Jak zorganizować sesję ślubną za granicą?

Sesja ślubna to wspaniała pamiątka, na którą decydują się niemalże wszystkie Pary Młode. Nowożeńcy dokładają wszelkich starań, aby była ona naprawdę wyjątkowa. Poszukiwania niepowtarzalnego miejsca trwają czasem nawet tygodniami. Urokliwa wioska na końcu Polski, zielona polana porośnięta polnymi kwiatami a może stary, zabytkowy zamek..? Niektórzy decydują się na wykonanie sesji ślubnej w niezwykle klimatycznym miejscu za granicą. Wenecja, Grecja a może Tajlandia? Podczas organizowania takiego wyjazdu, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. O zdanie zapytaliśmy fotografów, którzy mają za sobą nie jedną sesję ślubną za granicą.

Fotograf Grzegorz Ciepiel uważa: Zagraniczna sesja ślubna jest przygodą, wyzwaniem, które warto podjąć. Tak jak wspólne życie stawia przed parą wiele niewiadomych, tak sesja poza znanymi sobie, bliskimi miejscami niesie ze sobą nutę niepewności. Z tego powodu warto jest ją dobrze zaplanować, analizując takie aspekty jak czas, który możemy na nią przeznaczyć uwzględniając przygotowania, transport czy możliwość odpoczynku oraz zapasowy dzień na wypadek niepogody. Opcje dostania się do miejsca docelowego, w tym planowanie lotów samolotem, wypożyczenie samochodu na miejscu. Organizacja noclegu. Warto poprosić o pomoc fotografa z doświadczeniem w sesjach wyjazdowych. Jego cenne rady pozwolą zaoszczędzić parze czas jak i pieniądze, a także  pozwolą wynieść jak najwięcej cudownych wspomnień nie zapominając o niepowtarzalnych zdjęciach.”

Zdaniem fotografa Piotra Braniewskiego najważniejsze są:

Organizacja. Ważne jest, aby jadąc w dalszy zakątek świata, zaplanować ujęcia wcześniej tak, aby móc się dobrze spakować. Ma zastosowanie zasada “mniej, znaczy więcej” – mniej sprzętu zabierzemy, więcej zdjęć zrobimy. Niezależnie od miejsca na świecie najważniejsze są emocje/uczucia –  ludzie. Trzeba być tak samo fotografem, jak i podróżnikiem. Krajobraz ma być tylko tłem.

Rozpoznanie. Zdjęcia przeważnie robię po rozpoznaniu terenu. Ważne jest, aby na miejscu być przynajmniej dzień wcześniej. Można oczywiście posiłkować się google’em, ale nic nie zastąpi osobistej wizyty w miejscu, w którym wykonamy sesję. Najlepiej aby godziny rozpoznania też nam się zgadzała. Tutaj jest duże wyzwanie, gdyż często zdjęcia robimy przed lub o wchodzi słońca.

Atmosfera. Na zdjęciach musi być bardzo swobodnie – trzeba złapać trochę “oddechu czasowego” przed naciśnięciem migawki. Luźna rozmowa, żartowanie – to najlepsze sposoby na rozładowanie potencjalnego “stresu”.

Sesja ślubna za granicą będzie wspaniałą pamiątką, do której będziecie wracać zapewne do końca życia. Cudowne wspomnienia, niezapomniane widoki i gorące uczucie… Może warto pokusić się o taki wyjazd?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Młoda Para powinna o szczeście w małżeństwie dbać od samego początku! Niektóre przesądy ślubne mają jej w tym pomóc. Z nami dowiedz się jakie!
Swatka, słabość do pizzy i wielka miłość- zobaczcie ich cudowny reportaż ślubny!
Swatka, słabość do pizzy i wielka miłość- zobaczcie ich cudowny reportaż ślubny!
Wspomnienia warto kolekcjonować i pielęgnować, dlatego też tego dnia ważną rolę odegrało Jstudio. Firma zajmuje się tworzeniem profesjonalnej fotografii ślubnej. Każda fotografia przedstawia w wyjątkowy i niebanalny sposób całą ceremonię, zaczynając od przygotowań, a kończąc na zabawach do późnych godzin.
Wesele w stylu Glamour- stylowy przepych!
Wesele w stylu Glamour- stylowy przepych!
Styl glamour koncentruje się na dodatkach, romantycznych motywach a przyświeca mu zasada, w której im więcej oznacza lepiej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji