• Magazyn
  • Co trzeba wiedzieć, aby wziąć ślub po raz drugi?

Co trzeba wiedzieć, aby wziąć ślub po raz drugi?

Czy znowu mówisz "robię" i jesteś zgubiony? Tutaj masz informacje, których potrzebujesz na drugie wesele. Zwróć uwagę!

Co trzeba wiedzieć, aby wziąć ślub po raz drugi?
  • Ceremonia
  • Rada
  • International
  • Polska

Chociaż jesteśmy zwolennikami “szczęśliwych na zawsze”, w rzeczywistości wiele małżeństw nie działa i kończy się z różnych powodów. I nie chodzi o to, że te pary podjęły złą decyzję (jeśli zakończyły się rozwodem), ponieważ przeżywane doświadczenie może być przydatne w przyszłości, ale życie jest pełne sprzeczności i komplikacji.

Publikacja

Nie oznacza to jednak, że nie ma drugiej szansy w sprawach ślubnych; Kupidyn zapisuje więcej strzał dla tych, którzy chcą go wypróbować. Istnieją jednak ważne rozważania, które powinni znać ci chłopcy przed rozpoczęciem przygody.

 

 

Jeśli pierwszy ślub był dla obrządku katolickiego

W przypadku ślubu religijnego możliwości maleją. Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że Kościół nie rozważa rozwodu w każdym przypadku, ponieważ uważa małżeństwo za nierozerwalny sakrament. Tak więc, w przypadku rozwodu, nie ma możliwości ponownej ceremonii w kościele, z wyjątkiem błogosławieństwa sojuszy lub mas symbolicznych w żadnym wypadku nie są związane z sakramentem małżeństwa.

Jeśli osoba, która w przeszłości była w związku małżeńskim przez Kościół, chce powtórnie ożenić się przez katolicki obrządek, może to zrobić ponownie, jeśli jego poprzednie małżeństwo zakończyło się wdową lub unieważnieniem. Ten ostatni przypadek jest bardzo złożony, ponieważ odwołania są wymagane w bardzo szczególnych przypadkach i po wyczerpującej analizie przyczyn, które mogą zapewnić takie anulowanie.

Jeśli pierwszy ślub był cywilny

W tym przypadku nie ma żadnych ostrych przeszkód poza normalnymi. Po pierwsze, wymagają wszelkie dokumenty przedłożone do swojego pierwszego małżeństwa cywilnego lub religijnej : tożsamość stron, dosłownym akty urodzenia zarówno danych osobowych świadków na ślub i dokumenty towarzyszące siedziby umawiających się stron (rejestr gminy).

Po drugie, potrzebujesz dosłownego świadectwa poprzedniego małżeństwa, w którym zapisano rozwód lub unieważnienie. Bez tego ostatniego,  ślub nie może nastąpić.

 

 

W przypadku, gdy pomiędzy nimi są dzieci

O ile pragnienie małżeństwa nie zostanie zawarte w małżeństwie przez Kościół, pierwsze małżeństwo nie ma wpływu na drugie małżeństwo, chyba że w grę wchodzą dzieci. W tym przypadku istnieją punkty, które należy wziąć pod uwagę.

Małżeństwa, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w systemie wspólnotowym, będą podlegać temu obowiązkowi nawet po rozwodzie, ponieważ małżeństwo nowego małżeństwa może zostać naruszone, jeżeli któryś z małżonków przestanie płacić rentę dla dzieci. Aby chronić to nowe dziedzictwo, wiele osób, które wybierają drugie małżeństwo, wybiera rozdzielenie aktywów.

Innym założeniem jest to, że jeden z nowych małżonków, aby sprawować opiekę nad dziećmi, zachowuje dom poprzedniego małżeństwa, którego współmałżonek poprzednio jest współmałżonkiem, a także sprawuje wyłączną opiekę nad dziećmi. W takim przypadku emerytura tej osoby z tytułu utrzymania dziecka mogłaby zostać zmniejszona.

Jeżeli istnieje renta wyrównawcza dla współmałżonka + wdowca

Emerytura kompensacyjna, którą współmałżonek otrzymuje od tej pierwszej, znikłaby, gdyby były ponownie żonaty. W przypadku śmierci osoby, która po raz drugi zawarła związek małżeński, a jej były partner otrzymał rentę wyrównawczą, ta ostatnia otrzyma tę kwotę od państwa, podczas gdy nowa kobieta (i wdowa) otrzyma pozostałą część emerytury. wdowieństwo

 

zapiszGeorge Rudy
Foto vía Shutterstock: George Rudy

 

Jeśli twoje pierwsze małżeństwo się skończyło (z jakiegokolwiek powodu) i znowu się zakochałeś, dlaczego nie dać ponownie “tak, chcę”? Tak, przeczytaj drobnym drukiem przed wyruszeniem w przygodę!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!