Kurier weselny - niespodzianka dla gości, prezent dla młodej pary i dużo innych...

Niedawno uczestniczyłam w weselu, na którym zaskoczyła mnie jedna z chwil. Rodzice pana młodego wyszli na środek przed wszystkimi zsiadającymi przy stołach gośćmi i przejęli mikrofon. Poprosili o uwagę. Tata młodego opowiedział historię, jak to od 1920roku w ich rodzinie panuje tradycja, że gdy ktoś z najbliższych żeni się, z tej okazji wydawany jest Kurier Weselny. To przygotowana specjalnie na okazję zaślubin gazetka zawierająca wiele cennych, ale także humorystycznych aspektów małżeńskich. Młodzi małżonkowie otrzymują oryginał na pamiątkę ślubu, natomiast każda z par uczestnicząca w weselu (rzecz jasna single także;) staje się posiadaczem kopii pisemka. Super pomysł na prezent dla nowożeńców, który może się sprawdzić również jako podziękowanie dla rodziców, czy podziękowanie dla gości.

Fot. Przemek Białek

Dla zobrazowania atrakcyjności gazetki wybrałam kilka przykładów jej treści:

„Młodej parze w dniu ślubu!

Czas to już był najwyższy dzisiejszy Młody Małżonku, żeś nareszcie ożenił się i nie stoisz już między ludźmi sam- jako ten kołek w płocie. Nasi dziadowie powiadali, ze człowiek-kawaler, to stworzenie niezupełne, a dopiero człowiek- mąż jest doskonałością uzupełniony żoną (…) Jako mąż właściciel żony jesteś najzupełniej kompletny. (…) Widzisz, małżeństwo to taka instytucja, która za dobre wynagradza, a za złe karze. (…) A Ty Panno Młoda, wiedz, że: mąż Twój lubi wszelkie słodkości, bądź więc jemu cukierkiem, ale dawaj mu tej słodyczy po trochu, bo by Cię od razu schrupał, jako że łakomy na te specjały”.

„Aforyzmy:

– Marzenia dziewczęce, dostać się w dobre ręce;

-Gdy dwoje robi to samo, potem trzecie woła: mamo!;

– Mija era pieszczot, wtedy dzieci wrzeszczą;

– Nie rób samemu, co można we dwoje- takie są rady i zasady moje”

„ Podział cnotami: Miłość mu dała, wiarę mu dała, a przy nadziei sama została”

„Przysłowia: Małżeństwo to udowodnienie zasady, że dwie liczby pomnożone przez siebie dają liczbę trzecią”

„Ogłoszenia:

-Z powodu zamążpójścia oddam wszelkie obuwie. Nie będzie mi potrzebne, bo mąż obiecał na rękach mnie nosić.

– Z dniem dzisiejszym otwieram nowe przedsiębiorstwo: fabrykę żywych lalek

– Kto udziela lekcji śpiewu, kołysania, władania wałkiem itd. proszę o pilne zgłoszenie

-Pantofle wszelkiego gatunku, wypróbowane, lekkie i ciężkie, specjalnie odpowiednie dla młodych mężatek. Sposób używania dołączę. Informacji udziela teściowa.

-Mam już zamówienie, wiec się proszę o spieszenie. Bocian

– Na wypadek naszego niespodziewanego zniknięcia dziś wieczorem życzymy wszystkim miłej zabawy i dobrej nocy. Młodzi.”

Fot. Marcin Dryl

Zarówno teksty, jak i samo wykonanie może być rzecz jasna inspiracją i podstawą do stworzenia czegoś własnego, oryginalnego na ten niezapomniany dzień.

Co myślicie o takim pomyśle?

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Magia Panny Młodej! Poczuj się jak Panna Młoda już przed ślubem! Do wygrania stylizacja i sesja z najlepszymi specjalistami z branży!
Teraz przygotowujesz swój ślub, jesteś zestresowana, masz bardzo dużo na głowie- każda Panna Młoda pamięta zmorę przygotowań ślubnych. Zrób sobie przerwę i weź udział w tej relaksującej przygodzie! Będzie cudownie! Nie wahaj się, zdecyduj się na to już dzisiaj! Koniecznie obserwujfanpage Zankyou i czekaj na post konkursowy.
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Pierwsza w Polsce Charytatywna Loteria Ślubna – pomysł na upominek dla gości
Loteria ślubna to oryginalny pomysł na upominki dla gości weselnych, świetna zabawa, a przede wszystkim okazja do podzielenia się swoim szczęściem z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji