Wianek ślubny - wszystko co powinnaś wiedzieć

W obecnych czasach, wybór ozdób, które mogą pojawić się na we włosach Panny Młodej może przyprawiać o niemały zawrót głowy! Warto jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsze skrzące się na głowie biżuteryjne opaski czy bogato zdobione ślubne grzebyki nie mogą konkurować z naturalnym pięknem cudów natury. Wianek ślubny z żywych kwiatów jest tego najlepszym przykładem! Dlatego też coraz więcej Panien Młodych rezygnuje z klasycznego welonu lub zdobionych opasek na rzecz powrotu do najprostszych, naturalnych rozwiązań. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad skorzystaniem z dobrodziejstw Matki Natury - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Wianek ślubny - wszystko co powinnaś wiedzieć
  • Panna Młoda
  • Rada
  • Polska

Dzięki niemu dowiesz się co brać pod uwagę wybierając wianek do ślubu oraz poznasz jego cenę. Odkryjesz również jakie zalety i wady posiada zarówno ten wykonany z żywych kwiatów jak i jego sztuczny odpowiednik. Zainspiruj się propozycjami ZankYou i już teraz stwórz wizję korony z kwiatów, która w dniu ślubu będzie idealnym dopełnieniem Twojej weselnej stylizacji.

Wianek na ślub z żywych kwiatów

Publikacja

W ślubnej tradycji – wianek jest symbolem niewinności. Ta cecha wiąże się ściśle z jego historią. Kiedyś była to ozdoba noszona na głowie młodych dziewczyn lub niezamężnych kobiet. Stąd też narodziło się powiedzenie o “straceniu wianka” w momencie, kiedy przybierały one nową życiową rolę – świeżo upieczonej Żony. To właśnie te wianki, które wyglądem przypominają zamierzchłe czasy są tymi, które skradły serce niejednej Panny Młodej. Ich luźna frywolna forma oraz wykorzystanie bujnej roślinności pozwala nam podkreślić naturalne piękno Młodej, a także dodać jej dziewczęcego uroku o romantycznych charakterze. Kto by pomyślał, że delikatny wianek ślubny może mieć w sobie tak niesamowitą moc!

Decydując się na wianek z żywych kwiatów na ślub musimy mieć na uwadzę weselny motyw przewodni. Jeśli nasza uroczystość organizowana jest w duchu artystycznej bohemy, rustykalnym bądź botanicznym – najlepiej sprawdzą się te najbardziej obfite i bujne, aby podkreślić mnogość darów Matki Natury oraz jej niesamowite piękno. Niech jego kształt będzie nieregularny, a gatunki kwiatów przywołują na myśl leśną polanę czy letnie łąki pokryte bogactwem kolorowych roślin. Wszystkie rodzaje polnych kwiatów, piwonie, jaskry oraz goździki przeplatane gdzieniegdzie gałązkami eukaliptusa lub kłosami zbóż będą wyglądać naprawdę bajecznie! Z kolei, chcąc podkreślić wystawny charakter ślubu i wesela oraz uwydatnić jego elegancki sznyt – postaw na połączenie róż, eustomy i delikatnej gipsówki. Choć nie da się ukryć że w przypadku uroczystości w stylu glamour wiele przyszłych Małżonek zamienia delikatny wianek ślubny z żywych kwiatów na jego mieniące się w świetle, biżuteryjne wydanie.

Jeśli już wiesz, że w dniu ślubu Twoją głowę będzie zdobić bujna roślinna korona pamiętaj, aby wybrać te gatunki kwiatów, które cechuje duża wytrzymałość. Tylko takie, będą wyglądać nadal świeżo i pięknie po wielu godzinach bez dostępu do wody.

zapiszWianek ślubny na głowę
Wianek ślubny na głowę
zapiszWianek z żywych kwiatów
Wianek z żywych kwiatów

Wianek sztuczny

Wiele przyszłych Małżonek obawia się, że ich wianek z żywych kwiatów na ślub po dłuższym czasie zmieni swoją formę i zamiast budzić zachwyt wśród zaproszonych Gości, będzie tworzył tylko nieestetyczną kompozycję z przywiędłych roślin. W tym wypadku, najlepiej sprawdzi się wianek ze sztucznych kwiatów. Wybierając tę opcję, nie musimy się martwić o jego nienaganny wygląd, ponieważ nawet po wielu godzinach nadal będzie prezentować się perfekcyjnie. Choć oczywiście, aby wyglądał on naprawdę naturalnie, a sztuczne kwiaty nie przypominały tandetnej wiązanki, musimy się liczyć z niemałymi kosztami zakupu owej dekoracji. Sztuczny wianek jest również idealnym rozwiązaniem dla tych Panien Młodych, których ślub i wesele odbywa się w miesiącach jesiennych bądź zimowych. Niesprzyjająca pogoda, a także ograniczony dostęp do wymarzonych rodzajów kwiatów w tym chłodniejszym okresie roku może przekonać nas, że skromny wianek ślubny ze sztucznych kwiatów, będzie wyglądał równie efektownie, co ten wykonany z ich żywych odpowiedników. Nawet po wielu latach, będzie on wyglądał jak nowy – dlatego też może pełnić funkcję sentymentalnej pamiątki bądź podarunku dla bliskiej osoby, która będzie mogła wykorzystać go ponownie, np. na własnym ślubie. Ten piękny gest z pewnością wzruszy ją do łez! 

zapiszWianek sztuczny
Wianek sztuczny
zapiszWianek ze sztucznych kwiatów
Wianek ze sztucznych kwiatów

Jak dobrać wianek ślubny?

Pierwszym aspektem, którym powinniśmy się kierować jest bez wątpienia nasz osobisty gust i upodobania. Jednak są pewne zasady, których trzeba się trzymać, aby wybrany przez nas wianek ślubny gustownie dopełniał nasz weselny look i tworzył wraz z nim jedną spójną całość. Rodzaje kwiatów i roślin, które wykorzystane są do stworzenia kwietnej ozdobie na głowę powinna być analogiczna do tych znajdujących się w bukiecie ślubnym. Dobrze, aby korona z kwiatów pasowała do motywu przewodniego, który króluje na naszej uroczystości, a także do stylizacji Młodej. W końcu, wygląd wianka glamour, a tego utrzymanego w stylu artystycznej bohemy jest zupełnie inny. Kolejną kwestią jest typ urody, który posiada przyszła Małżonka. Wianek z jasnych kwiatów z kolorowym akcentem powinien w subtelny sposób podkreślić eteryczność blondynki, a te w odcieniach bordo czy śliwki sprawdzą się o wiele lepiej dla brunetki o wyrazistej urodzie. Nie można także zapomnieć o tym, że wianek ślubny nie powinien przytłaczać i odbierać uroku Pannie Młodej – dlatego weź pod uwagę jej budowę, wzrost, a także rodzaj ślubnej fryzury. 

zapiszWianek z żywych kwiatów na ślub
Wianek z żywych kwiatów na ślub
zapiszWianek do ślubu
Wianek do ślubu

Wianki ślubne na głowę – cena

Nie można podać jednoznacznej ceny wianka ślubnego, ponieważ jest ona uwarunkowana poprzez wiele czynników. Jednak trzeba przygotować się na to, że nasz ślubny budżet może być uszczuplony o kwotę od 100 do nawet 250 zł. Na jego koszt wpływa to jakie kwiaty znajdą się w naszej kwietnej koronie – czy będą to te sezonowe, o dużej dostępności czy raczej egzotyczne gatunki sprowadzane zza granicy. Jeśli wykorzystamy większą ilość wypełniaczy takich jak gipsówka czy eukaliptus – tym sposobem obniżyć cenę wianka. Szukając oszczędności w kwestii ślubnych dekoracji, możemy pokusić się o własnoręczne wykonanie tej kwietnej ozdoby. Gwarantujemy, że proces jego tworzenia oraz zachwycający efekt końcowy będzie napawał Cię niezmierną dumą i satysfakcją, których to uczuć nie kupisz za żadne pieniądze.  

Poniżej znajdziesz propozycje ZankYou na najpiękniejsze wianki ślubne. Mamy nadzieję, że treść artykułu oraz poniższe zdjęcia, zainspirują Cię do dokonania decyzji o wyborze tej zachwycającej korony z kwiatów!

zapiszDelikatny wianek ślubny
Delikatny wianek ślubny
zapiszWianek ślubny z żywych kwiatów
Wianek ślubny z żywych kwiatów
zapiszWianki ślubne na głowę
Wianki ślubne na głowę
zapiszSkromny wianek na ślub
Skromny wianek na ślub
zapiszWianek ślubny dla Panny Młodej
Wianek ślubny dla Panny Młodej
zapiszKorona z kwiatów na głowę
Korona z kwiatów na głowę
zapiszPanna Młoda z wiankiem ślubnym
Panna Młoda z wiankiem ślubnym
zapiszWianek ślubny z polnych kwiatów
Wianek ślubny z polnych kwiatów
zapiszWianek ślubny boho
Wianek ślubny boho

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!