• Magazyn
  • Szczęście to umiejętność, czyli kreatywne reportaże ślubne okiem Ajem Stories

Szczęście to umiejętność, czyli kreatywne reportaże ślubne okiem Ajem Stories

Kreatywność to hasło, które powoli staje się kluczowe przy organizacji dnia ślubu. Kreatywny może być już sam motyw przewodni, aranżacja dnia ślubu, ale także fotografia i film ślubny. Im więcej elementów, które wyróżnia dane wydarzenie, tym łatwiej fotografom i filmowcom oddać wyjątkowość ślubu. Doskonała w tej kwestii jest ekipa Ajem Stories, która już nie raz zachwyciła nas swoimi wspaniałymi reportażami.

Szczęście to umiejętność, czyli kreatywne reportaże ślubne okiem Ajem Stories
  • Reportaże ślubne
  • Polecane
  • Sponsored
  • Polska

Kreatywność to hasło, które powoli staje się kluczowe przy organizacji dnia ślubu. Kreatywny może być już sam motyw przewodni, aranżacja dnia ślubu, ale także fotografia i film ślubny. To nie tylko ciekawie uchwycony sam dzień ślubu. Im więcej elementów, które wyróżnia dane wydarzenie, tym łatwiej fotografom i filmowcom oddać wyjątkowość ślubu. Doskonała w tej kwestii jest ekipa Ajem Stories, która już nie raz zachwyciła nas swoimi wspaniałymi reportażami.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories

W gąszczu studiów fotograficznych, które z roku na rok przeżywają oblężenie Ajem Stories wyróżnia się zdecydowanie nieszablonowymi ślubami, które przyszło im fotografować. Ciągle z zachwytem wspominamy ślub słowiański, który pokazaliśmy na naszym portalu, ale to także niesamowite Pary Młode, które wyróżniają się swoim charakterem i niestandardowym podejściem do organizacji ceremonii.

W głowie rodzi się więc pytanie, na ile fotografowie z Ajem Stories mają szczęście w pozyskiwaniu swoich klientów, a jak bardzo to szczęście jest przez nich wypracowane. – Szczęście to umiejętność i kwestia podejścia. Nasi idealni klienci mogą wcale nie wydawać się barwni na pierwszy rzut oka. Ale dobrze się nam rozmawia, rozumieją nasze żarty, jak my lubią podróże i dobre jedzenie. Z wieloma naszymi parami widujemy się, a nawet przyjaźnimy długo po ślubie, bo wtedy po prostu zaczynamy naszą wspólną przygodę, która nie musi się kończyć po oddaniu im zdjęć i filmu. Jesteśmy bardzo otwarci, lubimy nowe osoby, inne kultury i style życia, wiec w pewnym stopniu taka otwartość ułatwia kontakty z ludźmi, którzy jej szukają, bo wyróżniają się z tłumu – mówi Marzena Hans, Ajem Stories.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Można więc stwierdzić, że barwność reportaży ślubnych Ajem Stories to ogromny magnes, który przyciąga kreatywne Pary Młode do artystów, ale nie tylko. Ajem Stories to przede wszystkim genialne portfolio, w którym za każdym razem pojawiają się kadry i ujęcia, które zapierają dech w piersiach. Ta wszechobecna alternatywa stała się już znakiem rozpoznawczym studia, u którego znalezienie typowego ślubu to wyzwanie.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Nasi klienci oczekują od nas produktów podobnych do tych, które widzą w naszym portfolio, więc w większości pokrywają się one z ich oczekiwaniami, a małe kompromisy co do szczegółów i detali trzeba dopasować do każdej pary. W tym zakresie jesteśmy bardzo elastyczni. Jednak jeśli zdarza się, że oczekiwania co do stylu i charakteru pracy są zupełnie rozbieżne, to nie ma sensu robić czegoś na siłę, bo obie strony będą się męczyć. A ślub to ma być najfajniejszy dzień i najlepsza impreza. Chcemy zapewnić naszym parom najlepsze wspomnienia. W ich skład wchodzą nie tylko finalne produkty – zdjęcia i film – ale też atmosfera, jaką tworzymy, naturalność, nie zmuszanie do sztuczności, serdeczność i pomoc – tłumaczy ekspertka.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Mimo tak bogatego doświadczenia i świetnego kontaktu z klientem, fotografowie doskonale wiedzą, że w dzień ślubu swoich par nie należy ingerować. Fotografia i film to efekt tego, jak dzień ślubu widzą twórcy, ale w żaden sposób nie oceniają, a towarzyszą, opowiada Marzena Hans. – Jeśli widzimy piękne światło i mamy w dniu ślubu czas, aby pozwolić sobie na małą sesję, to oczywiście wykorzystujemy zastany potencjał i kreujemy coś specjalnego. Ale jeśli chodzi o ślubny reportaż, to jesteśmy tylko i wyłącznie obserwatorami. Wiele razy nasze pary mówią nam, że w ogóle nas nie zauważali podczas ślubu i wesela. I tak właśnie lubimy pracować najbardziej. Bycie niewidocznym pozwala rejestrować najlepsze i unikalne momenty. To Para Młoda jest najważniejsza tego dnia i mają robić to, co czują i chcą.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Dzień ślubu to praca na żywym organizmie. Mimo klasycznego programu, jest wiele rzeczy, które wypadają, coś się opóźni lub przyspieszy. W takim dniu wielu podwykonawców woli mieć opracowany scenariusz w głowie, na co warto zwrócić uwagę, by wizja filmu lub fotografii została domknięta. W przypadku Ajem Stories koncepcja filmu bywa wcześniej ustalana przez twórców, ale nagłe zwroty akcji pokazują, że jej gwałtowne rozsypanie przynosi oszałamiające rezultaty.

Znając parę i miejsce, gdzie odbywa się ślub, często możemy założyć sobie już jakieś schematy tego, w jaki sposób opowiedzieć filmowo daną historię. Ale bardzo często podczas dnia ślubu jest tyle nieprzewidzianych, spontanicznych zdarzeń, że nasza wizja zmienia się na bieżąco. Na jednym z ostatnich ślubów wysłuchaliśmy przemowy świadka Pana Młodego, która była najlepszą, najbardziej dowcipną i mądrą przemową, jaką słyszeliśmy. Wtedy postanowiliśmy nagrać ją dodatkowo i na kanwie jego słów opowiedzieć historię tej Pary Młodej. Natomiast przy filmach, zawsze staramy się poznać oczekiwania pary wcześniej, to jaki klimat lubią, co im się bardziej podoba, tak aby clip opowiadał historię dokładnie o nich, nic sztucznego – mówi Adam Jędrysik.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Warto zaznaczyć, że już nawet w tworzeniu konspektu filmu warto wiedzieć, jakie są oczekiwania Młodej Pary. Ciężko to stwierdzić po technicznej wymianie maili lub krótkiej rozmowie telefonicznej, rezerwującej termin. Otwarcie się i mówienie o swoich oczekiwaniach bardzo często sprzyja powstawaniu kreatywnych reportaży ślubnych, zwłaszcza jeśli współpracę podejmuje Ajem Stories.

zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories
zapiszAjem Stories
Ajem Stories

Lubimy poznać się wcześniej. Wiedzieć, czy to para szalona, energiczna, zwariowana, czy melancholijni introwertycy, biorący intymny ślub w lesie. Każda ślubna historia jest dla nas niepowtarzalna i chcemy aby właśnie taka była dla każdej pary. Za każdym razem chcemy tworzyć opowieść unikalną, indywidualną, coś nowego lub w trochę inny sposób. Wcześniejsze poznanie się dużo ułatwia w naszym określeniu, co może nas czekać podczas ślubu i jak się do tego najlepiej przygotować. Ale co najważniejsze, nie tworzymy stricte historii danego dnia, tworzymy historię ludzi, ich miłości, przyjaźni, relacji, nierzadko kontynuując przez kolejne miesiące czy lata – podsumowuje Adam Jędrysik z Ajem Stories.

Magię tworzonych kadrów, piękno ludzkiej indywidualności i świat otwarty na ludzi kreatywnych możemy poznawać dzięki dwójce fotografów, którzy z podobną pasją do poznawania ludzi, podchodzą do swojej pracy w rejestrowaniu ich dnia ślubu. Ten dzień ślubu, choć brzmiący bardzo hucznie, dla zwykłego obserwatora jest szansą na przeżycie szalenie intymnej historii pary, która dzieli się z nami swoją miłością, pięknem uczuć widocznym w każdym spojrzeniu, a także przeżyciami zapisanymi w każdej zmarszce i siwym włosie. Te historie ludzi uczą nas drugiego człowieka i przeżywania z nim wszystkiego, co w tych jeszcze nie nagranych minutach filmu, zwane jest po prostu życiem i otwartością na to, co przyniesie nowy dzień.

Inne artykuły o fotografii i filmie ślubnym znajdziecie tu:

Chwila oddechu – sesja poślubna oczami The Bicycle Pictures

Zgrany duet – fotografia i video w jednym studiu!

Weselna telenowela czy esencja z dnia ślubu?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

AJEM stories Kamerzysta na wesele
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!