Spot ślubny czyli emocje ukryte w ruchomym obrazie

W natłoku ślubnych przygotowań, które łączą w sobie wiele istotnych elementów - zaczynając od kwestii związanej z wyborem weselnej lokalizacji, poprzez decyzję o ostatecznym wizerunku, który zaprezentujemy na ślubnym kobiercu, aż do rozważań na temat usadzenia gości przy stołach - nie możemy zapomnieć o tym, co w tym dniu powinno stanowić dla przyszłych Nowożeńców bezsprzeczny priorytet. W końcu, to cały wachlarz różnorakich emocji, które towarzyszą nam podczas tego wyjątkowego wydarzenia są tymi, które chcemy zachować w naszej pamięci na długie lata. Jak więc sprawić, aby te najpiękniejsze uczucia zostały z nami jak najdłużej? Śpieszymy z odpowiedzią!

Spot ślubny czyli emocje ukryte w ruchomym obrazie
Fot: 3FILM
  • Fotograf i kamerzysta
  • Polecane
  • Magia
  • Sprzet audiowizualny
  • Emocjonalny
  • Polska

Krótki teledysk ślubny to innowacyjna forma dokumentacji momentu zaślubin oraz wesela, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród par planujących złożyć przysięgę małżeńską. Z treści tego artykułu dowiesz się, dlaczego obecność kamerzysty na weselu jest tak istotna i z jakiego powodu nie warto ograniczać się jedynie do ślubnej fotorelacji. Poznasz również najważniejsze zalety tytułowej formy filmowej, która podbiła już serca niejednej Młodej Pary. Ponadto spróbujemy udowodnić, że ten parominutowy zlepek ruchomych obrazów może stanowić dla Młodych sentymentalną pamiątkę dnia ślubu, która warta jest każdej wydanej złotówki.

Daj się porwać prawdziwej magii obrazu i dźwięku!  

Kamerzysta na ślub – jak wybrać?

Publikacja

Branża ślubna rozrasta się w niewyobrażalnie szybkim tempie. Rośnie liczba dostępnych usług nie tylko w zakresie fotografii, ale także tych, oferujących obecność kamerzysty na weselnym przyjęciu. Jak więc wybrać usługodawcę, który sprosta naszym niemałym wymaganiom, a efekt jego pracy będzie taki, jaki sobie wymarzyliśmy? 

Z pewnością, kluczowym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę jest to, czy posiada on nie tylko potrzebne w tym fachu doświadczenie i umiejętności, ale także profesjonalny sprzęt, dzięki któremu film ślubny będzie odznaczał się najwyższą jakością obrazu oraz dźwięku. Jak mawiają – ile ludzi, tyle opinii. Ta maksyma ma swoje zastosowanie również w przypadku wyboru kamerzysty na ślub. Oprócz kwestii dotyczącej jego technicznych możliwości, powinniśmy kierować się także naszymi  własnymi upodobaniami oraz estetyką. Warto przed dokonaniem decyzji przejrzeć portfolio usługodawcy, odwiedzić jego stronę internetową czy zaznajomić się z opiniami klientów, którzy korzystali z jego usług. Te informacje z pewnością pomogą Wam ocenić czy forma, sposób montażu oraz walory wizualne zrealizowanych spotów ślubnych będą współgrać z Waszymi oczekiwaniami. Jeśli zależy nam, aby zdjęcia oraz film ślubny tworzyły spójną, wizualną całość – warto skorzystać z usług firmy, która w swojej ofercie posiada wykonanie kompleksowego reportażu ślubnego.

