• Magazyn
  • Święty spokój w dniu ślubu - czyli konsultant do zadań specjalnych.

Święty spokój w dniu ślubu - czyli konsultant do zadań specjalnych.

Dzień ślubu potrafi zaskoczyć. Nie tylko pod kątem organizacyjnym, ale również emocji, nad którymi Młoda Para i bliskie jej osoby nie są w stanie zapanować. Na czym polega praca konsultanta ślubnego w tym wyjątkowym czasie opowiada Karolina Gorczyca z Efektownie Wedding & Event Planner.

  • Organizacja
  • Sponsored
zapiszEfektownie
Efektownie

Dzień ślubu – gorączkowe przygotowania i przeogromny stres. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę kontakt z podwykonawcami, spóźniającą się obsługę techniczną i brak odpowiedniego scenariusza przyjęcia, to możemy mieć pewność, że poziom nerwów Młodej Pary jest naprawdę przygniatający. Nie o takie emocje walczyli! Jest jednak sposób na to, by dzień ślubu był przyjemny i przechodził bez większych komplikacji. Jak? Zrzućcie odpowiedzialność na innych, radzi Karolina Gorczyca z Efektownie Wedding & Event Planner.

zapiszEfektownie Wedding & Event Planner
Efektownie Wedding & Event Planner
zapiszDekoracje: Laa Loba
Dekoracje: Laa Loba

Oczywiście absolutnie nie chodzi o to, by obarczać kogoś złą emocją i winą całego świata, ale przekazać obowiązki. To zdecydowanie wprowadzi komfortową atmosferę, bo im mniej obowiązków w dniu ślubu dla Młodej Pary i ich bliskich, tym łatwiej skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pięknie uczuć i miłości dwojga zakochanych. – Wybierając ślub z koordynacją ceremonii i przyjęcia, Pary Młode zyskują dużo czasu dla siebie. Mają możliwość nacieszyć się sobą i swoimi gośćmi, nie muszą zastanawiać się, co w jakiej kolejności zrobić, co wypada, czy tort już dojechał, co będzie, kiedy zacznie padać podczas pleneru, czy na pewno dla wszystkich gości zapewnili odpowiedni posiłek, jeśli ktoś jest np. weganem. To są szczegóły, które oprócz dopracowania stylizacji, pomocy w jej przygotowaniu, kontakcie z podwykonawcami i byciu po prostu obok Pary Młodej leżą po stronie konsultanta ­­– mówi Karolina Gorczyca, właścicielka agencji Efektownie Wedding & Event Planner.

zapiszEfektownie Wedding & Event Planner
Efektownie Wedding & Event Planner

Paradoksalnie, mimo wielu miesięcy przygotowań, ślub z setką zaproszonych gości może zaskoczyć wszystkim. Niestety nie na wszystko mamy wpływ, ale doświadczony wedding planner z pewnością, może w wielu kwestiach pomóc i przygotować się na nieprzewidywalne. – Przede wszystkim zaskoczyć może to, że założenia Pary Młodej mijają się z rzeczywistością, a konsultant ma za zadanie pilnować, by tak nie było. Zaskoczyć może wszystko – od pogody, wypadków losowych, zniszczenia sukni ślubnej, niedostosowania dekoracji do dzieci na weselu, nagłej zmiany wokalisty, niedojechania na czas transportu gości ­– tłumaczy Karolina Gorczyca. – Zaskoczeniem może być dodatkowa atrakcja, przygotowana przez gości w formie niespodzianki. Konsultant wtedy jest bardzo przydatny, dba by wszystko poszło zgodnie z planem, a Państwo Młodzi jak mieli nie wiedzieć, tak dalej nie wiedzą. Ideą zatrudnienia wedding plannera do koordynacji dnia ślubu jest przede wszystkim profesjonalne wsparcie, którego konsultant udziela Młodej Parze na różnych płaszczyznach.

zapiszEfektownie Wedding & Event Planner
Efektownie Wedding & Event Planner

Jednak praca konsultanta w dniu ślubu nie jest tylko reagowaniem na nieplanowane zdarzenia, bo w końcu nie na wszystkich przyjęciach musi się coś niespodziewanego wydarzyć. – To nadzorowanie wszystkiego, co dzieje się dookoła, ale również wsparcie pozostałych podwykonawców. Niejednokrotnie to konsultant rozkłada papeterię ślubną, ustawia krzesła, przenosi stoły, by wszystko zgadzało się z zamysłem Pary Młodej. Od rana jest na sali i pilnuje detali. Konsultant może być też na przygotowaniach Pary Młodej, jeśli uznają, że będą czuć się spokojniej w jego obecności – wyjaśnia ekspertka Efektownie. Szukając zobrazowania dla roli wedding plannera w dniu ślubu, można go określić mianem stróża. Konsultant jest dobrym duchem przyjęcia. Dba nie tylko o komfort Młodej Pary, ale również ich gości. – To konsultant ślubny ma obowiązek dopilnować tych założeń, które ustaliła para również, jeśli wcześniej nie wynajęli konsultanta. Wedding planner ma ze sobą scenariusz całego wydarzenia, to z nim kontaktują się podczas wesela pozostali podwykonawcy ­– dodaje Gorczyca.

zapiszEfektownie Wedding & Event Planner
Efektownie Wedding & Event Planner

I choć z założenia praca wedding plannera to przede wszystkim kompleksowa organizacja ślubu i przyjęcia weselnego, konsultanci mogą być odpowiedzialni za poszczególne elementy tego wydarzenia, jak również jedynie dopilnowanie, by organizacja ślubu przez Młodą Parę i ich bliskich mogła zostać okrzyknięta sukcesem. – Coraz częściej widzę pary szukające konsultantki w ostatniej chwili. Myślę, że jeśli ktoś decyduje się na wedding plannera to rzadko kiedy przyjdzie mu na myśl by w dniu ślubu z niego rezygnować ­­– podsumowuje Karolina Gorczyca, wedding plannerka z Efektownie Wedding & Event Planner.

zapiszElite wedding
Elite wedding

Z pewnością dużo łatwiej jest korzystać z piękna dnia ślubu, gdy Młoda Para zwolni samych siebie z zamartwiania się o poszczególne elementy organizacyjne. Oczywiście sama obecność wedding plannera nie zapewni, że świadek nie zapomni o obrączkach, samochód Młodej Pary nie złapie gumy, a burza nie zachwieje ceremonii w plenerze. Pewne jest jednak to, że na wszystkie, a przynajmniej większość tych zdarzeń znajdzie się rozwiązanie, bo choć wedding planner nie ma magicznych mocy przegonienia burzowych chmur, zawsze jest przygotowany na realizację Planu B.

Jak wygląda praca wedding plannera podczas realizacji? Ano właśnie tak…

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!