“Panna Młoda z tatuażem”, “tatuaż na ślubie”… Fora pełne są pytań na ten temat: czy wypada pokazać tatuaż na ślubie, czy może jednak powinnyśmy go zakryć? Mnóstwo pytań i tyle samo wątpliwości. A jaka jest odpowiedź?
Kiedyś kojarzony ze środowiskami przestępczymi, więzieniem czy ewentualnie marynarzami, dziś jest elementem zdobiącym ciało, a wręcz modną praktyką. Tatuaż- bo o nim mowa- może być ozdobą tak samo podczas ślubu jak i każdego innego dnia! Przecież osoba, która go zrobiła, uczyniła to świadomie i dumnie eksponuje go na swoim ciele.
Będzie dosyć obiektywny komentarz osoby, której podobają się tatuaże, sama jeden posiada i bardzo lubi, gdy Panna Młoda pięknie eksponuje go w dniu ślubu- zapraszam do lektury!
Tatuaż na ślubie a wątpliwości rodziny
Najczęściej przeciwnikiem eksponowania tatuażu w dniu ślubu jest nasza rodzina, a jednocześnie są to osoby, których nie chcemy- i nie powinniśmy- lekceważyć. W takim wypadku najrozsądniejsze będzie porozmawianie z takimi osobami i dojście do wspólnego konsensusu, że np. podczas uroczystości zaślubin tatuaż zostanie zakryty, ale podczas wesela już nie musimy tego przestrzegać.
Duże znaczenie ma tutaj także sam rodzaj tatuażu: to co on przedstawia oraz miejsce jego występowania. Jeżeli jest to np. delikatny motyw kwiatowy, to nie wydaje mi się, aby mógł on stanowić jakikolwiek problem dla któregoś z gości. Jednak, gdy na dekolcie mamy wytatuowane czaszki, to niekoniecznie może to przypaść do gustu wszystkim członkom naszej rodziny. Jak we wszystkim- dobry smak i wyważony gust sprawdzi się tutaj najlepiej.
Tatuaż na ślubie kościelnym
W kościele nie jest najlepiej widziana sytuacja, gdy Panna Młoda ma na sobie suknię ślubną z bardzo skąpym gorsetem, podobnie też wygląda sprawa tatuażu. Jeżeli jest on bardzo widoczny, to nie polecam go eksponować w miejscach kultu religijnego, gdyż jest to nie tylko kwestia dobrego smaku, ale także przyjętych zwyczajów. Jeżeli chcecie uniknąć niemiłych sytuacji w dniu ślubu, porozmawiajcie uprzednio z księdzem, który będzie odprawiał Wasz ślub, a będziecie mieć pewność, że w tym szczególnym dniu, Wasz tatuaż nie okaże się dla nikogo problematyczny. Jest wiele sposobów na okrycie ramion Panny Młodej– drobny trik może Wam oszczędzić nieprzyjemnych uwag.
Tatuaż w wersji weselnej
Tatuaż to kolejny z oryginalnych pomysłów na temat przewodni ślubu i wesela! Tatuaż może być nie tylko na ciele Panny Młodej, ale także na jej miniaturowej postaci na szczycie tortu.
Tatuaż nie musi być też prawdziwy! Jeżeli podobają Wam się tatuaże, ale nie chcecie wykonywać go sobie na stałe, jest wiele propozycji czasowych tatuaży: z henny, naklejanych brylancików czy eleganckiej koronki.
Motyw tatuażu może towarzyszyć Pannie Młodej także na nogach! Dostępnych jest wiele projektów rajstop i pończoch specjalnie na dzień ślubu.
Tatuaż po ślubie
Zakochane osoby nie rzadko postanawiają wspólnie wykonać sobie tatuaże, jako symbol wzajemnej miłości. Tatuaże dla zakochanych można wykonać sobie zarówno przed jak i po ślubie. Są to często napisy, mówiące o miłości do 2 osoby, albo imię naszej drugiej połówki. Decydując się na taki tatuaż trzeba być całkowicie pewnym swojej decyzji, gdyż może być bardzo niekomfortowo, gdy rozstaniemy się z osobą, której imię wytatuowaliśmy sobie na ramieniu- nasz kolejny partner może mieć inne imię 😉
Nowym trendem jest tatuowanie obrączek po ślubie. Często małżonkowie noszą ją pod obrączką lub w jej zastępstwie. Przybiera ona różne formy: otoczki wokół palca, daty ślubu, inicjałów małżonka lub malutkich symboli, jak np. kluczyk i dziurka.
A co Wy myślicie o tatuażach na ślubie? Powinno się je zakrywać, czy może eksponować? Czekamy na Wasze komentarze pod artykułem i na naszym forum ślubnym.
Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?
Zapisz się do naszego newslettera
Komentarze (3)
Skomentuj artykuł