Niespodziewani goście, czyli jak sprawić Młodej Parze niezapomniany prezent.

Lista gości jest zawsze przed ślubem zapięta na ostatni guzik. Wszystkie miejsca są policzone i Młoda Para jest przekonana, że nikt więcej już się nie pojawi. Jednak to nie zawsze musi być prawda! Najbliżsi mogą zafundować Młodym fajną niespodziankę poprzez zaproszenie odpowiednich gości, którzy przez chwilę dotrzymają im towarzystwa.

A jakich gości najlepiej zapraszać? Wszystko zależy od pomysłu, oprawy uroczystości, znanych nam preferencji posiadanych przez Młodą Parę, czy ich zainteresowań. Także takie prezenty są najlepsze, gdy w ich organizacji uczestniczyć będą osoby najbliższe dla Nowożeńców.

Gdy Młodzi marzą o ślubie jak z bajki, uwielbiają się śmiać i bawić jak dzieci, kochają wesołe miasteczko czy arenę cyrku, gdy dekoracje weselne są kolorowe, cukierkowe, słodkie i zabawne wówczas warto zadbać o gości rodem z dziecięcych snów. Gości kolorowych i wywołujących uśmiech na twarzach! Świetnie sprawdzą się w tej roli szczudlarze! W bajkowych przebraniach mogą przywitać Młodą Parę po jej wyjściu z kościoła czy z Urzędu Stanu Cywilnego. Mogą obsypywać ją kolorowymi płatkami róż, lub za pomocą pantomimy złożyć jej życzenia. Zawsze jednak będą cudowną niespodzianką!

Źródło: Manufaktura Fotografii

Jeżeli Młodzi są przesądni, gdy wierzą, że tylko konkretne rzeczy przynoszą szczęście, wówczas w roli niespodziewanego gościa może wystąpić kominiarz. Bo przecież któż z nas na jego widok, nawet w sposób odruchowy, nie chwyta się za guzik? Przecież każdy wie, że to przynosi szczęście! A szczęście na nowej drodze życia jest Młodej Parze zawsze potrzebne. A gdy ten kominiarz osobiście złoży Młodym piękne życzenia, to wówczas nie ma takiej możliwości, żeby szczęście ich kiedykolwiek opuściło. Taki niespodziewany gość zawsze będzie przez Młodą Parę mile przyjęty, a życzenia od niego będą dla nich niezapomnianym prezentem!

W przypadku, gdy Młodzi są wielbicielami historii, wówczas można zaprosić na uroczystości ludzi z konkretnego bractwa historycznego przebranych w stroje z minionej epoki. Po uroczystości mogą oni np. złożyć Nowożeńcom życzenia ślubne w stylu odpowiadającym danej epoce historycznej. Mogą również wykonać konkretne obrzędy praktykowane w dawnych czasach. A jeżeli zapraszamy np. „członków” XVII – XVIII wiecznej armii polskiej, to mogą oni utworzyć sklepienie z szabel, rodem z wojskowego ślubu, pod którym przejdzie Młoda Para! Tacy goście zawsze stworzą niesamowite widowisko!

Źródło: Manufaktura Fotografii

Jeżeli wiemy, że Pan Młody jest wielbicielem motorów, to za pomocą, np. różnego rodzaju forów internetowych możemy poinformować okolicznych właścicieli jednośladów o dacie ślubu, prosząc ich jednocześnie o przybycie na miejsce uroczystości, oczywiście na swoich pojazdach. To samo możemy zrobić w stosunku do właścicieli starych aut, w których np. zakochana jest Panna Młoda. Odzew zazwyczaj jest imponujący! A Młodzi będą zachwyceni gdy po wyjściu z uroczystości zaślubin przywita ich ryk silników, a na miejsce zabawy weselnej pojadą w eskorcie ukochanych pojazdów!

Gdy Młodzi uwielbiają kolorowe i wymyślne drinki, wówczas na przyjęcie weselne można zaprosić zawodowego barmana. Nie dość, że przygotuje on pyszne napoje alkoholowe, to jeszcze zrobi to w bardzo spektakularny sposób, fundując Młodej Parze i jej gościom piękny pokaz. Oczywiście nie musi on być obecny podczas całej zabawy, a tylko przez pewien czas. Jest to bardzo fajne urozmaicenie całego wesela i bardzo pomysłowy prezent dla Młodych!

Fot. Wojciech Marzec

Zobacz także: Prezenty dla rodziców na ślubie

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Kurier weselny - niespodzianka dla gości, prezent dla młodej pary i dużo innych...
Kurier weselny - niespodzianka dla gości, prezent dla młodej pary i dużo innych...
Niedawno uczestniczyłam w weselu, na którym zaskoczyła mnie jedna z chwil. Rodzice pana młodego wyszli na środek przed wszystkimi zsiadającymi przy stołach gośćmi i przejęli mikrofon. Poprosili o uwagę. Tata młodego opowiedział historię, jak to od 1920roku w ich rodzinie panuje tradycja, że gdy ktoś z najbliższych żeni się, z tej okazji wydawany jest Kurier Weselny.
Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Jak sprawić, by pierwszy taniec weselny był wyjątkowy i niepowtarzalny? Jak zaskoczyć weselnych gości? Jak zaprosić ich do zabawy? Artykuł podpowiada, jakich tańców weselnych unikać i jak się przygotować do pierwszego tańca na weselnym balu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji