• Magazyn
  • Przedślubne spotkanie z florytką: jak się na nie przygotować? Przydatne wskazówki!

Przedślubne spotkanie z florytką: jak się na nie przygotować? Przydatne wskazówki!

O co warto zapytać florystkę, jak się przygotować na pierwsze spotkanie i o czym należy pamiętać, planując bukiet ślubny i dekoracje kwiatowe na ślub? Zobacz poradnik florystyki ślubnej z pracowni Groszki i Róże.

  • Dekoracje
  • Rada

Kolorystyka
Publikacja

Kwiaty w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych (np. miętowa zieleń i soczysta ciemna czerwień) są zdecydowanie dynamiczne i “żywe” choć jest wiele zestawień barw z tej palety, które bazują na pastelowych odcieniach i są delikatne. Ustalając kolory dekoracji z florystką upewnij się więc, że zostałaś dobrze zrozumiana.

zapiszAnnaGorbenko shutterstock
AnnaGorbenko shutterstock
zapiszArsDeco
ArsDeco

Aby uniknąć nieporozumień, dobrym sposobem jest przyniesienie próbki materiału sukni ślubnej. Jakkolwiek niezrozumienia się zdarzają, ale florystka dopasuje właściwie kolor kwiatów do odcienia sukni ślubnej – ma w tym doświadczenie. Zaufaj jej!

zapiszBella Fiori
Bella Fiori
zapiszScharfsinn shutterstock
Scharfsinn shutterstock

Trwałość

Pomyśl o trwałości kwiatów, biorąc pod uwagę porę roku, w której będzie Twój Wielki dzień. Upalne, suche lato doskonale znoszą słoneczniki, cynie, dalie, lilie, i hortensje. W tej porze roku należy unikać gardenii, konwalii, tulipanów. Rozmiar jednak czasem ma znaczenie… Miej pewność, że bukiet nie jest zbyt ciężki lub zbyt trudny do noszenia. Uwierz mi, nawet najpiękniejszy bukiet może okazać się zmorą tego dnia – nie będziesz chciała tego dodatkowego nieporęcznego obciążenia. Nie wybieraj bukietu bez uwzględnienia koloru i fasonu sukni ślubnej oraz kształtu własnej sylwetki. Delikatny pastelowy bukiet zginie przy bogatych marszczeniach, falbanach i drapowaniach na sukni. Lub np. kiedy drobna, niewysoka panna młoda zażyczy sobie większy bukiet w układzie kaskadowym… to wygląda wręcz karykaturalnie.

zapiszRock & Flowers
Rock & Flowers

Zapach

Najbardziej pachnące kwiaty to frezje, lilie, bzy, tuberozy, gardenie i konwalie.

zapiszDekoracje Perfect Moment
Dekoracje Perfect Moment

Funkcja

Pamiętaj, aby skoordynować czas dostawy swoich bukietów i butonierek wraz z pojawieniem się twojego fotografa. Podczas robienia zdjęć reportażowych z przygotowań i błogosławieństwa na pewno będziecie chcieli je mieć, aby uwiecznić je na zdjęciach.

zapiszdecoMakers
decoMakers
zapiszAndrey Nastasenko shutterstock
Andrey Nastasenko shutterstock

Przechowywanie

Nie zostawiaj bukietu na pełnym słońcu i nie wystawiaj na bezpośrednie działanie wiatru, ciepła i światła. Dobrze mu służy półmrok i chłód.

Utrwalanie

Nie musisz wrzucać swojego bukietu ślubnego. Wiele florystów – w cenie – stworzy dla Ciebie miniaturkę Twojego bukietu ślubnego specjalnie na moment rzucania bukietem podczas wesela. Z oryginałem możesz się udać do specjalistycznego punktu, który utrwali go na wiele lat, tak aby obok zdjęć ślubnych, stanowił najlepszą pamiątkę tego Wielkiego Dni. Więcej o utrwalaniu bukietu ślubnego przeczytasz TUTAJ.

zapiszRock & Flowers
Rock & Flowers
zapiszAndrey Nastasenko shutterstock
Andrey Nastasenko shutterstock

Planowanie 

1. Znajdź odpowiednią florystkę ślubną.

2. Przemyśl i ustal swój budżet na dekoracje. Uśredniając, koszty dekoracji i kwiatów weselnych wahają się w granicach 8 – 10 % całości kosztów ślubu i wesela (więcej o kosztach dekoracji kwiatowych przeczytasz TUTAJ). Załóż podobny budżet, biorąc pod uwagę swoje preferencje. Jest on elastyczny w zależności od Twoich możliwości. Ostatecznie zawsze możesz z czegoś zrezygnować.

3. Wybierz i ustalić ogólną wizję i koncepcję uroczystości Czy wiesz co Ci się podoba??? Lubisz minimalizm i prostotę? A może romantyczne i delikatne uniesienia? Dobrze jeśli zbierzesz kilka inspiracji ślubnych dekoracji i styli w formie plików i prześlesz je florystce.

4. Kolor przewodni ślubu Nie myśl o wizycie u florysty, nie wiedząc, jak będziesz wyglądać Ty, twoja mama i teściowa oraz druhny i świadkowie. Nie można na tym etapie wybrać żadnych kwiatów, jeśli nie wiesz jakie kolory będą królowały na przyjęciu. Z drugiej strony, nie wiem jakie kolory będą w Twoim bukiecie bo nie wiem czego chcesz. Najpierw dopracuj kwestie stroju i stylu a następnie wybierz idealną paletę kolorów i zrób listę twoich ulubionych kwiatów.

5. Rozmiar Nie słuchaj swojego narzeczonego – rozmiar ma znaczenie!  A także ilość… Ile osób planujecie na uroczystości ślubnej? Od tego zależy ilość dekoracji. Jaka sala, jakie stoły? Kogo spośród uczestników uroczystości trzeba będzie “wyposażyć”w w kwiaty? Drużbowie, świadkowie, rodzice….Będzie to wpływać na cenę.

6. Umowa. Musisz domagać się od florystki lub kwiaciarni specyfikacji technicznej na piśmie jako załącznik do umowy. Powinien on zawierać informacje m. in. o tym jakie zamawiasz kwiaty, ile kompozycji i bukietów, gdzie one mają się znajdować, cenę, dokładną datę i godzinę odbioru. To ważne aby móc uniknąć rozczarowań! Poproś o umowę do wglądu, aby móc się z nią zapoznać. Pamiętaj, umowa jest ważna jeśli widnieją na niej Twoje dane i dane usługodawcy – konieczna będzie kserokopia dowodu osobistego.

Więcej bukietów Marty Gregorskiej zobaczysz w Katalogu Ślubnym Zankyou.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Rock&Flowers Usługi dekoratorskie
decoMAKERS Krupscy Creative Group Artykuły dekoracyjne
Ars Deco Usługi dekoratorskie
Bella Fiori Bukiet i dekoracje kwiatowe
Perfect Moment Exclusive Deco Usługi dekoratorskie
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!