Upominki dla gości weselnych - jak sprawić, by były wyjątkowe?

Zorganizowanie niezapomnianego ślubu i wesela, aby na długi czas pozostały w pamięci wszystkich zaproszonych gości to marzenie każdej Młodej Pary i choć nie jest to proste, to jak najbardziej możliwe- wystarczy odpowiednio wcześnie wszystko dokładnie zaplanować  i zarówno koszty jak i potrzebną pracę rozłożyć równomiernie i oddelegować obowiązki  w zależności od zainteresowań i umiejętności zaangażowanych pomocników. Im wcześniej zaczniemy tak ważną uroczystość planować, tym lepiej. Na początku wystarczy przeglądać magazyny ślubne i całą masę stron internetowych , które pełne są wspaniałych i oryginalnych pomysłów na dzień ślubu i wesela- ważne jest, aby wszystkie te pomysły zapisywać w jednym miejscu, tak aby łatwo można było nie tylko sprawdzić co nam się podoba, ale także zobaczyć trend w jakim nasze ślubne plany zmierzają. Po pewnym czasie jak na dłoni zobaczycie jaki styl i kolorystyka ślubu najbardziej Wam odpowiada, chociażby przez to, że właśnie w takim stylu i w takich kolorach będziecie mieli zapisanych najwięcej zdjęć i pomysłów. Uzbrojeni w tę wiedzę, nawet najbardziej wymagające przyjęcie zorganizujecie szybko i bez wysiłku.

Z perspektywy żony z 6-letnim stażem, która zorganizowała swój ślub i przyjęcie przez Internet i telefon, mieszkając  2000km od miejsca w którym miał się odbyć, mogłabym napisać cały poradnik na temat organizacji ślubu. Z powodu wykonywanego zawodu i pasji jaką czuję prowadząc sklep zaklinaczemarzen.pl ,  zostałam poproszona przez Panią Edytę, żeby podzielić się doświadczeniem w wyborze odpowiednich upominków dla gości weselnych, które dla wielu Par Młodych są obecnie tak samo ważnym elementem wesela jak tort czy pierwszy taniec.  Ze względu na to, że proponowane przez nas upominki ślubne trochę różnią się od tych ogólnodostępnych na rynku mamy to szczęście, że kontaktują się z nami same sympatyczne Młode  Pary, które szukają czegoś wyjątkowego dla swoich najbliższych. Często podkreślają, że zależy im, aby te niewielkie upominki nie tylko były wyjątkowe, ale także w jakiś sposób pokazały gościom jacy są, co lubią i co jest dla nich ważne.  Mając takie wymagania na uwadze zawsze radzimy klientom, aby rozważyli następujące kwestie planując upominki dla gości na swoim przyjęciu:

Budżet w dzisiejszych czasach ze względu na różnorodność i dostępność produktów, tylko od Was i zasobności Waszych portfeli zależy ile wydacie na upominki dla gości.

Styl jeżeli zależy Wam, aby wybrane upominki dla gości odzwierciedlały Wasz styl i pasowały do motywu przewodniego całej uroczystości, zaplanujcie najpierw motyw i kolorystykę, a dopiero potem wypróbujcie różne pomysły na prezenciki dla gości aż znajdziecie taki, który spełni Wasze oczekiwania.

Osobowość niezwykłe upominki dla gości to takie, które nie tylko będą smakować i przypominać o uroczystości, ale przede wszystkim takie, które pokażą Waszym bliskim i przyjaciołom co lubicie i jacy jesteście, czyli wszystko to co odsłoni przed nimi Waszą osobowość.

Praktyczność podejmując decyzję o rodzaju upominku jaki wręczycie gościom, podejdźcie do wyboru także praktycznie- czy czekoladki na przyjęciu w ogrodzie w lipcu, lub pachnące mydełka na talerzach na których będą serwowane dania, to aby na pewno trafiony wybór?

Preferencje trudno będzie trafić w gust wszystkich gości na przyjęciu, dlatego wybierając słodkie upominki dla gości, dobrze jest zdecydować się na coś uniwersalnego, o standardowym smaku- zaszaleć można za to przy wyborze opakowań, naklejek i wstążek.

Puszki, pudełka i słoiczki to idealne pojemniki zarówno na czekoladki, ciastka jak również landrynki.

Słoiczki z prezentami dla gości. Źródło: Zaklinacze Marzeń
Personalzowane pudełko na prezenty dla gości weselnych. Źródło: Zaklinacze Marzeń

Personalizowana naklejka/zawieszka zamieni każdy zwyczajnie wyglądający słoiczek czy pudełko w upominek z charakterem.

Imienne pudełko na prezenty dla gości weselnych. Źródło: Zaklinacze Marzeń

Wstążka to wspaniały dodatek do upominków dla gości.

Personalzowane wstążki do prezentów dla gości weselnych. Źródło: Zaklinacze Marzeń

Każde przyjęcie- zwłaszcza weselne- to święto z okazji otwarcia nowego rozdziału w Waszym życiu, dlatego obowiązkowa jest obecność rodziny i przyjaciół- bo bez nich to po prostu nie to samo! To oni sprawiają, że czujecie się wyjątkowo, a za to z pewnością należą się im szczere podziękowania. Sprawdzonym sposobem są upominki dla gości które powiedzą im coś o Was, np. jeżeli poznaliście się na kursie ogrodnictwa, podarujcie im nasiona Waszej ulubionej roślinki w maleńkich torebkach z Waszymi inicjałami i datą ślubu. Albo zakładki do książek, jeżeli jesteście znani ze swojej miłości do słowa pisanego – takie ręcznie robione zakładki wyglądają naprawdę świetnie. Warto ozdobić je personalizowanymi naklejkami bądź ulubionym cytatem.

Przecież tak naprawdę upominki dla gości to nic innego, jak wypowiedziane bez słów „dziękuję” i pamiątka z Waszego ślubu, którą będą mogli zabrać ze sobą i wspominać wyjątkowe chwile z  Waszego Dnia jeszcze długo po tym jak zostanie zjedzony ostatni kawałek tortu i wypity ostatni toast. Powodzenia! I pamiętajcie, że w razie wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji!

{Bądźcie sobą- właśnie tacy jesteście wyjątkowi}

Autor tekstuWioletta Marta Bekas, zaklinaczemarzen.pl

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Trzecia edycja nagród ZIWA! Najbardziej wyjątkowe nagrody na dziesiąte urodziny Zankyou
Trzecia edycja nagród ZIWA! Najbardziej wyjątkowe nagrody na dziesiąte urodziny Zankyou
ZIWA, to Międzynarodowe Nagrody Ślubne Zankyou, czyli najważniejsze nagrody w branży ślubnej! Trzecia edycja plebiscytu właśnie rusza! Kto w tym roku wyróżnił się pośród podwykonawców ślubnych?
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji