Miesiąc miodowy w RPA: magia wyjątkowego kontynentu

Przyroda, kultura i przygoda. RPA oferuje to wszystko, aby przeżyć niezapomniany i niepowtarzalny miesiąc miodowy.

Miesiąc miodowy w RPA: magia wyjątkowego kontynentu
Shutterstock: Diriye Amey
  • Podróż poślubna
  • Editor-choice
  • Polska

Jeśli szukasz RPA na mapie świata, spójrz na południe. Zarówno kraj, jak i jego okolice są godnymi celami niezapomnianych podróży i oferują doskonałe możliwości zwiedzania, dzięki którym można podziwiać całe terytorium.

Publikacja

Jeśli szukasz podróży poślubnej pełnej przygód, RPA oferuje doskonałe hotele, fascynujące safari i niezliczone krajobrazy, które można znaleźć tylko w tak wyjątkowym miejscu. Rezerwujesz?

zapisz
Shutterstock: Jane Rix

Poznawanie Afryki Południowej

Kiedy mówimy o RPA, nasz umysł nieuchronnie łączy jej historię z Nelsonem Mandelą, byłym prezydentem tego kraju i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, który walczył z apartheidem (segregacyjnym i rasistowskim ruchem powstałym po II wojnie światowej, który oznaczał sztywny podział rasowy i regulował stosunki między białymi i czarnymi, z przewagą tych pierwszych).

Pomijając polityczne perypetie, RPA charakteryzuje się wielokulturowością, która w XX wieku połączyła tubylców i obcokrajowców. W rzeczywistości Afrykanie (w większości czarnoskórzy) oraz różne społeczności europejskie i hinduskie współistnieją na tym kontynencie, posługując się mieszanką 11 języków urzędowych i wielu innych dialektów. Angielski jest szóstym najczęściej używanym językiem i ułatwia komunikację z mieszkańcami.

zapisz
Shutterstock: Arno Dietz

Zanurz się w naturze!

Afryka jest synonimem natury i nie inaczej jest w przypadku RPA. Fauna i flora są tu tak bogate, że w Parku Narodowym Krugera żyje aż pięciu głównych “bohaterów” (słonie, lwy, lamparty, nosorożce i bawoły). To wspaniałe miejsce jest kompendium 16 ekosystemów rozłożonych na 2 milionach hektarów. Co powiesz na safari dla nowożeńców w tym cudownym kraju?

Po drugiej stronie znajdziemy Dzikie Wybrzeże, gdzie można podziwiać jeden z największych spektakli natury zwierzęcej. Mówimy tu o wielkim fenomenie, jakim jest Bieg Sardynki, migracja sardynek do KwaZulu-Natal, której trasę przemierzają tysiące delfinów, wielorybów, rekinów, ptaków i ryb. Ten spektakl zasługuje na to, by obejrzeć go z partnerem.

Można również skorzystać z wielu szlaków przyrodniczych, takich jak Garden Route, odwiedzić Cape Town i Port Elizabeth. Przyroda, zwierzęta i kultura… Wszystko w jednej podróży, którą warto zapamiętać.

zapisz
Park Narodowy Krugera Shutterstock: Byelikova Oksana
zapisz
Park Narodowy Krugera Shutterstock: Martin Prochazkacz
zapisz
Park Narodowy Krugera Shutterstock: Utopia_88
zapisz
Shutterstock: Diriye Amey

Safari i komfort

Jeśli zdecydujesz się na RPA, nie będziesz musiał obyć się bez luksusowego zakwaterowania: prywatny rezerwat Sebatana jest wzorcem dla tego typu wycieczek i mieści się w nim niesamowity hotel. Luksusowy hotel Am Lodge, w Hoedspruit (Limpopo) również specjalizuje się w safari z luksusowym zakwaterowaniem; Amakhala Game Reserve, to doskonały rezerwat, aby cieszyć się przygodą i odpocząć w komfortowych warunkach; Buffelsdrift Game Lodge, położony na półpustynnych wyżynach Karoo, oferuje możliwość zobaczenia kąpiących się hipopotamów; Shamwari Game Reserve, autentyczne afrykańskie doświadczenie w środku natury; Thornybush Game Lodge, oprócz tego, że jest safari i luksusowy hotel, jest również wspaniałym miejscem na wesela; Garonga Safari Camp oferuje niesamowite spektakle natury w pobliżu Parku Narodowego Krugera; Phantom Forest Eco-Reserve, gdzie można cieszyć się pięknem natury bez rezygnacji z luksusu mieszkań w samym sercu parku.

zapisz
Garonga Safari Camp
zapisz
Am Lodge
zapisz
Shamwari Game Reserve

Naturalne rzeźby

Wśród fantastycznych cudów, które ma dla nas w zanadrzu RPA, nie sposób nie wspomnieć o “Oknie Boga” i “Górze Stołowej”. Z pierwszego miejsca można podziwiać szczególnie imponującą panoramę, a także charakterystyczne Bourke’s Luck Potholes, trzeci co do wielkości kanion na świecie. Z tego miejsca można “wypatrzeć” ogromną ilość zwierząt takich jak hipopotamy, krokodyle i wiele innych.

Góra Stołowa, jeden z siedmiu cudów świata, wyróżnia się wśród innych gór świata swoim niespotykanie płaskim szczytem. Spektakl dopełnia obecność 12 uskoków, w tym “Dwunastu Apostołów”, “Diabelskiego Szczytu” i “Lwiej Głowy”, wymieniając tylko kilka z nich.

zapisz
Shutterstock: Rickus Groenewald
zapisz
Shutterstock: Dominique de La Croix

Miasta pełne skarbów

Stolica Republiki Południowej Afryki składa się z trzech miast: Pretorii, Bloemfontein i Kapsztadu, z których każde reprezentuje jedną z trzech władz państwowych (wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą). Kapsztad jest najstarszym z nich i gdyby nie otaczające go wspaniałe plaże, wysokie budynki przypominałyby nam Nowy Jork lub Tokio, podobnie jak Johannesburg. Johannesburg jest największym i najbardziej zaludnionym miastem w kraju oraz centrum światowego życia (puby, galerie sztuki, teatry…). Bardzo interesująca jest obecność jednego z najważniejszych znalezisk w naszej historii: pierwszego dorosłego Australopithecus africanus, który przywraca nasze korzenie w środku niesamowitej naturalnej scenerii!

zapisz
Shutterstock: Nataly Reinch
zapisz
Shutterstock: Marjoli Pentz

Nelson Mandela 

Nelson Mandela jest jedną z najbardziej emblematycznych postaci w historii RPA, która doprowadziła do stabilizacji, jakiej doświadcza dziś ten kraj. Jego walka, uwięzienie (27 lat) i objęcie prezydentury oznaczały koniec apartheidu.

Z jego postacią związana jest Wyspa Robben, miejsce, którego nie można przegapić, oddalone zaledwie o pół godziny drogi promem. Tutaj Mandela żył w niewoli od 18 do 27 lat w całkowitej izolacji: jest to fundamentalne miejsce dla zrozumienia jego historii.

W Johannesburgu znajdujemy South Western Townships (Soweto), dzielnicę, w której wybudowano mieszkania dla czarnoskórych odrzuconych przez apartheid. Tutaj znajduje się Muzeum Mandeli, w którym mieścił się jego dom oraz dom wielebnego Desmonda Tutu. Obaj to laureaci Pokojowej Nagrody Nobla. 

zapisz
Shutterstock: Anton_Ivanov
zapisz
Shutterstock: Wildeside

Republika Południowej Afryki słynie ze swojej historii, ale dla wielu wciąż pozostaje nieznana. Wykorzystajcie swój miesiąc miodowy na odwiedzenie krańca kontynentu afrykańskiego i przeżyjcie coś nowego.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!