Panna Młoda w ciąży: jak przygotować się do ślubu z brzuszkiem?

Dziś kobieta w ciąży na ślubnym kobiercu to widok, który nikogo nie dziwi. Jednakże w tej szczególnej sytuacji także przygotowania muszą być specjalne. Bez względu na to czy brzuszek pojawi się przed decyzją o ślubie czy już w czasie trwania przygotowań.

Jurij Krupiak
Jurij Krupiak

Najważniejsze jest samopoczucie przyszłej Mamy. Każda ciąża jest inna tak jak każda kobieta jest indywidualnością i każda przeżywa ten stan w inny sposób. Gro kobiet czuje się wyśmienicie w tym okresie, ma więcej siły na codzienne czynności oraz problemy. Są bardziej zdecydowane i odważne. Niestety nie wszystkie mogą uważać siebie za szczęściary w tej materii. Dolegliwości związane ze zmianami hormonalnymi, przede wszystkim natury fizjologicznej, np. bóle brzucha, mdłości, brak lub nadmierny apetyt to główne nieprzyjemności z jakimi się spotykają inne kobiety.

Jeśli jesteś w ciąży, koniecznie podziel się tą informacją z osobami, które wraz z Tobą planują Twój ślub. Mogą to być Twoi najbliżsi lub konsultant ślubny. Ważne jest to przy wyborze sukienki ślubnej, pierwszym tańcu oraz rozwiązaniach przy wyborze pojazdu do ślubu. Zdrowe i mądre odżywianie przyszłej mamy jest szczególnie istotne, dlatego Wasze menu na weselu również możecie zmodyfikować na korzyść malucha.

Xant, Aire Barcelona.
Xant, Aire Barcelona.

 

Wynet, Rosa Clará.
Wynet, Rosa Clará.

Ważny jest też komfort psychiczny Panny Młodej. Gdy dowiadujesz się, że będziesz Mamą Twój świat wywraca się do góry nogami. A zatem: rozmawiaj, dowiaduj się jak najwięcej o zmianach, które Ciebie i Twojego partnera czekają, dziel się wszystkimi nowymi spostrzeżeniami, jeśli potrzebujesz, czytaj poradniki specjalistyczne. Pamiętaj, by unikać stresujących sytuacji. Stres negatywnie wpływa na Ciebie i rozwijające się dziecko. Zadania, które dla Ciebie w tym okresie mogą okazać się trudne powierz osobom zaufanym, które zawsze będą dla Ciebie wsparciem. O swoich odczuciach, radościach i obawach rozmawiaj ze swoim partnerem – on też czasem może czuć się zagubiony i niespokojny o Ciebie. W końcu on nie wie, jak to jest być w ciąży.

Elideth, Pronovias.
Elideth, Pronovias.
Zaragoza, Adriana Alier
Zaragoza, Adriana Alier

 

Dbaj o siebie. Nie tylko z perspektywy wyglądu, ale też dla lepszego samopoczucia. Podczas swojego ślubu chcesz się czuć najpiękniejsza. To zagwarantuje Ci również dobre samopoczucie także po ślubie. Dobry wygląd to gwarant Twojej lepszej samooceny. Zadbaj o siebie zarówno dla siebie, jak i dla partnera. Część kobiet uważa, że ich rosnący brzuch jest nieładny i w pewnym momencie są już nim zmęczone. Nic podobnego! Badania wykazują, że kobiety w ciąży, jeżeli tylko są zadbane, są bardziej pociągające dla mężczyzn. Jeśli mimo to zechcesz schować brzuszek, poradź się konsultanta ślubnego o wybór odpowiedniej dla Ciebie sukni, która ukryje Twoje krągłości.

NeonShot
NeonShot

Pamiętaj też o aktywności sportowej. Basen? Czemu nie! Wszystkie ćwiczenia musisz jednak robić z umiarem – najlepiej zapytaj o to specjalisty lub osoby, która pierwszą ciążę ma już za sobą.

W trakcie organizacji ślubu warto pomyśleć o najlepszej dacie Waszego święta. Z biegiem czasu maluch będzie zajmował coraz więcej miejsca, będzie kopał i wiercił się, a przyszła Mama będzie mniej skłonna do aktywności fizycznej (w tym tańca) niż wcześniej. Zatem ostatnie miesiące ciąży lepiej pozostawić na spokojne przygotowania do jego przyjścia na świat. 

svribalka
svribalka

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas! Poznaj całą kolekcję sukien ślubnych dla kobiet w ciąży 2017!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak przygotować się na spotkanie z florystką ślubną? Przydatne wskazówki
Jak przygotować się na spotkanie z florystką ślubną? Przydatne wskazówki
O co warto zapytać florystkę, jak się przygotować na pierwsze spotkanie i o czym należy pamiętać, planując bukiet ślubny i dekoracje kwiatowe na ślub? Zobacz poradnik florystyki ślubnej z pracowni Groszki i Róże.
Jak przygotować skórę do ślubu na chwilę przed? Ślubny poradnik wizażystki
Jak przygotować skórę do ślubu na chwilę przed? Ślubny poradnik wizażystki
Na dzień przed godziną zero, każda Panna Młoda bywa zabiegana. Dziesiątki spraw, których trzeba jeszcze dopilnować lub doglądnąć potrafią nieźle zakręcić w głowie. Zapominamy o tym co najważniejsze – naszym wypoczynku i dobrym samopoczuciu. Nasza wizażystka pokazuje, co zrobić dzień przed ślubem, aby cera Panny Młodej wyglądała pięknie, a makijaż ślubny utrzymywał się przez całą noc!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji