Czarno-biała fotografia ślubna. Passe czy klasyka?

Jak podobają Wam się powyższe zdjęcia ślubne? Zobacz także, jak zachować pokazać emocje na fotografii ślubnej.

Czarno-biała fotografia ślubna. Passe czy klasyka?
  • Fotograf i kamerzysta
  • Sesja
  • Trendy
  • Polska

Każdy z nas podchodzi do biało-czarnych filmów czy fotografii w sposób jak najbardziej emocjonalny. Są osoby, które się nią zachwycają, ale są osoby, które ona irytuje. Część Par decyduje się na to, aby w takiej stylistyce utrzymać, przynajmniej część, swojej sesji ślubnej. Pojawia się zatem pytanie- czy jest to klasyczne rozwiązanie,a może już niemodne? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to właśnie pytanie- zapraszamy.

zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik
Publikacja

Fotograf przygotowujący sesję ślubną ma za zadanie porozmawiać z Parą Młodą o tym, czy lubi tego typu fotografie- nie wolno jest narzucać swojego zdania. Fotografowie jednak zgodnie się wypowiadają, że większość Par Młodych przepada za tego typu zdjęciami. Ekipa magicznachwila.pl stwierdza, że zdarzają się Pary, które chcą tylko zdjęcia w kolorze. Zaznaczają, że wtedy starają się skłonić ich do tego, aby w reportażu ślubnym umieścić chociaż kilka czarno-białych fotografii- bo to one są niezwykle klimatyczne.

zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik
zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik

O czarno-białych zdjęciach ślubnych wypowiedziała się ekspertka , wedding plenner Karina Ciosk z agencji SPINKI : „Zdjęcia bez koloru pozwalają na skupienie uwagi na innych elementach, takich jak: emocje, kształty, uchwycona starannie przez fotografa tematyka zdjęcia. Barwy, niestety lub „stety” (w zależności od oczekiwań), „zbierają” sporą część uwagi osoby oglądającej fotografię ślubną, przez co może ona w ów czas nie zauważyć subtelnego artyzmu okrytego głębokim kolorem w obrazie. Niejednokrotnie fotografia nabiera szlachetności dopiero, gdy zostanie przedstawiona w czerni, bieli i odcieniach szarości.”.

zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik
zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik

Nie sposób jest się z nimi nie zgodzić. Kiedy mamy zdjęcia bez kolorów, to nic, na przykład właśnie nietypowe zestawienia barw, nas nie dekoncentrują, dzięki czemu możemy się skoncentrować na emocjach (a ich w tym wielkim dniu, jakim jest dzień ślubu), kształtach (a przecież sesje ślubne odbywają się często w miejscach bardzo wyrafinowanych pod względem architektonicznym). Na pewno zastanawiasz się nad tym, czy jeśli pozbawisz swoje ślubne zdjęcia koloru, to staną się one szare i smutne. W końcu czarny i biały nie należą do najweselszych kolorów, czyż nie? Nie musisz się jednak tego obawiać. Patrząc na tego typu zdjęcia raczej dostrzeżecie uśmiech, same pozytywne emocje, przepełnione radością spojrzenia, a przede wszystkim miłość, którą wszyscy w tym wyjątkowym dniu mają w sobie. To prawdziwa magia- a dzięki czarno-białej fotografii może stać się rzeczywistością. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na fotografa z doświadczeniem, wiedzą i, co ważne, bogatym portfolio, to jak najbardziej możesz zdecydować się na ślubne ujęcia w czarno-białym wydaniu, które sprawią, że Twoja ślubna sesja będzie naprawdę wyjątkowa.

zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik

Pamiętaj, żeby wybrać odpowiednią osobę, która nie zawiedzie Was w tym tak ważnym dniu. Zankyou proponuje skorzystanie z usług fotografa Wojtka Królika. Warto jest zwrócić uwagę na to, że mają wielkie doświadczenie we współpracy z Młodymi Parami, które powoduje, że naprawdę można na nich liczyć. Nawet najbardziej wymagający klienci będą zadowoleni.

zapiszWojtek Królik
Wojtek Królik

Pamiętaj jednak, że nie sposób jest się zdać tylko i wyłącznie na czarno-białe zdjęcia. Przecież fotografia ślubna jest czymś w rodzaju dokumentu i na pewno po pewnym czasie będziesz chciała sobie przypomnieć to, jakiego koloru autem jechaliście do ślubu, i jak piękny miałaś makijaż w tym wyjątkowym dniu. Może i to są szczegóły, ale właśnie tego typu drobiazgi sprawiają, że dane chwile są szczególne i niesamowite.

zapiszFot. Ewelina Gierszewska
Fot. Ewelina Gierszewska

Kolorowe fotografie najpiękniej utrwalą wspomnienia. Czy to znaczy, że zdjęcia czarno- białe są pozbawione takiego uroku? Ależ nie. One są po prostu inne- nie pokazują szczegółów, ale oddają klimat i atmosferę. Dlatego warto jest skomponować swoją sesję ślubną z fotografii obu typów.

Niewątpliwie każdy typ fotografii ma swoje wady i zalety. Czarno-białe niewątpliwie mają swój klimat i niezwykłą atmosferę. Przywodzą na myśl stare filmy, do których chyba wszyscy wracamy z sentymentem. Kiedy patrzymy na tego typu zdjęcia, to koncentrujemy się na emocjach, jakie one przedstawiają, czy na kształtach, które eksponują. Większą wartość dokumentalną mają jednak zdjęcia kolorowe, ponieważ oddają one wszystkie szczegóły, takie jak chociażby kolor samochodu czy odcień szminki na ustach Panny Młodej. Dlatego warto jest połączyć oba typy fotografii, aby uzyskać efekt doskonały. Powodzenia!

zapiszVika Dubovaya
Vika Dubovaya

Argumenty przemawiające za wyborem czarno-białych zdjęć ślubnych:

  • biała suknia panny młodej. Czarno-biała fotografia wydobywa jaśniejsze elementy, co doskonale widać na przykładnie sukni ślubnej.
  • Czarno-białe zdjęcia są bardzo klimatyczne.
  • monochromatyczne zdjęcia są bardzo często wybierane przez pary młode. Lepiej ukazują delikatne światło, co widać na zdjęciach poniżej.
  • nawiązujący do fotografii vintage
  • zdjęcia mogą odciągać uwagę od tego co najważniejsze- emocji na zdjęciach ślubnych. Tę iskierkę towarzyszącą młodej parze i gościom czarno-białe zdjęcia pokażą najlepiej.
  • Jak podobają Wam się powyższe zdjęcia ślubne? Zobacz także, jak zachować pokazać emocje na fotografii ślubnej.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Robert Wróblewski Fotograf ślubny
Wojtek Królik Fotograf ślubny
Ewelina Gierszewska Fotograf ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!