Panna Młoda w ciąży: jak przygotować się do ślubu z brzuszkiem?

Dziś kobieta w ciąży na ślubnym kobiercu to widok, który nikogo nie dziwi. Jednakże w tej szczególnej sytuacji także przygotowania muszą być specjalne. Bez względu na to czy brzuszek pojawi się przed decyzją o ślubie czy już w czasie trwania przygotowań.

Jurij Krupiak
Jurij Krupiak

Najważniejsze jest samopoczucie przyszłej Mamy. Każda ciąża jest inna tak jak każda kobieta jest indywidualnością i każda przeżywa ten stan w inny sposób. Gro kobiet czuje się wyśmienicie w tym okresie, ma więcej siły na codzienne czynności oraz problemy. Są bardziej zdecydowane i odważne. Niestety nie wszystkie mogą uważać siebie za szczęściary w tej materii. Dolegliwości związane ze zmianami hormonalnymi, przede wszystkim natury fizjologicznej, np. bóle brzucha, mdłości, brak lub nadmierny apetyt to główne nieprzyjemności z jakimi się spotykają inne kobiety.

Jeśli jesteś w ciąży, koniecznie podziel się tą informacją z osobami, które wraz z Tobą planują Twój ślub. Mogą to być Twoi najbliżsi lub konsultant ślubny. Ważne jest to przy wyborze sukienki ślubnej, pierwszym tańcu oraz rozwiązaniach przy wyborze pojazdu do ślubu. Zdrowe i mądre odżywianie przyszłej mamy jest szczególnie istotne, dlatego Wasze menu na weselu również możecie zmodyfikować na korzyść malucha.

Xant, Aire Barcelona.
Xant, Aire Barcelona.

 

Wynet, Rosa Clará.
Wynet, Rosa Clará.

Ważny jest też komfort psychiczny Panny Młodej. Gdy dowiadujesz się, że będziesz Mamą Twój świat wywraca się do góry nogami. A zatem: rozmawiaj, dowiaduj się jak najwięcej o zmianach, które Ciebie i Twojego partnera czekają, dziel się wszystkimi nowymi spostrzeżeniami, jeśli potrzebujesz, czytaj poradniki specjalistyczne. Pamiętaj, by unikać stresujących sytuacji. Stres negatywnie wpływa na Ciebie i rozwijające się dziecko. Zadania, które dla Ciebie w tym okresie mogą okazać się trudne powierz osobom zaufanym, które zawsze będą dla Ciebie wsparciem. O swoich odczuciach, radościach i obawach rozmawiaj ze swoim partnerem – on też czasem może czuć się zagubiony i niespokojny o Ciebie. W końcu on nie wie, jak to jest być w ciąży.

Elideth, Pronovias.
Elideth, Pronovias.
Zaragoza, Adriana Alier
Zaragoza, Adriana Alier

 

Dbaj o siebie. Nie tylko z perspektywy wyglądu, ale też dla lepszego samopoczucia. Podczas swojego ślubu chcesz się czuć najpiękniejsza. To zagwarantuje Ci również dobre samopoczucie także po ślubie. Dobry wygląd to gwarant Twojej lepszej samooceny. Zadbaj o siebie zarówno dla siebie, jak i dla partnera. Część kobiet uważa, że ich rosnący brzuch jest nieładny i w pewnym momencie są już nim zmęczone. Nic podobnego! Badania wykazują, że kobiety w ciąży, jeżeli tylko są zadbane, są bardziej pociągające dla mężczyzn. Jeśli mimo to zechcesz schować brzuszek, poradź się konsultanta ślubnego o wybór odpowiedniej dla Ciebie sukni, która ukryje Twoje krągłości.

NeonShot
NeonShot

Pamiętaj też o aktywności sportowej. Basen? Czemu nie! Wszystkie ćwiczenia musisz jednak robić z umiarem – najlepiej zapytaj o to specjalisty lub osoby, która pierwszą ciążę ma już za sobą.

W trakcie organizacji ślubu warto pomyśleć o najlepszej dacie Waszego święta. Z biegiem czasu maluch będzie zajmował coraz więcej miejsca, będzie kopał i wiercił się, a przyszła Mama będzie mniej skłonna do aktywności fizycznej (w tym tańca) niż wcześniej. Zatem ostatnie miesiące ciąży lepiej pozostawić na spokojne przygotowania do jego przyjścia na świat. 

svribalka
svribalka

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas! Poznaj całą kolekcję sukien ślubnych dla kobiet w ciąży 2017!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Style 4005_0001. Credits: Sincerity Bridal
Bądź Panną Młodą w sukni od Sincerity Bridal 2018 i wybierz najwyższej jakości wzornictwo na swój wielki dzień!
To jedna z najbardziej romantycznych kolekcji stworzonych przez Sincerity Bridal, oferująca luksusowe, znakomite i dobrej jakości suknie na sezon 2018. Wybierz jeden z zaprezentowanych przez nas modeli i prezentuj się zjawiskowo na swoim ślubie.
Reportaż ślubny Karoliny i Kamila, gdzie widać jak "szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"!
Reportaż ślubny Karoliny i Kamila, gdzie widać jak "szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"!
Od tych zdjęć nie sposób jest oczy oderwać. Mają w sobie wielką magię i nieuchwytny czar. To coś absolutnie fantastycznego. Te zdjęcia są naprawdę piękne.
Wesele w stylu Glamour- stylowy przepych!
Wesele w stylu Glamour- stylowy przepych!
Styl glamour koncentruje się na dodatkach, romantycznych motywach a przyświeca mu zasada, w której im więcej oznacza lepiej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji