• Magazyn
  • Zamki i pałace – czyli ślub i wesele w iście królewskim stylu

Zamki i pałace – czyli ślub i wesele w iście królewskim stylu

Czy ślub i wesele w zamku lub pałacy to marzenie niemożliwe do spełnienia? Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie! Teraz każda Młoda Para może w jednym z najważniejszych dni sowjego życia mieć prawdziwie królewska oprawę. Zobaczcie, co przemawia za ślubem i weselem jak w baśni i zobaczcie, jak wiele miejsc w Polsce pozwala na jego zorganizowanie.

  • Organizacja
  • Po ślubie

Gdzie zorganizować ślub i wesele? Możliwości jest jak wiecie mnóstwo. Począwszy od tradycyjnych uroczystości ślubnych w kościele czy Urzędzie stanu Cywilnego i wesela w domach weselnych lub restauracjach, przez śluby i wesela na łące czy jachcie, po najbardziej nietypowe czy wręcz szalone pomysły  jak ślub w powietrzu czy pod wodą. A co myślicie o ślubie i weselu w pałacu lub w zamku? Ślub jak w baśni z dziecięcych lat! Nadeszły bowiem czasy, gdy nie tylko książęta i szlachetnie urodzone panny, ale każda Młoda Para może pozwolić sobie na to, by jedne z najważniejszych wydarzeń w ich życiu odbyły się w stylowych salach, bogato urządzonych, a jednocześnie pełnych dobrego smaku zabytkowych wnętrzach – po prostu w baśniowych okolicznościach!

zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Krasiczynie”
Hotel Zamkowy. Zamkek w Krasiczynie
Publikacja

W całej Polsce można odnaleźć zabytkowe zamki lub pałace, w których istnieje możliwość wyprawienia wesela, zakwaterowania gości, a niejednokrotnie mogą również odbyć się w nich ceremonie zaślubin. A co przemawia za wyborem właśnie takich obiektów?

Prawdziwie królewska sceneria, w której odbywa się weselne przyjęcie. W pałacach i zamkach mamy gwarancje tego, że będzie ona elegancka i dopieszczona w każdym szczególne. Przestronne sale, piękne sztukaterie i pieczołowicie wykonane detale sprawią, że każdy z gości oniemieje z wrażenia. Uroku dodaje również przeświadczenie o długiej historii danego obiektu. Zobacz więcej zdjęć z Zamku w Krasiczynie i Pałacu pod Baranami.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele pod Baranaimi”
Piękna sala w Pałacu pod Baranami
zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Domu Towarzystwa Kredytowego”
Wesele w Łodzi, Pomorska 21 Dom Towarzystwa Kredytowego

Zamki oraz pałace otoczone są najczęściej pięknymi ogrodami. Ogrody te obejmują duża przestrzeń, dzięki czemu z powodzeniem większość tego typu obiektów organizuje również wesela plenerowe lub wesela pod pięknymi namiotami. Takie wesela mają niesamowity urok. Zobacz więcej zdjęć Domu Towarzystwa Kredytowego i Pałacu Radziwiłłów.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Pałacu Radziwiłłów ”
Wesele plenerowe. Pałac Radziwiłłów w Krakowie

W przypadku obiektów, które posiadaja dziedziniec możliwe jest również zorgaznizowania wesela plenerowego na dziedzińcu.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele na Zamku w Krasiczynie”
Wesele w Hotleu Zamkowym. Zamek w Krasiczynie

Wiele tego typów obiektów pozwala również na to, by ślub również odbył się na ich terenie. Oczywiście w przypadku ślubu cywilnego wystarczy jedna z przestronnych sal, która zostanie odpowiednio do tej uroczystości przygotowana.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Pałacu pod Baranami”
Ślub cywilny w Pałacu pod Baranami

Ślub cywilny możne również z powodzeniem odbyć się w pałacowych ogrodach.  Na widok takiej scenerii można oniemieć z wrażenia.

zapiszDowiedz się więcej “Hotel Zamku na Skale”
Ślub cywilny w ogrodach Hotelu Zamek na Skale

W przypadku większych kompleksów pałacowych czy zamkowych bardzo często możliwe jest także, by odbyła się w nich uroczystość ślubu kościelnego.  Koniecznym jednak warunkiem jest w tym przypadku to, by na terenie takich kompleksów znajdowała się kaplica, w której Młoda Para złoży przysięgę małżeńską.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele na Zamku w Krasiczynie”
Ślub kościelny w kaplicy Hotelu Zamkowego. Zamek w Krasiczynie

Taka oprawa ślubu i wesela sprawia, że Młodej Pary przyjeżdżającej karocą lub powozem nie można z pewnością nazwać kiczowatym obrazkiem. Wręcz przeciwnie – jest to obrazek urokliwy i pasujący do reszty baśniowej historii.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele na Zamku w Krasiczynie”
Hotel Zamkowy. Zamek w Krasiczynie

Przestronne sale i ogromne ogrody pozwalają pomieścić bardzo wiele osób. To z kolei sprawia, że  w zamkach i pałacach można bez przeszkód organizować zarówno małe jak i duże wesela. Szukając miejsca na wesele warto zapoznać się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się na co zwracać uwagę wybierając miejsce na wesele.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Białym Pałacu”
Sala weselna w Białym Pałacu

Menu weselne tak samo jak w przypadku wesela organizowanego w każdym innym miejscu ustalane jest bezpośrednio z Młodą Parą. Z pewnością jednak możemy liczyć na to, że sposób podania wszystkich potraw będzie wyrafinowany a jednocześnie prawdziwie królewski. Wyjątkowego menu na wesele szukaj w Katalogu Zankyou.

zapiszDowiedz się więcej “Wesele w Pałacu Radziwiłłów ”
Królewskie potrawy serwowane w Pałacu Radziwiłłów w Krakowie

A czy ślub w królewskiej scenerii to duży wydatek? Odpowiedź niej jest łatwa, bo ceny (na osobę), tak jak w przypadku każdego innego obiektu, zależą od konkretnego miejsca, a także od wielu innych czynników (tj. wybór menu, korzystanie z dodatkowych usług, możliwość  lub jej brak samodzielnego zapewnienia alkoholu, itp.). Nie można jednak powiedzieć, że ceny te są wygórowane. Zbliżone są one raczej do cen średnich organizacji wesel.

Podoba Wam się pomysł organizacji ślubu i wesela w zamku albo w pałacu?

Jeżeli tak, to w Katalogu Ślubnym Zankyou znajdziesz niejeden zamek i niejeden pałac, który profesjonalnie zorganizuje ślub i wesele!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!