Kamerzysta – tak jak fotograf – powinien pełnić rolę dyskretnego dokumentalisty, którego obecność podczas ceremonii ślubu oraz wesela jest wręcz niezauważalna. W ten sposób ma on możliwość uwiecznienia w spocie ślubnym naturalnych i niewymuszonych, a zarazem najpiękniejszych emocji, które towarzyszą nie tylko Młodej Parze, ale także zaproszonym przez nich gościom. Głębokie spojrzenia w oczy, szczery uśmiech, drżące dłonie, przepełnione czułością gesty, łzy szczęścia czy wyczuwalne wzruszenie podczas wypowiadania słów przysięgi małżeńskiej – to i wiele więcej można uchwycić profesjonalny operator kamery na kilkuminutowym filmie ślubnym.

zapiszFot: 3FILM
Fot: 3FILM

Jaką rolę powinien pełnić profesjonalny kamerzysta? Najlepiej zaczerpnąć informacji u źródła. To pytanie zadaliśmy więc zespołowi 3FILM, którzy od lat z pasją i zaangażowaniem tworzą zachwycające reportaże ślubne, gdzie ich elementem składowym są nie tylko zdjęcia, ale również emocjonalne spoty ślubne. 

Oto parę słów na temat pasji, która stała się ich sposobem na życie i codzienną pracą:

“Robimy filmy ślubne. Robimy zdjęcia ślubne. I kochamy to co robimy. Cieszymy się, że od kilku ładnych lat możemy obserwować miłość, radość i emocje, które im towarzyszą. Raduje Nas ogromne zaufanie jakim darzą Nas Pary Młode. Mamy za sobą kilkaset ślubnych realizacji: Ślub, wesele, podziękowania dla rodziców, pierwszy taniec, reportaż ślubny, plener ślubny za granicą i w Polsce. Przyjmiemy zaproszenie do Waszego intymnego świata prawdziwych emocji.”

Krzysiek i Dawid – jak sami twierdzą – są obserwatorami wyjątkowych wydarzeń”, a hasło, które przyświeca im od początku działalności w branży ślubnej zawarte jest w dwóch prostych lecz jakże wymownych słowach – “opowiadamy historie”. Te dwa sformułowania można określić wręcz jako prawdziwą kwintesencję pracy kamerzysty, który tworzy ślubną relację za pomocą ruchomych obrazów przepełnionych całą gamą różnorakich uczuć i emocji.  

“Emocje są kluczowe w naszych filmach i zdjęciach ślubnych. To dzięki Nim budujemy nastrój u widza. W dniu Waszego ślubu jesteśmy blisko Was. Nie jak pracownicy ale jak przyjaciele. Od początku budujemy przyjacielską relację po to aby Nasza współpraca przebiegała pomyślnie do samego końca. Naszym zadaniem jest uchwycenie wydarzeń dziejących się wokół Was w sposób jak najbardziej naturalny. Na przygotowaniach nie ustawiamy Was, nie mówimy co macie robić… Nie o to tu chodzi – macie być sobą!”

zapiszFot: 3FILM
Fot: 3FILM

Krótki film ślubny – dlaczego warto?

Jeśli należysz do grona tych Par Młodych, które nie muszą liczyć się z ograniczeniami w kwestii ślubnego budżetu – macie naprawdę sporo szczęścia. Warto jednak pamiętać, że wiele przyszłych Nowożeńców będzie musiało podjąć niełatwą decyzję dotyczącą usług czy atrakcji z których niestety będą musieli zrezygnować z racji bariery finansowej. 

Pamiętajmy jednak, aby z rozwagą wybierać te sfery, w których poszukujemy dodatkowych oszczędności. Z pewnością możemy zrezygnować z wyszukanych kreacji czy zbędnych dodatków na rzecz tego, co najważniejsze. Zatrzymanie emocji za pomocą fotografii oraz nagrania filmowego jest bezspornie tą kwestią, na którą warto jest wydać każdą sumę pieniędzy. 

Dlaczego przyszli Małżonkowie często rezygnują ze współpracy z kamerzystą? Niestety wśród wielu, nadal panuje przekonanie iż film ślubny przybiera formę nudnej, kilkugodzinnej relacji, która nie jest warta choćby złotówki. Prawda o obecnym poziomie jaki reprezentuje film ślubny jest zupełnie inna – magia baśniowych ujęć, dźwięku i odpowiednia dynamika tworzą niezapomniane spoty filmowe, które pokochały Młode Pary nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Jedną z zalet spotów filmowych jest bez wątpienia możliwość wykorzystania dźwięku oraz ruchu, co daje nam o wiele większe możliwości niż w przypadku statycznej fotografii. Warto również wspomnieć iż film ślubny – choćby trwający parę minut – wywołuje silniejsze i głębsze emocje podczas jego emisji niż te, które będą nam towarzyszyć w czasie wertowania zdjęć w albumie fotograficznym. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania nie tylko zmysłu wzroku, ale również słuchu. Dzięki utrwaleniu głosów i dźwięków na nagraniu audiowizualnym, z łatwością wrócimy wspomnieniami do kluczowych momentów ze ślubu i wesela, a co za tym idzie – również przeżywanych wtedy emocji. 

zapiszFot: 3FILM
Fot: 3FILM

Spot ślubny to z pewnością najpiękniejszy rodzaj pamiątki, gdzie uwiecznione są nie tylko słowa przysięgi małżeńskiej czy szalone tańce na weselnym parkiecie, ale również poszczególne etapy przygotowań do ceremonii w zaciszu domowym. 

Oto co na ten temat sądzą Krzysiek i Dawid – duet tworzący 3FILM:

“Nasza rola to uchwycenie tego co dzieje się w Waszym otoczeniu. Przygotowania przed ślubem są paczką pełną emocji. Lubimy filmować te zamieszanie w Waszych domach, relacje z członkami rodziny i oczekiwanie na ślub. Film ślubny musi zostać w pamięci na zawsze.”

Podczas krótkiego teledysku ślubnego warto również wykorzystać ujęcia plenerowe. Połączenie zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz kojące dźwięki natury będą tworzyć piękne tło dla łączącej Was miłości. Pamiętajcie, że możecie zdecydować się na każde miejsce na świecie – ogranicza Was tylko wyobraźnia!

“Odległość nie jest dla nas problemem. Niech nie będzie ograniczeniem również dla Was. Klify nad kanałem La Manche? Ciepłe morze albo szczyty gór? Wybierzcie kierunek i jedźmy tam razem.” – mówi ekipa 3FILM, która od lat wspiera Młodych w realizacji ich marzeń o filmowych ujęciach w najpiękniejszych zakątkach świata.

Mamy nadzieję, że treść tego artykułu upewniła Was w przekonaniu, że kilkuminutowy spot ślubny może nieść ze sobą o wiele większy ładunek emocjonalny niż nawet najbardziej zachwycające ślubne fotografie. Decydując się na obecność kamery na ślubie i weselu pamiętajmy, że warto powierzyć oprawę audiowizualną profesjonalistom w swoim fachu, którzy dzięki połączeniu pasji z codzienną pracą, mogą się pochwalić zachwycającymi realizacjami – a co za tym idzie – zaufaniem i szczerym zadowoleniem swoich klientów. 

Zapewniamy, że doświadczony zespół 3FILM kompleksowo zadba o każdy najmniejszy szczegół Waszego teledysku ślubnego, który będzie pełnić rolę nie tylko sentymentalnej pamiątki, do której możecie powrócić na każdym etapie Waszej wspólnej, małżeńskiej drogi, ale także, stanie się sposobem do przywołania emocji towarzyszących Wam podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Wasza miłość oraz wieloletnie doświadczenie fachowców – to mieszanka, z której bez wątpienia powstanie kilkuminutowe dzieło sztuki będące prawdziwą kwintesencją łączących Was uczuć. 

Gwarantujemy, że ekipa 3FILM “opowie Waszą historię” za pomocą tych najpiękniejszych obrazów i dźwięków – niech dzieje się magia!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

3FILM | Emocjonalne filmy ślubne Kamerzysta na wesele
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!