Zamiast tradycyjnego welonu

Polki potrafią zadbać o elegancki wygląd w wyjątkowy sposób. Umiejętnie sięgają po modne dodatki, mieszając je ze sobą. Dzięki temu, kojarzone ze stylem brytyjskiej arystokracji na królewskich wyścigach konnych w Ascott, wróciły do łask kapelusze, toczki i fascynatory. Tu mała dygresja. Dziś mało kto pamięta, że przez lata Polska była „kapeluszową” potęgą światową dzięki fabryce w Skoczowie, która do dziś produkuje swoje wyroby z najlepszej jakości materiałów: filcu, naturalnego włosia, prawdziwych piór ptasich. Kapeluszom na pewno pomogła również wracająca moda na styl vintage i nawiązania do klasycznego, kojarzonego z luksusem, art deco.

kapelusz ślubny
Źródło: Hat Company

To właśnie w latach 20 XX wieku upowszechniły się niewielkie, zgrabne toczki, pasujące do modnych ówcześnie fryzur z gładko zaczesanymi, krótkimi włosami.

Awangardowy, dekoracyjny kształt kapeluszy, w tym i fascynatorów, zyskał popularność pod koniec XX wieku. Jak widać, kapelusze są na topie od lat i na pewno moda nieprędko o nich zapomni. Weselna kreacja zyska dzięki odpowiednio dobranemu nakryciu głowy, który ma również walor praktyczny jako piękna ochrona fryzury przed deszczem i wiatrem. Panny młode, zamiast tradycyjnego welonu, mogą wybrać delikatne ozdoby, nazywane fascynatorami.

Więcej na temat fascynatorów przeczytasz tutaj.

Źródło: Hat Company
Kapelusz na ślub
Źródło: Hat Company

Fascynatory są fantazyjne, lekkie i stylowe. Mogą wyglądać jak mini kapelusze, inne przypominają toczki, jeszcze inne są ozdobami na opaskach i nadają się nawet do sukienki na imprezę w klubie. Wykorzystują klasyczne motywy ozdobne – kokardy, kwiaty, motylki, niewielkie woalki czy piórka. Co bardzo ważne – pasują zarówno do ślubu kościelnego jak i cywilnego.

Źródło: Hat Company
Źródło: Hat Company

Planując ślub i weselną kreację, warto wziąć udział w konkursie organizowanym przez Montemarco Lifestyle – „Fashion Bride”, w którym można wygrać jeden z dwóch ślubnych fascynatorów lub bon na zakupy w sklepie Hat Company.

Prezentujemy najnowsze trendy 2015 wśród sukien ślubnych!


blog slubny Zankyou

Monika Otłowska od lat pracuje w branży weselnej i hotelarskiej. Doradza osobom planującym wesele i opiekuje się nowożeńcami podczas uroczystości.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!
Rosa Clará. Credits: Barcelona Bridal Fashion Week
Suknie ślubne Rosa Clara 2018: kolekcja najbardziej romantyczna jaką kiedykolwiek widziałaś!
Ta kolekcja zrobi wrażenie na każdej kobiecie. Mają w sobie wielką lekkość. Wybierz to ubranie, które najbardziej do Ciebie pasuje!
Credits: Sweetheart
Sweetheart 2018: nowa kolekcja dla najbardziej romantycznych narzeczonych
Podkreśl figurę, wybierając jedną z tych przepięknych kreacji i stań się najbardziej romantyczną Panną Młodą!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji