Zamiast tradycyjnego welonu

Polki potrafią zadbać o elegancki wygląd w wyjątkowy sposób. Umiejętnie sięgają po modne dodatki, mieszając je ze sobą. Dzięki temu, kojarzone ze stylem brytyjskiej arystokracji na królewskich wyścigach konnych w Ascott, wróciły do łask kapelusze, toczki i fascynatory. Tu mała dygresja. Dziś mało kto pamięta, że przez lata Polska była „kapeluszową” potęgą światową dzięki fabryce w Skoczowie, która do dziś produkuje swoje wyroby z najlepszej jakości materiałów: filcu, naturalnego włosia, prawdziwych piór ptasich. Kapeluszom na pewno pomogła również wracająca moda na styl vintage i nawiązania do klasycznego, kojarzonego z luksusem, art deco.

kapelusz ślubny
Źródło: Hat Company

To właśnie w latach 20 XX wieku upowszechniły się niewielkie, zgrabne toczki, pasujące do modnych ówcześnie fryzur z gładko zaczesanymi, krótkimi włosami.

Awangardowy, dekoracyjny kształt kapeluszy, w tym i fascynatorów, zyskał popularność pod koniec XX wieku. Jak widać, kapelusze są na topie od lat i na pewno moda nieprędko o nich zapomni. Weselna kreacja zyska dzięki odpowiednio dobranemu nakryciu głowy, który ma również walor praktyczny jako piękna ochrona fryzury przed deszczem i wiatrem. Panny młode, zamiast tradycyjnego welonu, mogą wybrać delikatne ozdoby, nazywane fascynatorami.

Więcej na temat fascynatorów przeczytasz tutaj.

Źródło: Hat Company
Kapelusz na ślub
Źródło: Hat Company

Fascynatory są fantazyjne, lekkie i stylowe. Mogą wyglądać jak mini kapelusze, inne przypominają toczki, jeszcze inne są ozdobami na opaskach i nadają się nawet do sukienki na imprezę w klubie. Wykorzystują klasyczne motywy ozdobne – kokardy, kwiaty, motylki, niewielkie woalki czy piórka. Co bardzo ważne – pasują zarówno do ślubu kościelnego jak i cywilnego.

Źródło: Hat Company
Źródło: Hat Company

Planując ślub i weselną kreację, warto wziąć udział w konkursie organizowanym przez Montemarco Lifestyle – „Fashion Bride”, w którym można wygrać jeden z dwóch ślubnych fascynatorów lub bon na zakupy w sklepie Hat Company.

Prezentujemy najnowsze trendy 2015 wśród sukien ślubnych!


blog slubny Zankyou

Monika Otłowska od lat pracuje w branży weselnej i hotelarskiej. Doradza osobom planującym wesele i opiekuje się nowożeńcami podczas uroczystości.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!
Rosa Clará. Credits: Barcelona Bridal Fashion Week
Suknie ślubne Rosa Clara 2018: kolekcja najbardziej romantyczna jaką kiedykolwiek widziałaś!
Ta kolekcja zrobi wrażenie na każdej kobiecie. Mają w sobie wielką lekkość. Wybierz to ubranie, które najbardziej do Ciebie pasuje!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji