Publikacja
  • Magazyn
  • Jak zorganizować ślub, kiedy jesteś w ciąży?

Jak zorganizować ślub, kiedy jesteś w ciąży?

Jak już powiedzieliśmy, najważniejszą rzeczą w tym kontekście jest zdrowie matki i dziecka, które czeka. A jedzenie i picie mają kluczowe znaczenie w tym sensie, ponieważ zmieniają się w wielu odcieniach, gdy taka sytuacja ma miejsce.

Jak zorganizować ślub, kiedy jesteś w ciąży?
  • Organizacja
  • Editor-choice
  • Polska

Organizacja ślubu to wspaniały czas obfitujący w mnóstwo obowiązków. Dla wielu Panien Młodych jest to ogromne wyzwanie. Wyobrażacie sobie przechodzić przez te wszystkie miesiące w ciąży? Jest to nieco bardziej skomplikowane, ale tylko wtedy, gdy zawodzi plan działania. W końcu przyjście na świat dziecka również wymaga wielu przygotowań. Ważne, by odpowiednio te działania skoordynować.

Publikacja

Na szczęście branża ślubna oferuje wiele pomocnych rozwiązań, z których warto skorzystać w tym wyjątkowym czasie.

Poproś o pomoc

Wiele Panien Młodych organizację dnia ślubu bierze tylko na swoje barki, czując na sobie obowiązek koordynowania każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Bez względu na to, czy jesteście w ciąży, czy też nie, przy tak dużym przedsięwzięciu masz prawo do proszenia o pomoc. Będziesz bardzo zdziwiona, jak wiele pomocnych dłoni jest w Twoim otoczeniu. W czasie ciąży korzystanie z pomocy innych, jest tym bardziej wskazane, by przyszła mama miała również czas na celebrowanie tego stanu oczekiwania.

Ciekawym pomysłem jest korzystanie z plannera ślubnego, w którym zamieścicie kluczowe etapy ciąży. W ten sposób nie zapomnicie o żadnych elementach przygotowań do ślubu i pojawienia się małego człowieka na świecie. To też doskonały sposób, by skontrolować swój budżet ślubny. W kalendarzu warto zaznaczyć również czas wolny przyszłej mamy, który pozwoli jej na radość z tego wyjątkowego momentu w życiu.

Gdy przygotujecie sobie plan działania, macie tym większe możliwości do sprawnego rozdzielenia obowiązków w organizacji dnia ślubu. Same możecie zaangażować w przygotowania partnera, mamę, czy przyjaciółki. Jeśli jednak potrzebujecie profesjonalnej pomocy, a z takiej zawsze warto korzystać, zatrudnijcie wedding plannera, który z chęcią wysłucha waszego wołania o pomoc.

Konsultant ślubny nie tylko pomoże w sprawnej organizacji dnia ślubu, ale również świetnie zna rynek ślubny, a w swojej bazie sprawdzone kontakty do podwykonawców, które zaoszczędzą wiele godzin w przemierzaniu Internetu na poszukiwaniach. Takie udogodnienia z pewnością ułatwią Ci przygotowania do powitania nowego członka rodziny.

 

zapiszPhoto: Sara Frost/ Perfect Day Wedding Planners
Photo: Sara Frost/ Perfect Day Wedding Planners

Relaks w tym wszystkim

Nie każda przyszła mama o tym pamięta, a w czasie organizacji ślubu jest to tym trudniejsze. Mimo to warto zadbać o czas relaksu. To właśnie teraz należy pomyśleć nie tylko o swoim, ale również o zdrowiu swojego maleństwa. To kolejny argument za tym, by w trakcie organizacji dnia ślubu otaczać się profesjonalistami.

