• Magazyn
  • Ślub i co dalej? Wyjątkowy kurs dla wedding plennera

Ślub i co dalej? Wyjątkowy kurs dla wedding plennera

Zastanawiasz się, jak rozpocząć karierę wedding plannera? Kamila Kenig i Anna Piwońska z Perfect Day Wedding Planners podpowiadają, od czego zacząć przygodę w tym zawodzie.

  • Organizacja
  • Polecane
  • Sponsored

Możliwe, że właśnie zorganizowałaś swój ślub. Wiele miesięcy, a może i rok przygotowań. Przyszedł Wielki Dzień – wyszło perfekcyjnie, ale czas na organizację wypełnioną po brzegi zadaniami się skończył, a w twojej głowie pojawiają się nowe pomysły i wnioski, jak zorganizować kolejną uroczystość. Zostań wedding plannerem i pomóż spełniać marzenia Panien Młodych.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Branża ślubna wciąga. Ciężko pożegnać się z grupami wsparcia dla Panien Młodych na portalach społecznościowych, odciąć od oglądania nowych kolekcji sukien ślubnych i dekoracji zapierających dech w piersiach. Jeśli ciężko Ci przeciąć pępowinę z tematyką ślubną, po prostu tego nie rób, a swoje zainteresowania przekuj w nowy zawód. Zarabianie na rozwijaniu swoich zainteresowań może być fajne.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Cały czas obserwujemy wzrost zapotrzebowania na wedding plannerów. Nie jest to już tylko usługa, na którą mogą pozwolić sobie nieliczni. Klienci agencji ślubnej to głównie osoby, które nie mają czasu, dużo pracują lub mieszkają za granicą i potrzebują wsparcia w organizacji ich ślubu i wesela –  mówi Kamila Kenig, założycielka i współwłaścicielka Perfect Day Wedding Planners oraz Polskiej Akademii Ślubnej Perfect Day.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Dzisiejszy mechanizm organizacji tego wyjątkowego dnia staje się coraz bardziej skomplikowany, a rynek ślubny obfituje w najróżniejszych podwykonawców i jeszcze więcej atrakcji weselnych. Dopasowanie wszystkich tych elementów w jedną spójną układankę jest rolą wedding plannera. Szanse na karierę w tym zawodzie z pewnością zwiększają się, jeśli ktoś odpowiednio przygotuje się do wykonywania tego zawodu, przejdzie profesjonalne szkolenie, będzie obserwować rynek ślubny w Polsce i za granicą, będzie umiejętnie dobierać wykonawców do współpracy, gdyż podstawową kwestią profesjonalnej agencji ślubnej jest współpraca z rzetelnymi wykonawcami. – radzi Anna Piwońska, założycielka i współwłaścicielka Perfect Day Wedding Planners oraz Polskiej Akademii Ślubnej Perfect Day. – W Akademii Ślubnej Perfect Day uczymy, jak organizować wesela dla bardzo wymagającego klienta, dlatego na szkoleniu omawiamy różne przypadki trudnych sytuacji, które spotkały nas w pracy. Wiemy, że dobra konsultantka ślubna nie tylko świetnie koordynuje bezproblemowy ślub i wesele, ale przede wszystkim potrafi szybko i sprawnie zadziałać, kiedy pojawią się nieprzewidziane sytuacje – dodaje.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Doświadczenie firmy proponującej szkolenie wedding plannera jest szalenie istotne. Stały kontakt ze zmieniającym się klientem, ciągła praca w zawodzie i bogate portfolio to tylko niektóre punkty, na jakie przyszłe konsultantki ślubne powinny zwrócić uwagę. W Akademii Ślubnej Perfect Day wiedzę zdobywa się za pośrednictwem konsultantek z wieloletnim doświadczeniem, ale także z gronem ekspertów z innych dziedzin. To, co wyróżnia Akademię to z pewnością bogaty program szkoleniowy, który ciężko zamknąć w ciągu jednego dnia.Uważamy, że musimy rzetelnie przekazywać wiedzę, a nie w pigułce. Nasze szkolenia są bardzo urozmaicone. Uczestnicy mają także szansę spotkać się z ekspertami branży ślubnej, z którymi będą kiedyś pracować – tłumaczą wedding plannerki.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

To właśnie tu w trakcie 5 dni intensywnego i najdłuższego szkolenia na rynku przejdziecie przez warsztaty okraszone przykładami z realizacji agencji Perfect Day – jednej z najbardziej doświadczonych w Polsce, dowiecie się jak dobierać podwykonawców, dbać o klienta, a przede wszystkim jak do niego dotrzeć. Moc materiałów szkoleniowych to jednak nic z dwuletnią opieką mentorek, które wiedzą jak ważny i często trudny jest wstęp do tej branżyZawód ten jest niezwykle interdyscyplinarny, wymagający, zatem każde doświadczenie, kurs, szkolenie może podnieść kwalifikacje do jego wykonywania. Na szkoleniach Perfect Day przekazujemy naprawdę dużą dawkę wiedzy, która z czasem porządkuje się w głowach, ale często rodzi nowe pytania, na które chętnie odpowiadamy. Zdajemy sobie także sprawę, że pierwsze dwa lata działalności w zawodzie to czas, kiedy nasi absolwenci będą weryfikowali swoją wiedzę w praktyce i stąd nasze wsparcie merytoryczne – mówi Kamila Kenig.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Warsztat i doświadczenie przekłada się nie tylko na samą jakość szkolenia, ale realne efekty kursantek Akademii Ślubnej Perfect Day. – Wiele z naszych absolwentek z sukcesem prowadzi swoje agencje od dłuższego czasu. Mają wspaniałe portfolio. Widzimy, że wdrożyły nasze wskazówki i wiedzą, jak organizować śluby i wesela na najwyższym poziomie, co bardzo nas cieszy i napawa dumą. Są to osoby, które wytrwale dążą do swojego celu, jakim jest zawód ich marzeń, a zaczęły swoją przygodę z nami, od rzetelnego przygotowania do tego zawodu – kontynuuje Anna Piwońska.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Choć Akademia stawia na kursy stacjonarne, Perfect Day proponuje również kursy online, które pomogą niezdecydowanym na sprawdzenie, czy wedding planner jest rzeczywiście ich zawodem marzeń. Warsztaty praktyczne z wiedzą dotyczącą wszystkich ślubnych formalności, poznawanie ślubnych trendów, ale też rozpoznanie rynku ślubnego i zdobycie wiedzy o jedynym w Polsce Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych, w którego zarządzie są Kamila Kenig i Anna Piwońska, z pewnością pomoże nowym adeptom w stawianiu pierwszych kroków jako wedding plannerzy.

zapiszFoto: Perfect Day Wedding Planners
Foto: Perfect Day Wedding Planners

Jest jeszcze jedna rzecz – chyba nie ma w Polsce konsultanta ślubnego, który agencji Perfect Day by nie znał, a ich szkoleń nie uważał za kompleksowe.

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Perfect Day Wedding Planners Konsultanci ślubni

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!