozdobna z przepiękną sentencją to pamiątka, do której małżonkowie będą mogli wrócić po latach. Dobrym rozwiązaniem jest dopisanie czegoś od siebie poza cytatem. Często życzeniom słownym towarzyszy zdenerwowanie i lekkie zamieszanie dookoła. Nie pozwala nam to na pełne skupienie się na tym, co chcemy powiedzieć. Niejednokrotnie – mimo, że ułożymy sobie wcześniej w głowie scenariusz, mówimy coś całkiem innego. Kartka z życzeniami to idealny moment, by napisać dokładnie to, co chcemy.

zapiszwręczanie kopert młodej parze
fot. Fotografia z-Miłości

Zobacz koniecznie:

Życzenia w Księdze Gości

Popularna w ostatnim czasie Księga Gości to idealna okazja na pobudzenie swojej kreatywności. Stanowi ona oryginalny i wyjątkowy element wesela, a po latach sentymentalną i cenną pamiątkę. Prócz ponownego złożenia krótkich życzeń, możemy wkleić do niej zdjęcie, dopisać coś śmiesznego, czy wspomnieć o tym, co łączy nas z Parą Młodą. Mogą być to ciekawe zdarzenia, wspólne, ulubione sformułowania, czy historia poznania. Księga Gości to miejsce, w którym nie musi być już tak oficjalnie. Rysunki, cytaty, śmieszne rymy – napisz to, co czujesz.

zapiszwpisywanie do księgi gości weselnych
fot. Fotografia z-Miłości

Przemówienia i toasty

Przemówienia mają charakter bardziej oficjalny. Nasze życzenia i słowa usłyszą przecież wszyscy goście. Warto zatem, aby były one przygotowane i przemyślane. Ich zadaniem jest przypomnienie Nowożeńcom, jak bardzo są dla nas ważni. Podczas przemówienia należy wspomnieć o tym, kim jesteśmy dla Pary Młodej. Przedstawmy historię poznania, wymieńmy cechy charakteru i czyny, za które lubimy i kochamy Nowożeńców. To idealny moment, by powiedzieć o naszym wsparciu, na które zawsze mogą liczyć i radości wynikającej z ich wspólnej drogi.


Życzenia to bardzo ważny moment w tym szczególnym dniu. Pozwala na wyrażenie swoich emocji i przekazania Parze Młodej ciepła, miłości i nadziei. Przecież o to właśnie chodzi, by wszystkie składane życzenia się spełniły, a Nowożeńcy byli całe życie równie szczęśliwi, jak w dniu ślubu.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!