Z drugiej strony, ucz się relaksować w życiu codziennym. Zapisz się na zajęcia medytacji, jogi lub pilates, które dedykowane są kobietom w ciąży. Dzięki nim zrelaksujesz się, dbając jednocześnie o kondycję swojego ciała i umysłu. Warto wspomnieć, że ćwiczenia doskonale wpływają na poziom endorfin, co zaowocuje wspaniałym nastrojem, a uśmiech dodaje ciąży jeszcze więcej uroku.

I choć kobiety uwielbiają ciążowe zachcianki, warto pamiętać o zdrowej diecie, zostawiając sobie trochę miejsca na żywieniowe kaprysy.

Postaw na kameralną uroczystość

Huczne przyjęcie weselne na setki osób w czasie ciąży? Dla własnego komfortu lepiej pomyśl o kameralnej uroczystości w gronie najbliższych. To z pewnością pozytywnie wpłynie na liczbę zadań do wykonania, a Twój budżet weselny odetchnie pełną piersią.

Co istotne, w gronie najbliższych nie będziecie potrzebować wymyślnych atrakcji weselnych, bo to, co najważniejsze, będzie wokół Was. Im mniejsza logistyka weselna, tym łatwiejsza jest organizacja, a to z kolei znowu zaoszczędzi Twój cenny czas dzielony na dwa wielkie wydarzenia w życiu.

Idealna Panna Młoda

Szukając sukni postarajcie się podkreślić walory kobiecego ciała w czasie ciąży. Możecie pochwalić się kształtnym brzuchem (to w końcu jedyna taka okazja w życiu) i wyeksponować piękny biust, który w czasie ciąży nabiera pełnych kształtów. Właściwie w każdym salonie sukien ślubnych znajdziecie propozycję dla przyszłej mamy, która nie tylko podkreśli jej urodę, ale również zapewni komfort zabawy.

A propos komfortu. Wyjątkowo w czasie ciąży suknia ślubna na pierwszym miejscu musi być wygodna i zapewniać swobodę ruchów. Pamiętajcie, by dobierając suknię ślubną pamiętać o powiększającym się brzuszku. Zamawiając suknię na kilka miesięcy przed ślubem, nigdy nie wiesz, jak dużo Ciebie przybędzie.

Skoro już mowa o stylizacji Panny Młodej, nie można zapomnieć o butach. Choć wiele Panien Młodych twierdzi, że całą ciążę przeszły na szpilkach, warto pamiętać, że zmiany, które dotykają kobiecą sylwetkę, potęgują obciążenie kręgosłupa. Wysokie obcasy są w tym momencie najmniej wskazane, by komfort ciężarnej został zachowany. Na szczęście dzisiejsze ślubne pantofelki na płaskim lub niskim obcasie wyglądają jak małe dzieła sztuki i w niczym nie ustępują wysokim szpilkom.

Menu dla przyszłej mamy

Nie od dziś wiadomo, że wesele to czas uczty przy stole. To oznacza, że Panna Młoda, podobnie jak jej gości, ma cieszyć swoje podniebienie weselnymi przysmakami. Dla kobiet w ciąży oznacza to, że warto przemyśleć menu pod kątem tego, co kobiecie w ciąży jeść wolno, a czego lepiej unikać. I tak na liście produktów zakazanych znajdują się surowe ryby i mięsa, sery pleśniowe oraz grzyby. Nie będzie to stanowić większego problemu, jeśli postawicie na miejsce ze świetną gastronomią.

Kolejnym tematem jest alkohol. Ciężko z niego w ogóle zrezygnować na przyjęciu weselnym, ale… można zadbać o to, by Panna Młoda nie czuła się stratna. Dzięki profesjonalnemu barmanowi, Twoje drinki bezalkoholowe wynagrodzą Ci brak procentów.

Jak widzicie, organizacja ślubu w ciąży nie jest niemożliwa, a może stać się równie świetną zabawą jak samo przyjęcie weselne. Najważniejsze, by do przygotowań podejść z entuzjazmem, choć ciągle realnie patrząc na możliwości przyszłej mamy.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Perfect Day Wedding Planners Konsultanci ślubni
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!