W podziękowaniu rodzicom

Przyjęcie weselne to doskonała okazja, aby uhonorować Waszych rodziców. Jednak podziękowanie za cały trud wychowania, wsparcie i pomoc w organizacji ślubu nie jest prostą sprawą. Warto poświęcić czas, aby przygotować na tę chwilę coś wyjątkowego…

W podziękowaniu rodzicom
  • Poradnik "Magazyn Wesele"
  • Editor-choice
  • Polska

Przyjęcie weselne to doskonała okazja, aby uhonorować Waszych rodziców. Jednak podziękowanie za cały trud wychowania, wsparcie i pomoc w organizacji ślubu nie jest prostą sprawą. Warto poświęcić czas, aby przygotować na tę chwilę coś wyjątkowego…

Żadne podziękowania nie przychodzą łatwo, natomiast szczególnie trudno jest wyrazić wdzięczność rodzicom w tak doniosłej chwili jak ślub. Wiele firm prześciga się w podsuwaniu nowożeńcom propozycji na weselne prezenty i paradoksalnie w gąszczu inspiracji możemy poczuć się nieco sfrustrowani. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby Wasze podziękowanie pozostało niezapomniane nie tylko przez Waszych rodziców, ale także wszystkich zaproszonych gości.

SŁOWA

Weselna przemowa, w której dziękujecie mamie i tacie to moment chwytający za serce i bardzo wzruszający. Jeżeli obawiacie się, że efekt będzie zbyt oficjalny i banalny możecie zdecydować się na wplecenie zabawnej anegdoty lub potraktowanie tego elementu bardziej żartobliwie. Najważniejsze, aby Wasze słowa były szczere.

PRZEDMIOTY

Równocześnie z przemową możecie także obdarować Rodziców prezentem rzeczowym. Warto jednak, aby były to rzeczy naprawdę dobrej jakości. Doniosłość chwili wymaga naprawdę ogromnego wyczucia smaku. Świetnym rozwiązaniem mogą być na przykład dodatki biżuteryjne z grawerem. Mama będzie zachwycona naszyjnikiem lub bransoletką, dla taty sprawdzą się wyszukane spinki do mankietów lub elegancki zegarek. Można zdecydować się także na apaszkę lub jedwabny krawat. Pamiętajcie przy tym, że prezenty mają sprawić przyjemność przede wszystkim obdarowanym. Mogą to być także drobiazgi, ale w wersji luksusowej: dobrej jakości alkohol, zestaw klasycznych filiżanek albo będący ostatnio hitem „las w słoiku”.

WSPOMNIENIA

zapiszAdam Ludwik Photography
Adam Ludwik Photography

Oryginalnym pomysłem na podziękowanie Waszym rodzicom będzie zabranie ich w sentymentalną podróż. Możecie to zrobić, pokazując na weselu film skomponowany z nagrań wideo z młodości mamy i taty lub czasów Waszego dzieciństwa. Ważne, aby wybrać momenty pozytywne lub zabawne, ukazujące niezwykłą historię Waszej rodziny. Taka prezentacja będzie również fenomenalną atrakcją dla wszystkich zaproszonych gości i z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć. Jeżeli nie przepadacie za taką ekspresją przygotujcie album ze zdjęciami – wybierzcie je chronologicznie, aby pokazać życie Waszych rodziców jako podróż. Ostatnie strony możecie zostawić puste – będą miejscem na zdjęcia z Waszego ślubu. Wzruszająca dedykacja z pewnością sprawi przyjemność mamie i tacie.

WRAŻENIA

Obok rzeczy materialnych możecie obdarować Rodziców czymś, co wywoła u nich silne wrażenia. Egzotyczna podróż, o jakiej marzyli, lot balonem, wyjście do kina lub opery albo romantyczny weekend w spa? Czemu nie? Znacie swoich Rodziców najlepiej – jeżeli wiecie, że taka forma podziękowania sprawi im więcej radości to nie ma sensu kupowanie przedmiotów, które będą kurzyły się na szafie. Kolekcjonowanie wspomnień też może być dla nich fascynujące.

Mimo wielu trudności z wyborem odpowiedniej formy podziękowań warto poświęcić trochę czasu i przygotować coś niezwykłego – jest to piękna tradycja, którą powinno się kontynuować.

 

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Adam Ludwik Photography Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!