Nowa, używana, czy szyta na miarę suknia ślubna?

Nowa, używana, czy szyta na miarę suknia ślubna?
  • Style sukien
  • Rada
  • Polska

Wybór sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji, przed jakimi staje przyszła Panna Młoda. W końcu bowiem jest to ta jedna, jedyna – wyśniona i wymarzona kreacja, w której spędzimy jeden z najpiękniejszych dni naszego życia. W trakcie poszukiwań sukni ślubnej pojawia się jedno kluczowe pytanie – skąd ją wziąć? Czy kupić gotowy model prosto z salonu, czy może uszyć u krawcowej nasz wymarzony krój? Zdecydować się na suknię nową, czy kupić z drugiej ręki? Dziś przedstawimy Wam kilka za i przeciw wyboru sukni ślubnej z różnych źródeł. Szczęśliwą posiadaczką sukni ślubnej możecie stać się na 4 sposoby, poznajcie je wszystkie!

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Zakup w salonie

Publikacja

Zakup w salonie to od wielu lat najczęściej wybierany sposób zakupu sukni ślubnej. Przyszłe Panny Młodej kierują się bogatym wyborem salonów sukien ślubnych, dostępem do wielu modeli w jednym miejscu, a także profesjonalnym doradztwem, jakiego spodziewamy się po wejściu do salonu.

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Jakie są plusy zakupu sukni ślubnej w salonie? 

Przede wszystkim mamy pewność, że suknie ślubne zaprezentowane w salonie to aktualne trendy modowe. Kolekcje sukien ślubnych w salonach zmieniają się systematycznie i zawsze podążają za najnowszymi trendami. Zatem jeśli zależy Ci na zakupie sukni ślubnej wpisującej się w to, co aktualnie najmodniejsze – wizyta w salonie sukien ślubnych będzie idealnych wyborem. 

Drugim plusem jest fakt, że kupując suknię ślubną w salonie możecie mieć pewność, że dostaniecie dokładnie tą samą kreację, którą widzicie na manekinie, czy w katalogu. 

Trzecim atutem, by zdecydować się na zakup sukni ślubnej w salonie jest kompleksowość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wiele salonów sukien ślubnych oferuje możliwość zakupu okrycia wierzchniego, dodatków do stylizacji, jak welon, podwiązka, czy biżuteria oraz ozdoby do włosów. Często w salonach jesteśmy w stanie znaleźć także suknie wizytowe, idealne dla druhen, świadkowej, czy naszych matek. To wszystko sprawia, że w jednym miejscu jesteśmy w stanie zakupić kilka rzecz jednocześnie. Dzięki temu zaoszczędzamy czas, ale co najważniejsze – mamy pewność, że wszystko do siebie właściwie pasuje. Zakładamy suknię ślubną i wszelkie dodatki w tym samym czasie, dzięki czemu widzimy kompletną stylizację, którą możemy ocenić.

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Jakie są minusy zakupu sukni ślubnej w salonie?

Przede wszystkim czas. Suknię ślubną w salonie musimy zamówić z minimum 6 miesięcznym wyprzedzeniem, by producent zdążył ją dla nas wyprodukować. Bardzo rzadko zdarza się możliwość zakupu sukni ślubnej w salonie „od ręki”. Wyjątek stanowią powystawowe kolekcje, dostępne po jednej sztuce z każdego modelu.

Co więcej, w wielu salonach ślubnych istnieje limit sukien ślubnych możliwych do przymierzenia, a przymiarka jest możliwa dopiero po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Z uwagi na duże zainteresowanie sukniami ślubnymi – często zdarza się, że mierzymy je pod presją czasu, widząc, że następne osoby czekają w kolejce. 

Trzecią kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę są rozmiary sukien ślubnych dostępnych w salonach do przymierzenia. Zwykle są to rozmiary 36 lub 38, zatem jeśli na przykład nosisz rozmiar 42 – pozostaje Ci znikoma ilość sukien ślubnych do przymierzenia na miejscu. Przyszłe Panny Młode niejednokrotnie mierzą suknie ślubne za duże lub za małe i tylko na takiej podstawie wybierają model. 

Kolejna rzecz to brak możliwości przerobienia modelu. W sprowadzanych sukniach ślubnych możemy dokonać jedynie minimalnych przeróbek, jak zmniejszenie sukni. Nie możemy jednak dopasować jej pod nasze gusta usuwając lub dodając elementy. 

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Suknia ślubna szyta na miarę u krawcowej

Wiele Panien Młodych decyduje się na szycie sukni ślubnej u zaufanej krawcowej. Bodźców do podjęcia takiej decyzji może być kilka. Jednym z nich są rekomendacje naszych koleżanek, które były zadowolone z usług konkretnej krawcowej, drugim krótszy czas oczekiwania na kreacje, a trzecim na pewno atrakcyjność ceny i możliwość stworzenia dokładniej takie sukni, jakiej szukamy.

 

Plusy szycia sukni ślubnej na miarę u krawcowej

Suknia ślubna szyta na miarę u krawcowej nie potrzebuje zwykle tak długie zapasu czasowego, jak to się ma w przypadku zakupu sukni w salonie sukien ślubnych. Miara do uszycia sukni jest ściągana z przyszłej Panny Młodej stosunkowo najpóźniej, jak to tylko możliwe, by wymiary były jak najbardziej zbliżone.

Uszycie sukni ślubnej na miarę wiąże się z mniejszymi kosztami, jakie musimy na nią przeznaczyć. To drugi, najczęściej podawany powód przez przyszłe Panny młode, który owocuje szyciem sukni ślubnej u krawcowej. Uszycie sukni ślubnej u krawcowej to koszt rzędu 1500-2500 zł.

Trzecim, ogromnym plusem uszycia sukni ślubnej jest całkowite spełnienie naszych największych planów i marzeń, co do jej wyglądu. Uszycie sukni daje nam możliwość stworzenia kroju, modelu i wzoru „od A do Z”. Możemy wybrać upragniony materiał, stworzyć projekt o jakim marzymy i po prostu cierpliwie poczekać na jego realizację.

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Minusy szycia sukni ślubnej na miarę u krawcowej

Kupno sukni ślubnej u krawcowej oznacza zobaczenie jej po raz pierwszy dopiero po uszyciu, chociażby tym częściowym. W przeciwieństwie do salonów sukien ślubnych, u krawcowej nie mamy możliwości zobaczyć, jak nasz wymarzony projekt prezentować się będzie na modelce, na zdjęciach, czy na żywo. 

Co więcej, suknie ślubnej u krawcowej powstają na podstawie szkiców i rysunków, dlatego bardzo ważnym elementem jest dokładne nakreślenie wszystkich szczegółów i naszych oczekiwań. 

 

Wypożyczenie sukni ślubnej

Od kilku sezonów ślubnych modnym stało się wypożyczanie sukien ślubnych przez przyszłe Panny Młode. Żyjąc w duchu bycia eko i ponownego wykorzystywania rzeczy, które do ponownego wykorzystania po prostu się nadają – powstał zamysł, by i kreacje ślubne były czymś, co można wypożyczyć na jeden, czy dwa dni. 

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Plusy wypożyczenia sukni ślubnej

Największym i najbardziej oczywistym plusem zachęcającym do wypożyczenia sukni ślubnej jest oszczędność. Wypożyczenie sukni ślubnej na jeden, czy dwa dni wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami, niż w przypadku uszycia bądź zakupu nowej sukni ślubnej. 

Drugim argumentem, który przekonuje wiele przyszłych Panien Młodych jest możliwość wypożyczenia sukni ślubnej znanego projektanta, której cena przekracza nasze możliwości finansowe. Dzięki temu mamy możliwość spędzić ten najpiękniejszy dzień życia w niezwykle eleganckiej i ekskluzywnej kreacji.

Ostatni argument dotyczy praktyczności. Jeśli nie odczuwasz wewnętrznej potrzeby pozostawienia kreacji ślubnej na pamiątkę i wiesz, że tak czy tak wystawisz ją na sprzedaż – warto przemyśleć kwestię wypożyczenia sukni ślubnej. Wiążę się to z mniejszymi kosztami i brakiem podejmowania prób sprzedania swojej sukni ślubnej.

 

Minusy wypożyczenia sukni ślubnej

Wiele przyszłych Panien Młodych chce czuć, że wszystko co w tym dniu ma na sobie jest wyjątkowe i po prostu jej. Wypożyczenie sukni ślubnej to świadomość, że nie jest to nasza kreacja. Zatem jeśli jesteś osobą, która zwraca na tego typu rzeczy uwagę – zdecyduj się na zakup sukni, nie na wypożyczenie.

Przy wypożyczeniu sukni jest pobierana kaucja, która w przypadku zniszczenia kreacji nie jest oddawana. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza w przypadku wypożyczania drogiej sukni ślubnej prosto od projektanta. 

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Kupno używanej sukni ślubnej

Ślub i wesele to niezwykle drogie wydarzenie. Nic więc dziwnego, że wiele Par Młodych szuka oszczędności podczas przedślubnych przygotowań. Zakup używanej sukni ślubnej to spore odciążenie ślubnego budżetu. Co więcej – kupno używanej sukni ślubnej zyskuje w ostatnich latach na popularności i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przekonajmy się dlaczego!

 

Plusy kupna używanej sukni ślubnej

Suknia ślubna to kreacja, którą mamy na sobie w dniu ślubu i wesela, a także podczas sesji plenerowej. Często wymaga ona jedynie czyszczenia w pralni chemicznej i nie ma na sobie żadnych śladów użytkowania, czy też zniszczenia. Dzięki temu możemy zakupić używaną suknię ślubną w idealnym stanie.

Drugim plusem używanej sukni ślubnej jest oszczędność pieniędzy. Używane suknie ślubne są sprzedawane w niższych cenach, niż nawet uszycie sukni u krawcowej. Często możemy znaleźć przepiękną i całkowicie wpadającą w nasze gusta suknie w atrakcyjnej cenie. Nic, tylko korzystać! Przepiękne suknie ślubne z drugiej ręki można znaleźć i kupić w sklepie internetowym Z/Miłości 

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

Minusy kupna używanej sukni ślubnej

Suknia ślubna to kreacja, która musi być dopasowana idealnie. W dniu ślubu i wesela nic nie może odstawać, czy spadać. Dlatego też w przypadku zakupu sukni używanej musimy się liczyć z tym, że bardzo mało prawdopodobnym jest znalezienie sukni ślubnej pasującej na nas idealnie. Najczęściej czeka nas wizyta u krawcowej, która dokona drobnych przeróbek.

Używane suknie ślubne sprzedawane są przez kobiety w całej Polsce. Może zdarzyć się tak, że spodoba nam się suknia ślubna oddalona od nas o kilkaset kilometrów. Warto w poszukiwania używanej sukni ślubnej wkalkulować liczne dojazdy na przymiarki. Przed udaniem się na przymiarkę ważnym jest poznanie dokładnych wymiarów sukni, by mieć pewność, że po przyjeździe nie będziemy rozczarowane stratą czasu.

 

zapiszDowiedz się więcej “”
Z/Miłości – Suknie Pre Loved

 

 

Mamy nadzieję, że powyższe plusy i minusy zakupu sukni ślubnej rozwiały Wasze wątpliwości i przybliżyły Was do podjęcia najlepszej możliwej decyzji!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Z/Miłości - Suknie Pre Loved Salony sukien ślubnych
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!