Publikacja
  • Magazyn
  • Jak sprawić, by wesele nie było sztampowe?

Jak sprawić, by wesele nie było sztampowe?

Mimo zmieniających się czasów niektóre tradycje nie zanikają. Ba, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wręcz z biegiem czasu zyskują na świeżości i są jeszcze bardziej kultywowane. W tym konkretnym przypadku mowa o weselach. Obecnie mamy pełen wachlarz możliwości jeśli chodzi o organizację wesela – co zwykle pochłania niestety wszystkie oszczędności. Niekiedy trzeba się wręcz zapożyczać, żeby uzbierać pieniądze na uroczystość z prawdziwą pompą.

  • Organizacja
  • Sponsored

Mimo zmieniających się czasów niektóre tradycje nie zanikają. Ba, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wręcz z biegiem czasu zyskują na świeżości i są jeszcze bardziej kultywowane. W tym konkretnym przypadku mowa o weselach. Obecnie mamy pełen wachlarz możliwości jeśli chodzi o organizację wesela – co zwykle pochłania niestety wszystkie oszczędności. Niekiedy trzeba się wręcz zapożyczać, żeby uzbierać pieniądze na uroczystość z prawdziwą pompą. Jakie mamy możliwości? Niektórzy wybierają tradycyjne polskie wesele, inni natomiast idą zdecydowanie z duchem czasu i starają się, by wesele nabrało rumieńców, dzięki wpleceniu w nie inspiracji z obcych kultur. Czy to dobry pomysł?

Modne ostatnio są wesela w stylu brytyjskim. Nie wiąże się to z ogromnymi kosztami, a wyjątkiem jest tutaj jedynie ślub kościelny, za który w Anglii trzeba słono zapłacić. Sama tradycja weselna natomiast zawiera pewne zaskakujące elementy, które śmiało mogą być wprowadzone do polskiego menu i stanowić jego ciekawe uzupełnienie. Przede wszystkim w tradycji anglosaskiej mamy do czynienia z bardzo skromną gastronomią. Serwuje się po prostu obiad, kolację i deser. Na tym koniec. Dla Polaka przyzwyczajonego do obfitego świętowania zapewne jest to szok kulturowy. Ponadto interesująco wygląda sprawa z alkoholem.

Otóż do dań podawany jest jedynie szampan oraz wino. Nie ma co liczyć na trunki wysokoprocentowe. W grę oczywiście wchodzą tańce i zabawa. Jednakże są to aktywności stricte ograniczone czasowo, ponieważ wesele kończy się zwykle o północy. Polacy, dla których tradycja to rzecz święta na pewno mieliby problem z przyzwyczajeniem się do takich wesel na angielską modłę. Jednak to dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za zabawą do białego rana i nadmierną alkoholizacją.

Skoro jesteśmy przy angielskiej szkole organizacji wesel, to również warto wspomnieć o weselach w stylu amerykańskim, których elementy śmiało można przenieść na rodzimy grunt. Przede wszystkim taka impreza nie może obyć się bez wedding plannera. Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje  się organizacją ślubu i wesela, dostosowując wszystkie detale do indywidualnych  potrzeb. Stoły weselne zawsze są okrągłe, wspaniale udekorowane i przystrojone. Na stołach można również znaleźć drobne upominki dla gości weselnych. Na takim weselu nie może obyć się bez przemówień świadków, rodziców oraz przyjaciół. Ważnym elementem całej uroczystości jest oczywiście tort weselny, który eksponowany jest przez całą imprezę na głównej sali weselnej.

zapiszOne Love Photo
One Love Photo

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!