Jak sprawić, by wesele nie było sztampowe ?

Mimo zmieniających się czasów niektóre tradycje nie zanikają. Ba, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że wręcz z biegiem czasu zyskują na świeżości i są jeszcze bardziej kultywowane. W tym konkretnym przypadku mowa o weselach. Obecnie mamy pełen wachlarz możliwości  jeśli chodzi o organizację wesela – co zwykle pochłania niestety wszystkie oszczędności. Niekiedy trzeba się wręcz zapożyczać, żeby uzbierać pieniądze na uroczystość z prawdziwą pompą. Jakie mamy możliwości? Niektórzy wybierają tradycyjne polskie wesele, inni natomiast idą zdecydowanie z duchem czasu i starają się, by wesele nabrało rumieńców, dzięki wpleceniu w nie inspiracji z obcych kultur. Czy to dobry pomysł?

Danielle Capito
Danielle Capito

Modne ostatnio są wesela w stylu brytyjskim. Nie wiąże się to z ogromnymi kosztami, a wyjątkiem jest tutaj jedynie ślub kościelny, za który w Anglii trzeba słono zapłacić. Sama tradycja weselna natomiast zawiera pewne zaskakujące elementy, które śmiało mogą być wprowadzone do polskiego menu i stanowić jego ciekawe uzupełnienie. Przede wszystkim w tradycji anglosaskiej mamy do czynienia z bardzo skromną gastronomią. Serwuje się po prostu obiad, kolację i deser. Na tym koniec. Dla Polaka przyzwyczajonego do obfitego świętowania zapewne jest to szok kulturowy. Ponadto interesujaco wygląda sprawa z alkoholem.

Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com

Otóż do dań podawany jest jedynie szampan oraz wino. Nie ma co liczyć na trunki wysokoprocentowe. W grę oczywiście wchodzą tańce i zabawa. Jednakże są to aktywności stricte ograniczone czasowo, ponieważ wesele kończy się zwykle o północy. Polacy, dla których tradycja to rzecz święta na pewno mieliby problem z przyzwyczajeniem się do takich wesel na angielską modłę. Jednak to dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za zabawą do białego rana i nadmierną alkoholizacją.

Gus Hildebrandt
Gus Hildebrandt

Skoro jesteśmy przy angielskiej szkole organizacji wesel, to również warto wspomnieć o weselach w stylu amerykańskim, których elementy śmiało można przenieść na rodzimy grunt. Przede wszystkim taka impreza nie może obyć się bez wedding plannera. Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje  się organizacją ślubu i wesela, dostosowując wszystkie detale do indywidualnych  potrzeb. Stoły weselne zawsze są okrągłe, wspaniale udekorowane i przystrojone. Na stołach można również znaleźć drobne upominki dla gości weselnych. Na takim weselu nie może obyć się bez przemówień świadków, rodziców oraz przyjaciół. Ważnym elementem całej uroczystości jest oczywiście tort weselny, który eksponowany jest przez całą imprezę na głównej sali weselnej.

One Love Photo
One Love Photo

Oczywiście musimy sobie zdać sprawę, że nie każdego stać na organizację wesela z takim rozmachem. Wtedy oczywiście przychodzą w sukurs takie idealne rozwiązania jak pożyczka od ręki. Dzięki temu można urządzić oryginalne i huczne wesele nie martwiąc się kompletnie o koszty.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Pierwszy taniec weselny - jak sprawić, by był wyjątkowy? 10 rad dotyczących Pierwszego Tańca
Jak sprawić, by pierwszy taniec weselny był wyjątkowy i niepowtarzalny? Jak zaskoczyć weselnych gości? Jak zaprosić ich do zabawy? Artykuł podpowiada, jakich tańców weselnych unikać i jak się przygotować do pierwszego tańca na weselnym balu.
Ślub w deszczu, czyli jak nie dać się deszczowej pogodzie w tym ważnym dniu?
Ślub w deszczu, czyli jak nie dać się deszczowej pogodzie w tym ważnym dniu?
Mimo, że deszcz zaskoczy Was w dniu ślubu bądź umówionej sesji zdjęciowej, nie wpadniecie w panikę, bo deszczowa pogoda może być ciekawym motywem fotograficznym, a uprzednie przygotowanie, pozwoli Wam sprawnie przeprowadzić całą ceremonię i przyjęcie weselne! Z Zankyou żaden deszcz nie jest straszny!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji