• Magazyn
  • Sesja buduarowa - wskazówki i porady

Sesja buduarowa - wskazówki i porady

Sesje buduarowe to coraz popularniejszy pomysł na bardzo zmysłowe i tajemnicze fotografie, które robi się bardziej dla siebie i swojego partnera, niż po to, by umieścić je w rodzinnym albumie. Dzięki sesji buduarowej możecie uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach taki okres w życiu, kiedy w końcu zaczynacie czuć się w 100% dobrze w swoim ciele i jesteście pewne swojej wartości. Nie musicie mieć wcale figury supermodelki. Wystarczy odrobina pewności siebie i chęć spróbowania czegoś nowego.

Sesja buduarowa - wskazówki i porady
  • Sesja zdjęciowa
  • Editor-choice
  • Polska

Sesje buduarowe to coraz popularniejszy pomysł na bardzo zmysłowe i tajemnicze fotografie, które robi się bardziej dla siebie i swojego partnera, niż po to, by umieścić je w rodzinnym albumie. Dzięki sesji buduarowej możecie uwiecznić na profesjonalnych zdjęciach taki okres w życiu, kiedy w końcu zaczynacie czuć się w 100% dobrze w swoim ciele i jesteście pewne swojej wartości. Nie musicie mieć wcale figury supermodelki. Wystarczy odrobina pewności siebie i chęć spróbowania czegoś nowego.

 

Publikacja

Fotografia buduarowa z pewnością sprawi, że odkryjecie się na nowo, a może nawet wyzwolicie w sobie pokłady kobiecości, z których istnienia nie zdawałyście sobie sprawy. Na pewno będzie wymagać też od Was odwagi, ale pamiętajcie, że to Wy ustalacie swoją granicę komfortu. To, jak będzie wyglądać Wasza sesja buduarowa, zależy w dużej mierze właśnie od Was.

zapiszsesja buduarowa
sesja buduarowa

Sesja kobieca buduarowa – na czym polega?

Buduarowe sesje są zazwyczaj organizowane w eleganckich wnętrzach, ale możliwe jest też urządzenie takiej sesji w plenerze. Ważne jest to, by otoczenie wpisywało się w klimat tajemniczości, sensualności i miało w sobie klasę. Takie właśnie powinny być zdjęcia wykonane podczas sesji buduarowych. Cechują je zmysłowe pozy, spojrzenia i stroje. Idealnie sprawdzają się podczas nich aksamity i jedwabie. Scenografią do sesji buduarowej może być zarówno łoże z baldachimem i jedwabna pościel, aksamitny szezlong, jak i stylizowana na vintage wanna.

 

Sesje buduarowe często są też intymne i seksowne, ale to ile ciała pokażecie, zależy tylko i wyłącznie od Was. Możecie zdecydować się na pełny akt, gdzie za cały ubiór będą Wam służyły jedynie perły i szpilki. Albo tylko delikatnie uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować się w seksownie rozpiętej męskiej koszuli.

 

Wśród sesji buduarowych przeważają te bardzo kobiece, w których biorą udział tylko panie. Nie oznacza to jednak, że nie może w nich uczestniczyć również Wasz mężczyzna, który będzie stanowił męski pierwiastek i na zasadzie kontrastu, jeszcze bardziej podkreślał kobiece piękno. Coraz częściej na sesję buduarową decydują się też sami panowie. Ich klimat jest bardzo podobny, ale oczywiście podkreślana będzie np. męskość czy siła, więc inne akcesoria będą do tego wykorzystywane.

Sesja buduarowa dla par

Buduar był z definicji królestwem kobiet, ale to nigdy nie oznaczało, że w ogóle nie mieli do niego wstępu panowie. Mężczyźni również byli tam od czasu do czasu wpuszczani, jednak byli to jedynie ci adoratorzy, których kobieta chciała uwieść. Taki może być też temat przewodni sesji buduarowych dla par, a więc wzajemne uwodzenie i gra w niedopowiedzenia.

 

Sesja buduarowa może być bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla każdej pary. Dzięki niej nie tylko uwiecznicie, ale może nawet ponownie rozbudzicie Wasze gorące uczucia. Będziecie się podczas niej bawić we wzajemne kuszenie, na zmianę prowokować i odtrącać. Fotografie buduarowe będą też stanowiły dla Was cenną pamiątkę, gdy wspólnie się zestarzejecie.

 

Sesje buduarowe są bardzo intymne, a ich efektów raczej nie pokazuje się osobom postronnym. Zdjęcia z takiej sesji będą stanowić Waszą tajemnicę, która tylko umocni Wasz związek. Mężczyzna również może się dzięki niej utwierdzić w swojej męskości i atrakcyjności. To dobry sposób na to, byście zyskali jeszcze większą pewność siebie jako osobne jednostki i jako para.

Jak się przygotować do sesji buduarowej?

Na pewno bardzo ważny jest wybór fotografa, który posiada doświadczenie w wykonywaniu sesji buduarowych. Zdjęcia muszą być bardzo subtelne, nienachalne, opierać się na niedopowiedzeniach.  Ważna jest sama scenografia i umiejętność pokierowania tak modelką, by efekt nie był wulgarny czy kiczowaty. Przed wyborem fotografa zapoznajcie się z jego portfolio i zdecydujcie się na takiego profesjonalistę, którego prace Was zachwyciły. Właśnie to powinnyście czuć za każdym razem, gdy będziecie oglądać zdjęcia ze swojej sesji – zachwyt, radość i dumę.

 

Fotograf powinien posiadać też odpowiednie akcesoria, które pozwolą stworzyć odpowiedni klimat sesji buduarowej. Jeśli będzie ona organizowana w studiu, to na jego wyposażeniu powinno znajdować się pasujące do charakterystyki sesji wyposażenie. Może to być nawet tylko jedno krzesło, fotel lub łóżko. Dobrym pomysłem jest też wynajem klimatycznie urządzonego mieszkania, dworku lub pokoju w hotelu.

 

Kolejną istotną kwestią jest oczywiście Wasze nastawienie. Uzbrójcie się w dobry humor, odwagę i pewność siebie. Nawet jeśli na początku będziecie się krępować, to dobry fotograf powinien Was tak umiejętnie poprowadzić, byście z każdym kolejnym zdjęciem czuły się coraz pewniej.

zapiszsesja buduarowa
sesja buduarowa

W co się ubrać na sesję buduarową?

Najlepiej zabrać ze sobą kilka zestawów ubrań, które pozwolą budować Wam różne napięcie. Warto mieć przy sobie z 2-3 komplety eleganckiej bielizny w różnych kolorach. Najlepiej sprawdzą się oczywiście koronki, aksamity i jedwabie, pończochy i zdobienia. Wybierzcie takie zestawy, w których czujecie się pewnie i kobieco.

Jeśli chodzi o kolory, to oczywiście świetnie sprawdza się czerń, ale dobrze jest mieć też do wyboru różne odcienie czerwieni, czy mniej oczywisty róż lub fiolet. Sesje buduarowe są często organizowane w związku ze ślubem i wtedy króluje bielizna biała, a także écru.

Pozostańmy jeszcze chwilę w temacie strojów bieliźnianych, które przecież nie ograniczają się do zestawu składającego się ze stanika i majtek. Możecie też wybrać eleganckie body albo połączyć figi  ze zmysłową koszulką. Jako że jest to sesja buduarowa, świetnie sprawdzą się też podczas niej jedwabne szlafroczki.

A teraz wyjdźmy poza temat bieliźniany i zastanówmy, jakie inne elementy kobiecej mody także sprawdzą się podczas sesji buduarowej. Na pewno warto mieć przy sobie szpilki i biżuterię, a także koszulę, skórzaną lub jeansową kurtkę, czy nawet futro, które będziecie mogły założyć na gołe ciało i tajemniczo rozchylić. Możecie też wykorzystać elementy męskich stylizacji, w postaci kapeluszy, krawatów, marynarek lub koszul.

Co jeszcze ma znaczenie podczas sesji buduarowej?

Kobiecy i zmysłowy wizerunek modelki buduje też odpowiedni makijaż i fryzura. W przypadku fryzury możecie postawiać na luz, a nawet lekki nieład, czyli proste lub lekko pofalowane włosy. Dobrze sprawdzają się też włosy związane niby od niechcenia w koński kucyk lub koczek. W sesjach buduarowych raczej nie stosuje się uporządkowanych i fantazyjnych upięć. Wasze włosy powinny wyglądać tak, jakbyście szykowały się do snu lub właśnie się obudziły.

Jeśli chodzi o makijaż, to na pewno warto go na sobie mieć. Aparat „zjada” kolory i rozmazuje rysy, więc bez makijażu możecie wyglądać blado i niewyraźnie. Postawcie na mocniejsze podkreślenie oczu i naturalne usta. Taki makijaż świetnie sprawdza się w fotografii buduarowej, ponieważ nie wybija się na pierwszy plan. Podkreśla kobiecą urodę, ale wciąż wygląda na zdjęciach dość naturalnie.

Niektórzy fotografowie współpracują z makijażystami oraz fryzjerami, więc mogą zapewnić Wam kompleksową usługę. Jest to na pewno bardzo wygodne, ponieważ całość przygotowań odbywa się w jednym miejscu. Taka opcja nie zawsze jest jednak dostępna. Wasze serca mogą skraść prace fotografa, który takich usług nie oferuje. Polecamy Wam wtedy znalezienie makijażysty i fryzjera, którzy wiedzą na czym polega sesja buduarowa. Uczeszą i umalują Was zgodnie z jej charakterem i klimatem. Profesjonalista będzie doskonale też wiedział, jak podkreślić Waszą urodę i kobiece cechy. Warto umówić się wcześniej na usługi próbne, byście mogły się przekonać, czy spełniają one Wasze oczekiwania.

Zdjęcia z sesji buduarowej to świetna pamiątka zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, bo panowie również coraz chętniej biorą w nich udział. Wiele kobiet decyduje się też na zrobienie prezentu w postaci takich zdjęć swoim partnerom. Są bardzo intymne i zdarza się nawet, że pomagają na nowo rozbudzić uczucia i namiętność. Jeśli zastanawiacie się nad wzięciem udziału w sesji buduarowej, to znaczy, że jesteście już na nią gotowe. Może to być dla Was bardzo wartościowe doświadczenie, dlatego nie warto zwlekać, tylko od razu zabrać się za przygotowania.

zapiszsesja buduarowa
sesja buduarowa

FAQ

Ile kosztuje sesja buduarowa?

Odpowiedź na to pytanie zapewne Was nie usatysfakcjonuje, bo brzmi ona: „to zależy”. Ceny wahają się już od 400-500 złotych, po nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, na jak bardzo rozbudowaną usługę się zdecydujecie i ile zdjęć z sesji wybierzecie. Najbardziej podstawową i najtańszą opcją jest sesja w studiu i około 10-15 zdjęć.

Jeśli w grę będzie wchodziło wynajęcie mieszkania, a nawet hotelu lub pałacyku, do których trzeba też oczywiście z całym sprzętem dojechać, to te koszty będą odpowiednio rosnąć. Dodajmy do tego usługi fryzjerskie i/lub wykonanie makijażu, i kwota staje się jeszcze wyższa. Możecie też zdecydować się na cały album z sesji, a nie tylko wybór kilku najlepszych zdjęć, co oczywiście również dodatkowo kosztuje. Koszt tak rozbudowanej sesji nie może być niższy, niż 1500-2000 złotych, a czy może być wyższy? Oczywiście! Jednak zależy to tylko od Was.

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!