• Magazyn
  • "I że cię nigdy nie opuszczę", czyli ślub z tatuażem w tle

"I że cię nigdy nie opuszczę", czyli ślub z tatuażem w tle

Tatuaż na ślubie- co powinno się z nim zrobić; ukryć czy wyeksponować? Jak powinna zachować się Panna Młoda z tatuażem? Oto krótki i bardzo obiektywny poradnik o ślubie z tatuażem.

  • Po ślubie
  • Organizacja
  • Style sukien
  • Sandały

“Panna Młoda z tatuażem”, “tatuaż na ślubie”… Fora pełne są pytań na ten temat: czy wypada pokazać tatuaż na ślubie, czy może jednak powinnyśmy go zakryć? Mnóstwo pytań i tyle samo wątpliwości. A jaka jest odpowiedź?

zapisz
Źródło: Rock’n’Roll Bride
Publikacja

Kiedyś kojarzony ze środowiskami przestępczymi, więzieniem czy ewentualnie marynarzami, dziś jest elementem zdobiącym ciało, a wręcz modną praktyką. Tatuaż- bo o nim mowa- może być ozdobą tak samo podczas ślubu jak i każdego innego dnia! Przecież osoba, która go zrobiła, uczyniła to świadomie i dumnie eksponuje go na swoim ciele.

Będzie dosyć obiektywny komentarz osoby, której podobają się tatuaże, sama jeden posiada i bardzo lubi, gdy Panna Młoda pięknie eksponuje go w dniu ślubu- zapraszam do lektury!

zapisz
Fot. Kamil Borkiewicz

Tatuaż na ślubie a wątpliwości rodziny

Najczęściej przeciwnikiem eksponowania tatuażu w dniu ślubu jest nasza rodzina, a jednocześnie są to osoby, których nie chcemy- i nie powinniśmy- lekceważyć. W takim wypadku najrozsądniejsze będzie porozmawianie z takimi osobami i dojście do wspólnego konsensusu, że np. podczas uroczystości zaślubin tatuaż zostanie zakryty, ale podczas wesela już nie musimy tego przestrzegać.

zapisz
Źródło: Rock’n’Roll Bride

Duże znaczenie ma tutaj także sam rodzaj tatuażu: to co on przedstawia oraz miejsce jego występowania. Jeżeli jest to np. delikatny motyw kwiatowy, to nie wydaje mi się, aby mógł on stanowić jakikolwiek problem dla któregoś z gości. Jednak, gdy na dekolcie mamy wytatuowane czaszki, to niekoniecznie może to przypaść do gustu wszystkim członkom naszej rodziny. Jak we wszystkim- dobry smak i wyważony gust sprawdzi się tutaj najlepiej.

zapisz
Tatuaż w mało widocznym miejscu z pewnością nie wywoła negatywnych reakcji na ślubie. Źródło: Rock’n’Roll Bride

Tatuaż na ślubie kościelnym

W kościele nie jest najlepiej widziana sytuacja, gdy Panna Młoda ma na sobie suknię ślubną z bardzo skąpym gorsetem, podobnie też wygląda sprawa tatuażu. Jeżeli jest on bardzo widoczny, to nie polecam go eksponować w miejscach kultu religijnego, gdyż jest to nie tylko kwestia dobrego smaku, ale także przyjętych zwyczajów. Jeżeli chcecie uniknąć niemiłych sytuacji w dniu ślubu, porozmawiajcie uprzednio z księdzem, który będzie odprawiał Wasz ślub, a będziecie mieć pewność, że w tym szczególnym dniu, Wasz tatuaż nie okaże się dla nikogo problematyczny. Jest wiele sposobów na okrycie ramion Panny Młodej– drobny trik może Wam oszczędzić nieprzyjemnych uwag.

zapisz
Źródło: Rock’n’Roll Bride

Tatuaż w wersji weselnej

Tatuaż to kolejny z oryginalnych pomysłów na temat przewodni ślubu i wesela! Tatuaż może być nie tylko na ciele Panny Młodej, ale także na jej miniaturowej postaci na szczycie tortu.

zapisz
Źródło: Rock’n’Roll Bride

Tatuaż nie musi być też prawdziwy! Jeżeli podobają Wam się tatuaże, ale nie chcecie wykonywać go sobie na stałe, jest wiele propozycji czasowych tatuaży: z henny, naklejanych brylancików czy eleganckiej koronki.

zapisz
Naklejane tatuaże Cylbeline z kolekcji 2012

Motyw tatuażu może towarzyszyć Pannie Młodej także na nogach! Dostępnych jest wiele projektów rajstop i pończoch specjalnie na dzień ślubu.

zapisz
Źródło: Gatta

Tatuaż po ślubie

Zakochane osoby nie rzadko postanawiają wspólnie wykonać sobie tatuaże, jako symbol wzajemnej miłości. Tatuaże dla zakochanych można wykonać sobie zarówno przed jak i po ślubie. Są to często napisy, mówiące o miłości do 2 osoby, albo imię naszej drugiej połówki. Decydując się na taki tatuaż trzeba być całkowicie pewnym swojej decyzji, gdyż może być bardzo niekomfortowo, gdy rozstaniemy się z osobą, której imię wytatuowaliśmy sobie na ramieniu- nasz kolejny partner może mieć inne imię 😉

Nowym trendem jest tatuowanie obrączek po ślubie. Często małżonkowie noszą ją pod obrączką lub w jej zastępstwie. Przybiera ona różne formy: otoczki wokół palca, daty ślubu, inicjałów małżonka lub malutkich symboli, jak np. kluczyk i dziurka.

zapisztatuowane obrączki
Źródło: Offbeat Bride

A co Wy myślicie o tatuażach na ślubie? Powinno się je zakrywać, czy może eksponować? Czekamy na Wasze komentarze pod artykułem i na naszym forum ślubnym.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!