• Magazyn
  • Prezenty dla dzieci na weselu- 5 propozycji uroczych upominków.

Prezenty dla dzieci na weselu- 5 propozycji uroczych upominków.

Małe upominki dla dzieci zaproszonych na wesele nie muszą dużo kosztować, a sprawią im wielką radość i zachęcą d zabawy. Prezentujemy kilka pomysłów na prezenty dla najmłodszych gości na ślubie i weselu.

  • Organizacja

Dzieci na weselu wiążą się z wieloma dylematami młodych par. Po pierwsze, czy w ogóle je zapraszać? Jeżeli zdecydujecie się na zaproszenie małych biesiadników, warto chwilę się zastanowić, co możemy im zaproponować. Pisaliśmy już, jakie zadania można przydzielić dzieciom na ślubie i weselu – będzie to stanowiło atrakcję nie tylko dla  dzieci, ale także dla dorosłych – nie ma nic bardziej uroczego niż mała królewna, dumnie sypiąca płatki róż przed panną młodą i młody dżentelmen z ogromną powagą podający obrączki.

zapisz
Aranżacja stołu dla dzieci na weselu. Źródła zdjęć: 1-tonyamalay.com, 2-seedlinginspirations.blogspot.ca, 3- community.theknot.com, 4-briandorseystudios.com
Publikacja

Wszystko zależy od wieku i ilości dzieci na przyjęciu weselnym. Przy większej liczbie, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług animatora, dzięki któremu mamy pewność, że dzieci będą bawiły się bezpiecznie, nie przeszkadzając tym samym rodzicom. Niezależnie od tego, czy dzieci będą z opiekunem czy bez, warto pomyśleć o osobnym stole dla nich. Po pierwsze dlatego, by dzieci mogły być razem i szybciej nawiązać kontakt. Po drugie, inne powinny być potrawy i napoje serwowane najmłodszym (lżejsze, w mniejszych porcjach i oczywiście- bez alkoholu).

zapisz
Przykładowa aranżacja stołu dla dzieci. Fot: Tonya Malay (tonyamalay.com)

Świetnym pomysłem będzie także przygotowanie dla dzieci niewielkich upominków, które z pewnością wywołają uśmiech na ich twarzach. Niewielkie prezenty możemy zostawić na przygotowanym dla dzieci stole. Jeżeli na rodziców czekają imienne winietki, dlaczego dzieci miałyby ich nie  dostać? Podpiszmy prezenty imionami dzieci, a sami zobaczycie – jak wiele to dla nich znaczy! Jakie prezenty przygotować dzieciom?

1. Słodycze! Wybór niemal oczywisty. Dorosłym wręczamy pięknie pakowane czekoladki i lukrowane migdały, a przecież dzieci też je lubią 🙂 Na talerzykach na stole dziecięcym możemy zostawić duże, kolorowe lizaki (z imieniem napisanym na przypiętej karteczce), opakowanie żelków, lub małą paczuszkę z mieszanką najróżniejszych smakołyków. Jeżeli chcecie uniknąć zjedzenia całego prezentu jeszcze przed głównym daniem, możecie je wręczyć po kolacji, bądź podczas żegnania gości. Zostawiając słodycze na stole dzieci pomińcie już osobny słodki bufet – co za dużo to nie zdrowo.  Koszt na jedno dziecko: 3-30zł w zależności od tego, jakie produkty wybierzecie i w jakiej ilości.

zapisz
Słodkie podarunki dla najmłodszych na weselu. Źródło: bestdestinationwedding.com
zapisz
Nawet skromny prezent ucieszy dzieciaków, więc warto o nich pomyśleć! Fot. Daidy Varley (daisyvarley.com)

 

2. Kredki i malowanki! Ta propozycja najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku 3-10 lat. Przy talerzykach zostawić możecie plik kredek, wstążeczką dowiązanych do notesiku bądź malowanki. Jeżeli zależy Wam na większej personalizacji, zarówno malowankę jak i opakowania do kredek możecie wykonać sami – z datą ślubu, imieniem dziecka i obrazkami związanymi ze ślubem. W ramach głównego zadania, możecie poprosić dzieci o namalowanie młodej pary, a nawet tego, jak będziecie wyglądali za 30 lat. Efekt może was bardzo zaskoczyć! 🙂 Koszt na jedno dziecko: 4-10zł.

zapisz
Malowanki przygotowane dla dzieci na wesele. Źródło: bridalmusings.com
zapisz
Kredki dla dzieci na wesele. Źródła: weddingpartyapp.com i exclusiveitalyweddings.com

 

3. Bańki mydlane! Drobiazg, który sprawi wiele radości. Taką atrakcję warto zaproponować, kiedy dzieci mogą wyjść na zewnątrz (ogród lub taras). Bańki mydlane wpadające gościom do szklanek nie będą dobrze widziane. Cena na jedno dziecko: 2,5- 6zł

zapisz
Bańki mydlane w ślubnych opakowaniach. Źródło: slubnezakupy.pl

 

4. Zabawki! Bańkami mydlanymi dzieci będą zainteresowane, ale tylko przez chwilę. Jeżeli mamy do dyspozycji ogród lub oddzielne pomieszczenie, warto przygotować kilka zabawek, które zachęcą dzieci do wspólnej zabawy. Mogą to być piłki, skakanki czy gry planszowe. Zabawki dobieramy wedle tego, czy dzieci będą się bawiły w pomieszczeniu czy na zewnątrz (uprzedźcie rodziców, by zabrali dodatkowe obuwie do gry w piłkę!). Koszt takiej atrakcji zależy od ilości zabawek. Ważne, że nie zmarnują się one po zakończeniu przyjęcia – możemy podarować je komuś z rodziny bądź wychowanką pobliskiego domu dziecka.

zapisz
W prosty sposób możemy przenieść popularne gry podwórkowe do pomieszczeń. Źródło. tiedbowblog.wordpress.com

 

5. Jednorazowe aparaty fotograficzne! Pamiętacie czasy, kiedy do wykorzystania było 27 zdjęć i ani jednego więcej? 🙂 Przygotujcie jednorazowe aparaty dla dzieci i zaproście je do robienia zdjęć podczas wesela i poprawin. Przecież nie od dziś wiadomo, że dzieciaki są niezwykle kreatywne i spostrzegawcze. Będzie to najbardziej trafiony prezent dla starszych dzieci, choć wcale nie muszą to być nastolatkowie- zdziwicie się, jakie ujęcia znajdą się na kliszy ośmiolatka! Jednorazowe aparaty na allegro znajdziecie już a ok. 11zł + koszt wywołania zdjęć.

zapisz
Jednorazowe aparaty dla dzieci na weselu. Fot. GC photography (gc-photography.net)

A co Wy myślicie o upominkach dla najmłodszych?

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!