Publikacja

Dekoracje kwiatowe na weselu - ile kosztują i od czego zależy ta cena?

Zastanawiacie się jaka jest cena dekoracji kwiatowych na ślub i wesele i od czego jest ona zależna? Florystka z pracowni Groszki i Róże pokazuje, skąd wynikają ceny dekoracji kwiatowych i wybór których roślin pozwoli nam na obniżenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu pożądanej jakości dekoracji!

  • Dekoracje

Każda Para Młoda planując budżet uwzględnia w nim większą bądź mniejszą kwotę przeznaczoną na kwiaty oraz dekoracje ślubne. Oczywiście wszystko uzależnione jest od ilości tych dekoracji, bo jedna Panna Młoda ograniczy się tylko do bukietu ślubnego, a inna zatrudni florystę do ozdabiania najdrobniejszych elementów każdego pomieszczenia na sali weselej jak i w kościele i domu.

Publikacja

Co wpływa na cenę dekoracji ślubnych, których zasadnicza rolę odgrywają żywe kwiaty cięte?

1. Przede wszystkim to termin samej ceremonii. Większość najbardziej popularnych kwiatów jest znacznie droższa w miesiącach od października do kwietnia / maja.
Najlepsze pod tym względem są miesiące lipiec i sierpień. Wówczas za tą samą cenę dekoracji kwiatowych, jaką musielibyśmy przeznaczyć w innych miesiącach możemy uzyskać bardzo bogate i obfite dekoracje, których nie powstydziłby się nawet król 😉
Lub też wydać na nie mniej, gdyż będą równie atrakcyjne ale ich cena nie przekroczy 2 tys zł.
Przykładowo, cena jednej tylko róży w sierpniu to ok 1zł -1,25zł . W połowie września to już 4 – 6 zł. Łatwo zatem obliczyć jak bardzo wzrasta cena usługi dekoracji, gdyż cena samego materiału jest wtedy wysoka.

zapisz
Pracownia florystyczna Groszki i Róże

2. Gatunek kwiatów, które stanowić mają główny składnik kompozycji.  Oczywiście na ich cenę wpływa termin ich hodowli ale generalnie można wyróżnić droższe i tańsze gatunki kwiatów. Do droższych należą: plumerie, storczyki, kalle, niektóre odmiany róż, hortensja, tulipany poza seznem, konwalie, jaskry, piwonie.
Do tańszych kwiatów należą: margaretki, gerbery, róże, goździki, frezje, inne odiany astrów, lewkonie, polne sezonowe kwiaty.
Gdy Panna Młoda wymarzy sobie bukiet z konwalii we wrześniu oczywiście nie jest to niemożliwe to spełnienia ale musi się liczyć z bardzo wysoką ceną, sięgającą nawet 500zł .
Przepiękna hortensja, zazwyczaj dostępna od końca lipca, na ślub w kwietniu jest do zdobycia z zagranicznych holenderskich hodowli lub Chin 😉 Jednak cena zamówienia paczuszki kwiatów drogą lotniczą również będzie odpowiednia.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

zapisz
Pracownia florystyczna Groszki i Róże

3. Ilość samych kwiatów w kompozycjach. Bukiety złożone z samych kwiatów są dużo droższe ale też ładniejsze…i modniejsze. Kompozycje zawierające niewielką ilość kwiatów a dużą ilość niezapełnionej przestrzeni i wypełniacza w postaci zielonych liści, gąbki i innych części roślin są dużo tańsze.

zapisz
Pracownia florystyczna Groszki i Róże

4. Ilość dekoracji. W najprostszy sposób można powiedzieć, że im więcej dekoracji tym cena jednostkowa każdej z nich jest niższa. Czemu? Ponieważ kupując większą ilość kwiatów florysta ma możliwość negocjacji ceny u dostawy na dużo lepszą i tym samym bardziej atrakcyjną.

Należy tutaj wspomnieć że ilość dekoracji uzależniona jest od naszej fantazji ale i liczby gości. Minimalna ilość dekoracji to 1 kompozycja na 1 stolik okrągły lub na długość 10 osób stołu dłuższego.

zapisz
Pracownia florystyczna Groszki i Róże

Podsumowując jeśli nasza uroczystość będzie liczyła ok 100 osób i chcemy zamówić poniższy zestaw (najczęściej zamawianych dekoracji wykonanych na wysokim poziomie!), z przewagą koloru, czyli kwiatów a nie zieleni:
bukiet dla Panny Młodej,
– bukiet dla świadkowej,
– butonierki oraz kwiat do włosów,
– kompozycje na stoły gości,
– kompozycję na stół prezydialny,
– sztalugę z rozkładem gości,
– ramki z numerami na stoły,
– menu na stoły lub do każdego nakrycia,
to minimalna kwota przeznaczona na takie dekoracje ( w zależności od rodzaju kwiatu i terminu ślubu) powinna wynosić od 2-2,5 tys. zł.

zapisz
Pracownia florystyczna Groszki i Róże

Jeśli chodzi o jak najniższe koszty bez uszczerbku na jakości dekoracji można zasugerować się przykładowym rozkładem sezonowości cen niektórych kwiatów:
Dekoracje z gipsówki najlepiej zamawiać w sierpniu i wrześniu.
Dekoracje z róż w lipcu i sierpniu.
Dekoracje z eustomy w maju i czerwcu.
Dekoracje z hortensji we wrześniu i październiku.
Dekoracje z goździków od października do lutego.

Styczeń – tulipan
Luty- hiacynt
Marzec- frezja
Kwiecień- alstromeria, eustoma
Maj – lewkonia
Czerwiec- piwonia, irys
Lipiec- mieczyk
Sierpień – słonecznik, lawenda, gipsówka
Wrzesień- hortensja, kapusta ozdobna
Październik- wrzos, jaskry
Listopad- chryzantema, margaretka
Grudzień- goździk

Bukiet wykonany z jednego gatunku kwiatu to koszt od 150 zł.
Średnia cena bukietu ślubnego to ok. 250-300zł.
Cena kompozycji na stole zaczyna się już od 100zł. Średnia cena to ok. 160zł.

Jeżeli chcecie zachować na dłużej swój bukiet ślubny, wybierzcie oryginalny bukiet z broszek, drewna balsa lub z kolorowego filcu!


blog slubny Zankyou

W GROSZKI I RÓŻE możesz zamówić wyjątkowy bukiet ślubny!

– Marta Gregorska

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Publikacja

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł