Przyjęcie weselne na łonie natury

Oryginalne wesele pod chmurką jest świetnym pomysłem zarówno dla romantyków, jak i par, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Jak zabrać się do organizacji tego typu przyjęcia? Przeczytajcie ten artykuł. Paulina Baran

Przyjęcie weselne na łonie natury
  • Poradnik "Magazyn Wesele"
  • Rada
  • Trendy
  • Rustykalny
  • Polska

Oryginalne wesele pod chmurką jest świetnym pomysłem zarówno dla romantyków, jak i par, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Jak zabrać się do organizacji tego typu przyjęcia?

Przeczytajcie ten artykuł.

zapiszPor Halfpoint
Por Halfpoint

Moda na plenerowe przyjęcia, która przywędrowała do nas z USA staje się coraz popularniejsza. Przybywa również firm, które zajmują się kompleksową organizacją i obsługą takich wesel, dlatego pary mają coraz większe możliwości przygotowania wszystkiego tak, jak sobie wymarzyły. Jedynym ograniczeniem są w zasadzie jedynie wyobraźnia i finanse. Planując takie przedsięwzięcie należy po pierwsze sprawdzić, jakich formalności należy dopełnić – w przypadku ślubu kościelnego będziemy potrzebować zgody od księdza oraz licencja na ślub poza kościołem. W przypadku ślubu cywilnego musimy przygotować pismo wyjaśniające powody organizacji uroczystości poza urzędem stanu cywilnego.

Wybór miejsca

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Sprawa jest dużo prostsza jeśli decydujemy się na lokal, który ma w ofercie przyjęcia w ogrodzie. Restauracje zazwyczaj mają już za sobą organizacje uroczystości w ogrodzie a dodatkowym plusem jest to, że w przypadku nagłego pogorszenia pogody będzie można przenieść się do lokalu. Warto jednak uzgodnić to z właścicielem. 

Jeżeli jednak nasz wybór padł na lokal, który nie zajmuje się organizacją przyjęć plenerowych konieczne jest uzyskanie zgody właściciela. Liczcie się także z tym, że spadnie na Was więcej obowiązków, takich jak choćby konieczność wynajęcia namiotu, parkietu do tańca a czasem nawet wynajem stolików i krzeseł. Jeżeli mamy spory ogród możemy pokusić się o zorganizowanie przyjęcia u siebie. Na rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się tym kompleksowo.

zapiszANTONI FOTOGRAF
ANTONI FOTOGRAF

Namiot

Wynajmując namiot koniecznie musicie znać liczbę gości – pamiętajcie, aby uwzględnić także osoby z obsługi. Zwróćcie też uwagę na to, żeby namiot był wykonany z wodoodpornego materiału. Możecie zdecydować się na jeden duży bądź kilka mniejszych, połączonych. Zadziwi Was także ilość możliwych sposobów aranżacji tego typu wnętrz. Goście, którym namioty kojarzą się głównie z surowymi harcerskimi warunkami będą oczarowani. Dziś stylistyka i możliwości żonglowania stylami pozwalają na zaaranżowanie naprawdę eleganckich wnętrz, w niczym nie ustępujących salom w lokalach.

Scena, bufety, oddzielna przestrzeń dla kateringu z koniecznym przyłączem do ciepłej i zimnej wody, bajecznie piękne żyrandole, stoliki, dekoracje, parkiet, strefa chillout z pufami i sofami, kącik barowy oraz dla palaczy, specjalnie zagospodarowane miejsce dla najmłodszych to strefy, które warto przemyśleć.

zapiszWesele w jurcie na terenie całej Polski
Wesele w jurcie na terenie całej Polski

Menu

Przyjęcie plenerowe to doskonała okazja do zorganizowania grilla lub wykorzystania sezonowych warzyw i owoców. Należy pamiętać o przykryciu potraw, aby ochronić je przed insektami. Przezroczyste, delikatne siateczki będą dobrym rozwiązaniem i nie zakryją przygotowanych smakołyków. Z pewnością hitem będzie także tort w stylu naked cake, czyli lekki, bez okrycia z masy marcepanowej, lukru czy kremu. Udekorowanie go jedynie owocami lub kwiatami będzie doskonale wpisywało się w stylistykę plenerowego przyjęcia.

zapiszAmber Room
Amber Room

Dekoracje

W dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie zarówno na elegancki wystrój namiotu w stylu glamour (bajeczne żyrandole, czerwony dywan) jak i minimalistyczny, rustykalny z przewagą kwiatów i surowych, drewnianych dekoracji. W obu przypadkach warto dodać wnętrzu nieco magii dzięki światłu lampionów czy girland, bo będzie to bajeczne dopełnienie lekkiego charakteru przyjęcia. Unikajcie też efektu przepychu nadmiarem ozdób – na plenerowym przyjęciu będzie wyglądało to szczególnie komicznie.

zapiszAgata Grządzielska
Agata Grządzielska

Przygotowanie

Rozsyłając zaproszenia koniecznie zaznaczcie, że wesele będzie odbywało się plenerze, aby Wasi goście mogli się odpowiednio do niego przygotować. Elegancko ubrane panie, które są poirytowane, bo ich szpilki nurkują w ziemi to coś, czego z pewnością wolelibyście uniknąć. Niezależnie od pogody warto zorganizować koce – nawet letnie wieczory potrafią być chłodne. Przygotujcie także wiatraki na wypadek dokuczliwych upałów i parasole, które umożliwią przejście gości do lokalu, jeśli zacznie padać. Świetnym pomysłem jest też ustawienie drogowskazów, które pokierują gości do toalet czy bufetu.

zapiszAnia Margoszczyn Fotograf
Ania Margoszczyn Fotograf

Plusy

Przyjęcie pod chmurką daje wiele możliwości, jak choćby rozpalenie grilla czy zorganizowanie ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu (planszówki, piłkarzyki czy rzucanie woreczkami do celu). Znacznie ułatwi także przeprowadzenie pokazu sztucznych ogni czy wypuszczenie klimatycznych lampionów, balonów lub gołębi. Zyskujecie także najlepsze dla fotografii naturalne światło a wieczorem niezwykle nastrojowe lampki. Przyjęcie na świeżym powietrzu będzie też doskonałą atrakcją dla najmłodszych gości, którym łatwo zorganizujecie zabawy w ogrodzie.

zapiszAnna Dedo
Anna Dedo

Jest mnóstwo zalet organizowania przyjęcia weselnego w plenerze. Jego organizacja, przy liczbie firm, które chętnie podejmą się kompleksowej obsługi takiego wydarzenia, jest prostsza niż może się wydawać. Wesele zyska niepowtarzalny klimat a Wy spokojnie będziecie mogli skupić się na świętowaniu Waszej miłości w gronie najbliższych Wam ludzi.

Paulina Baran

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Dedo Fotograf ślubny
Agata Grządzielska Fotograf ślubny
Antoni Fotograf Fotograf ślubny
Ania Margoszczyn Fotograf Fotograf ślubny
Amber Room Sale weselne
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!