W PODZIĘKOWANIU RODZICOM

Przyjęcie weselne to doskonała okazja, aby uhonorować Waszych rodziców. Jednak podziękowanie za cały trud wychowania, wsparcie i pomoc w organizacji ślubu nie jest prostą sprawą. Warto poświęcić czas, aby przygotować na tę chwilę coś wyjątkowego…

Por Halfpoint
Por Halfpoint

Żadne podziękowania nie przychodzą łatwo, natomiast szczególnie trudno jest wyrazić wdzięczność rodzicom w tak doniosłej chwili jak ślub. Wiele firm prześciga się w podsuwaniu nowożeńcom propozycji na weselne prezenty i paradoksalnie w gąszczu inspiracji możemy poczuć się nieco sfrustrowani. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby Wasze podziękowanie pozostało niezapomniane nie tylko przez Waszych rodziców, ale także wszystkich zaproszonych gości.

SŁOWA

Por Halfpoint
Por Halfpoint

Weselna przemowa, w której dziękujecie mamie i tacie to moment chwytający za serce i bardzo wzruszający. Jeżeli obawiacie się, że efekt będzie zbyt oficjalny i banalny możecie zdecydować się na wplecenie zabawnej anegdoty lub potraktowanie tego elementu bardziej żartobliwie. Najważniejsze, aby Wasze słowa były szczere…

PRZEDMIOTY

Pandora
Pandora

Równocześnie z przemową możecie także obdarować Rodziców prezentem rzeczowym. Warto jednak, aby były to rzeczy naprawdę dobrej jakości. Doniosłość chwili wymaga naprawdę ogromnego wyczucia smaku. Świetnym rozwiązaniem mogą być na przykład dodatki biżuteryjne z grawerem. Mama będzie zachwycona naszyjnikiem lub bransoletką, dla taty sprawdzą się wyszukane spinki do mankietów lub elegancki zegarek. Można zdecydować się także na apaszkę lub jedwabny krawat. Pamiętajcie przy tym, że prezenty mają sprawić przyjemność przede wszystkim obdarowanym. Mogą to być także drobiazgi, ale w wersji luksusowej: dobrej jakości alkohol, zestaw klasycznych filiżanek albo będący ostatnio hitem „las w słoiku”.

WSPOMNIENIA

Adam Ludwik Photography
Adam Ludwik Photography

Oryginalnym pomysłem na podziękowanie Waszym rodzicom będzie zabranie ich w sentymentalną podróż. Możecie to zrobić, pokazując na weselu film skomponowany z nagrań wideo z młodości mamy i taty lub czasów Waszego dzieciństwa. Ważne, aby wybrać momenty pozytywne lub zabawne, ukazujące niezwykłą historię Waszej rodziny. Taka prezentacja będzie również fenomenalną atrakcją dla wszystkich zaproszonych gości i z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć. Jeżeli nie przepadacie za taką ekspresją przygotujcie album ze zdjęciami – wybierzcie je chronologicznie, aby pokazać życie Waszych rodziców jako podróż. Ostatnie strony możecie zostawić puste – będą miejscem na zdjęcia z Waszego ślubu. Wzruszająca dedykacja z pewnością sprawi przyjemność mamie i tacie.

WRAŻENIA

Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna
Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Obok rzeczy materialnych możecie obdarować Rodziców czymś, co wywoła u nich silne wrażenia. Egzotyczna podróż, o jakiej marzyli, lot balonem, wyjście do kina lub opery albo romantyczny weekend w spa? Czemu nie? Znacie swoich Rodziców najlepiej – jeżeli wiecie, że taka forma podziękowania sprawi im więcej radości to nie ma sensu kupowanie przedmiotów, które będą kurzyły się na szafie. Kolekcjonowanie wspomnień też może być dla nich fascynujące.

Mimo wielu trudności z wyborem odpowiedniej formy podziękowań warto poświęcić trochę czasu i przygotować coś niezwykłego – jest to piękna tradycja, którą powinno się kontynuować…

Paulina Baran

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Po wprowadzeniu w świat weselnej etykiety przyszedł czas na kontynuację tematu - tym razem skupimy się na szczegółach. Jak właściwie wprowadzić gości w klimat przyjęcia? I jak stać się idealnym weselnikiem w oczach Pary Młodej?
Pomysły na czekoladki i prezenty dla gości weselnych
Pomysły na czekoladki i prezenty dla gości weselnych
W końcu zależy nam na tym, aby ten dzień został zapamiętany na długo, nie tylko przez nas, ale także przez naszych gości. Warto zatem zadbać i o ten element.
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Planujecie ślub? Zastanawiacie się w związku z tym, co chcielibyście dostać z tej okazji? Prezent czy może pieniądze? Jak nie macie jeszcze na to pomysłu, to chętnie Wam podpowiem.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji