Candy bar, czyli słodki stół na wesele

Co powinno się znaleźć w słodkim bufecie na weselu? Kto może go dla nas przygotować i o czym koniecznie trzeba pamiętać, gdy samemu aranżuje się candy bar.

  • Wesele

Kiełbasa, smalec, ogórki, bimber… Cukierki, czekoladki, deserki… Brzmi lepiej, prawda? O ile specjalnie układany stół wiejski zadomowił się na salach weselnych już na dobre, o tyle słodki bufet wciąż traktowany jest po macoszemu. A szkoda! Elegancko zaaranżowany może stanowić ogromną atrakcję, nie tylko dla uwielbiających słodycze dzieci.

zapisz
Heidi of Our Labor of Love via greenweddingshoes.com

Jakie słodkości powinny się znaleźć w słodkim bufecie?

Publikacja

Moda na tzw. candy bary przyszła do nas całkiem niedawno, jakżeby inaczej, ze Stanów Zjednoczonych.  Na amerykańskich stołach na próżno szukać tak popularnych u nas makowców, serników i szarlotek. Co w zamian? Cukierki, mini deserki i jako creme de la creme – weselny tort. Warto dodać te drobne elementy do polskiego słodkiego bufetu. Są małe i wyglądają przepięknie, dzięki temu kuszą weselnych gości (a my nie musimy się martwić o rozdawanie weselnego ciasta na wynos, co w moim przekonaniu, jest mało eleganckim zwyczajem).

zapisz
Cristina Rossi via english-wedding.com

O czym warto pamiętać aranżując słodki bufet na swoim weselu?

1.  … o eleganckiej dekoracji słodkiego stołu.  Postawcie na nim kwiaty i świeczki, takie same jak na stołach przy których zasiądą goście. Niech cały słodki bufet będzie utrzymany w tym samym klimacie co samo przyjęcie weselne.

2. … że co za dużo to nie zdrowo. Nie upychajcie deserków piętrowo. W mniejszej ilości będą się prezentować smaczniej. Brakujące słodkości mogą zostać w każdej chwili doniesione przez kelnerów.

3.  … że każda słodkość powinna być łatwo dostępna. Nie każcie swoim gościom samemu kroić bezowego ciasta. Niech zrobią to kelnerzy. Ciasta powinny być pokrojone na równe, małe kawałki, ułożone jeden obok drugiego. Wtedy prezentują się najlepiej. Pamiętajcie też o tym, że sam stół nie powinien być zbyt głęboki. Nie chcemy przecież, aby babcia maczała rękaw swojej sukienki w kremie z cupcaków ;-).

4. … o cukierkach. Lentilki czy migdały w lukrze przepięknie będą się prezentować w dużych, przezroczystych słojach i zrobią na gościach naprawdę duże wrażenie. Przypilnujcie tylko, aby do ich nakładania była stosowna łopatka.

5. … o słodkich upominkach dla gości. Pomyślcie o przygotowaniu dla gości malutkiego upominku, może to być fantazyjnie zawiązana w papier czekoladka z karteczką z podziękowaniem. Taki upominek także może znaleźć miejsce w słodkim bufecie.

6. … o tabliczkach zachęcających gości do częstowania się słodkościami. Tabliczki z napisem: “miłość jest słodka” albo “chcemy i Wam osłodzić życie” będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji całego stołu i zwrócą na siebie uwagę.

zapisz
Elizabeth Messina via ruffledblog.com

Kto może przygotować candy bar?

Niestety, raczej nie możecie liczyć na to, że Wasz słodki bufet w ten sposób przygotuje sala weselna (choć warto się dopytać, bo a nuż…). Tutaj postawcie raczej na Waszą cukiernię (te, które specjalizują się w tortach weselnych bardzo często oferują taką usługę, np. Cukiernia Kandulski) albo poproście o pomoc wedding planerki. Pojawiły się już też firmy, które specjalizują się właśnie w tego typu usługach (np. Coordino).

Jeżeli czujecie się przekonane do pomysłu elegancko zaaranżowanego słodkiego bufetu na Waszym weselu, koniecznie musicie zobaczyć przykładowe candy bary! Na pewno znajdziecie swoją inspirację.

zapisz
Studio Castillero via greenweddingshoes.com

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!