Sesja ślubna w plenerze - jakie miejsce wybrać?

Sesja ślubna w plenerze to wyjątkowe dopełnienie całego reportażu ślubnego. Jakie miejsce będzie idealne na Waszą wymarzoną sesję ślubną? Poniżej przedstawiamy Wam kilka fantastycznych propozycji.

Sesja ślubna w plenerze - jakie miejsce wybrać?
 • Sesja zdjęciowa
 • Sesja
 • Polska

Sesja ślubna w plenerze, to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa dla wielu Par Młodych. Wybór odpowiedniego miejsca na wykonanie pamiątkowych zdjęć, nie zawsze jest prostym zadaniem… Jeśli od zawsze marzyliście o plenerze w górach, za granicą, czy w miejscu, które coś dla Was znaczy, to macie ułatwione zadanie. A jeśli nie wiecie, od czego zacząć, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym wyboru miejsc plenerów ślubnych – z punktu widzenia fotografów.

Mini plener w dniu ślubu

Jeśli nie macie sprecyzowanego miejsca, w którym chcielibyście mieć wykonany plener ślubny, ale zależy Wam na pamiątkowych zdjęciach, to warto przemyśleć wykonanie mini pleneru w dniu ślubu. Jest to dość wygodna opcja, zwłaszcza jeśli kompletnie nie macie pomysłu na sesję w inny dzień. Sesja w dniu ślubu z dobrym fotografem, raczej nigdy nie trwa dłużej niż 10-30 minut, tym bardziej jeśli lokal, w którym odbywa się wesele, znajduje się w malowniczej okolicy. Dzięki temu zaoszczędzicie czas, a jeśli stwierdzicie, że macie chrapkę na więcej, to wtedy podejmiecie decyzję o sesji w innym dniu. Niemniej jednak gwarantujemy, że kadry z dnia ślubu na pewno będą pełne emocji!

Mini plener w dniu ślubu – dla kogo?

 • Dla Par, którym zależy na szybkiej sesji, ale jednocześnie chciałyby mieć wspólne, pamiątkowe zdjęcia.
 • Dla Par, których wesele odbywa się w malowniczej okolicy.
 • Dla Par, które w ogóle nie chcą pleneru – warto się skusić na taką opcję.

Kolorowy plener w naturze

Plener ślubny wykonany na łonie natury to dobry pomysł, jeśli chcecie uniknąć tłumów. Na łące, w górach, czy w lesie są mniejsze szanse na spotkanie gapiów. Jeśli wiecie, że przechodnie mogą Was krępować, to warto wybrać właśnie takie odludne miejsce, z dala od zgiełku miasta. Wraz ze zmianą pór roku, zmieniają się także… kolory! Wiosną wyjątkowo kuszą sady i kwitnące drzewa. Latem może Was ciągnąć do cienia zielonych, soczystych drzew o zachodzie słońca. Jesień to feeria barw i długie dywany z liści. Zimą natomiast biały puch sprawi, że zdjęcia będą magiczne.

Plener w naturze – dla kogo?

 • Dla Par lubiących klimaty boho.
 • Dla Panien Młodych ze zwiewnymi sukniami ślubnymi.
 • Dla Par, które chcą uniknąć gapiów.
zapiszsesje w plenerze pary młodej w górach
fot. Notofoto Studio

Pełen kształtów i wzorów plener miejski

Plener ślubny wykonany w mieście, także daje spore pole do popisu. Miasta są pełne kształtów, wzorów (też macie przed oczami te wszystkie symetryczne kadry?) i świateł. Sesja w mieście może być zarówno bardzo nowoczesna (szklane budynki, imponujących rozmiarów wieżowce), jak i na swój sposób klimatyczna (starówka, rynek). Choć przy sesji miejskiej ludzie wokół mogą zostać fajnie wpleceni w zdjęcia, to warto także przemyśleć sesję o… wschodzie słońca. Kiedy ostatnio mieliście okazję spacerować po mieście, jak budziło się do życia? To może też być fantastyczna przygoda, zupełnie przy okazji!

Plener miejski – dla kogo?

 • Dla Par lubiących klimat starówek lub nowoczesnych metropolii.
 • Dla Par przebojowych, lubiących wyzwania.
 • Dla Par w jakiś sposób związanych z danym miastem.

 

Elegancki plener na zamku

Plener ślubny wykonany na zamku, to w naszym odczuciu bardziej klasyczna forma pleneru miejskiego. Ponadto, niejednokrotnie połączona z plenerami w naturze. Do zamków często przylegają rozległe tereny zielone, w związku z czym zdjęcia z takiego miejsca będą różnorodne. Elegancką sesję na zamku można zakończyć niezobowiązującym spacerem po parku… oczywiście z Waszym fotografem (co z pewnością zaowocuje kolejnymi, wspaniałymi kadrami!).

Plener na zamku – dla kogo?

 • Dla Par, które nie mogą się zdecydować, czy wolą architekturę, czy naturę.
 •  Dla Panien Młodych z długim trenem lub welonem. Na zamkach często można znaleźć schody, które podkreślą suknię w całej okazałości.
 • Dla Par, które lubią klimat glamour.
zapisz
fot. Notofoto Studio

Plener ślubny za granicą

Sesja zagraniczna to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli lubicie podróże. Wycieczkę, czy też podróż poślubną możecie połączyć z plenerową sesją ślubną. To od Was zależy, czy wybierzecie egzotyczne, słoneczne miejsce ze strzelistymi palmami, czy miejski klimat z wąskimi uliczkami i imponującą architekturą. Zdjęcia z takiej sesji z pewnością będą dla Was unikatowe, gdyż na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do nieco innych widoków…

Plener ślubny za granicą – dla kogo?

 • Dla Par lubiących podróżować.
 • Dla Par chcących mieć nietuzinkowe zdjęcia.
 • Dla Par lubiących przygody.

Plener ślubny nawiązujący do Waszych zainteresowań

Może jeździcie konno i zdecydujecie się na romantyczną sesję z końmi? A może dzięki Waszej pracy macie dostęp do ciekawych miejsc, w którym moglibyście zorganizować sesję poślubną? Dzięki obecności na sesji zwierząt lub znaczących coś dla Was gadżetów na pewno szybciej się rozluźnicie, co wpłynie na naturalność kadrów. Zastanówcie się, co lubicie robić i czy chcielibyście to w trakcie sesji wykorzystać. Jeśli zdecydujecie się na taką opcję, to zdjęcia z sesji na pewno będą nietuzinkowe, bo będą… Wasze.

Plener ślubny nawiązujący do zainteresowań – dla kogo?

 • Dla Par mających ciekawe hobby.
 • Dla Par pracujących w interesujących miejscach.
 • Dla Par pragnących sesji, która będzie miała dla nich jeszcze większe znaczenie.

Za duży wybór?

Opcji jest naprawdę wiele! Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Jeśli nie możecie się zdecydować na jedno miejsce, to nic! Zawsze możecie wybrać ich kilka! Plener ślubny nie musi być ostatnią (ani pierwszą) Waszą wspólną sesją. Fantastycznym pomysłem są także sesje narzeczeńskie, rocznicowe, czy później rodzinne. To jak, od czego zaczniecie?

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!