Zankyou udowodni Wam, że to zadanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać!
Napoje na wesele a liczba gości
Liczba weselników jest pierwszą i zaraz najważniejszą kwestią, którą musimy brać pod uwagę tworząc nasz własny przelicznik napojów na wesele. Oczywiście, owe napoje to termin dość ogólny dlatego warto je podzielić na te niegazowane, gazowane oraz wodę. W przypadku liczenia jedynie napojów bezalkoholowych – nie uwzględniając w obliczeniach wódki i innych procentowych trunków – pamiętajmy, że musimy w nich uwzględnić wszystkich weselników – włącznie z dziećmi i osobami niepełnoletnimi. Jeśli zastanawiacie się ile napoju na osobę na wesele przypada wedle opinii specjalistów branżowych – przyjęło się, że dla jednego gościa musimy przygotować około 3 litrów napojów (nie wliczając w to kawy i herbaty). Te wyliczenia są szacunkowe, co oznacza, że musimy je dostosować do indywidualnych weselnych okoliczności. Młodzi mogą tę liczbę zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od długości wesela, pory roku czy rodzaju alkoholu, który będzie królować na weselnych stołach gości – jak wiadomo w przypadku popularnej wódki najczęściej to właśnie schłodzony słodki napój stanowi jej niezbędne towarzystwo.
Podobne zmienne możemy również wykorzystać zastanawiając się ile soków na wesele oraz innych gazowanych napojów będzie niezbędne, aby nie zaprzątać sobie głowy ich ewentualnym brakiem podczas poprawin. Z pewnością, musimy wziąć pod uwagę charakter organizowanego przyjęcia – czy będzie to wspólny posiłek w kameralnym gronie najbliższych krewnych i przyjaciół czy może kolejna okazja do świętowania zawarcia związku małżeńskiego i zabawy do białego rana. Powinniśmy założyć, że w dniu poprawin 1 litr napoju na osobę powinien być wystarczający jednak warto przygotować choć niewielkie zapasy w sytuacji, kiedy impreza miałaby zmienić swój charakter bądź znacznie się przedłużyć.
Ile napojów na wesele – czy pora roku ma znaczenie?
Nawodnienie to podstawa! Szczególnie warto mieć to na uwadze organizując wesele i poprawiny w sezonie letnim. Lipiec i sierpień to te miesiące w których możemy spodziewać się największych upałów, co skutkuje, o wiele większą potrzebą ciągłego uzupełniania płynów przez naszych weselników. Dodatkowo, jeśli są oni prawdziwymi miłośnikami szaleństw na parkiecie oraz weselnych zabaw, gdzie ruch stanowi jeden z ich nieodzownych elementów – to woda oraz zimne napoje są im niezbędne, aby nabrać sił do dalszej hulanki oraz uniknąć odwodnienia, kiedy żar leje się z nieba. Musimy więc zadbać o większą ilość zimnych płynów, którymi będą mogli się raczyć zaproszeni goście.
Z kolei, organizując ślub w czasie zimowej aury – z pewnością możemy nieco obniżyć ilość słodkich, gazowanych napojów. Zapewniamy, że w okresie jesienno – zimowym o wiele większym zainteresowaniem będą się cieszyć ciepłe rozgrzewające napoje takie jak herbata zimowa z odrobiną miodu i laską cynamonu niż schłodzone bąbelki.
Jak liczyć napoje na wesele? Kieruj się gustami gości
Jak mawiają – ile ludzi tyle upodobań. Ta teza ma również swoje zastosowanie w czasie przemyśleń Młodych związanych z tym jakie napoje na wesele będą tymi odpowiednimi i zadowolą nawet tych najbardziej wymagających gości. Jednak są pewne typy, które niezmiennie od wielu lat święcą triumfy na stołach weselników. Pierwszym z nich jest oczywiście cola bez której ciężko już sobie wyobrazić jakiekolwiek przyjęcie weselne. To właśnie ten musujący słodki napój gasi pragnienie zarówno młodszych jak i starszych weselnych gości, ale także służy jako przysłowiowa “popitka” do weselnej wódki. Kolejnym kolorowym napojem, którego z pewnością nie może zabraknąć na weselu są soki – smak jabłkowy, pomarańczowy, wieloowocowy oraz porzeczkowy są tymi, które Młodzi wybierają najczęściej. Oczywiście, nie można zapomnieć także o wodzie w jej dwóch odsłonach – gazowanej i niegazowanej – choć najczęściej to ta druga cieszy się większym zainteresowaniem.
Kiedy płyny bez bąbelków oraz napoje gazowane na wesele zostały już skompletowane – została jeszcze jedna kwestia, którą również powinniśmy wziąć pod uwagę. Zdarza się, że osoby starsze lub w podeszłym wieku rezygnują ze napojów z dużą zawartością cukru na rzecz aromatycznej kawy czy rozgrzewającej herbaty. Musimy więc zapewnić naszym gościom odpowiednią ilość i nieograniczony dostęp nie tylko do napojów orzeźwiających, ale także tych zalewanych gorącą wodą.
Jak serwuje się napoje na wesele?
Oczywiście, to jak finalnie prezentują się stoły przy których zasiądą weselni goście ma wiele wspólnego z tym jaki wybierzemy sposób podania napoi. Warto zaaranżować ich wygląd kierując się umiarem i dobrym smakiem. Słodkie bąbelki oraz wodę gazowaną najlepiej podawać w butelkach o maksymalnej pojemności do 1 l. Jeśli wybierzemy te większe – zaburzą one harmonijną dekorację stołu i będą odciągać uwagę od jego efektownych ozdób. Najlepiej będą prezentować się butelki wykonane ze szkła jednak wybierając tę opcję będziemy musieli się liczyć z o wiele większymi wydatkami. Na stole weselników mogą się również znaleźć stylowe kryształowe karafki wypełnione wodą niegazowaną, a także soki o różnych smakach bądź orzeźwiająca lemoniada – jako dekoracje do tych napojów możesz zastosować świeże owoce oraz aromatyczne liście mięty.
Kalkulator napoi na wesele
Obliczenia dotyczące tego ile napoju na wesele przypada na jednego weselnika nie są tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, dokonując zakupu w większej hurtowni możesz poradzić się doświadczonych specjalistów, których wskazówki dotyczące liczby napoi na wesele z pewnością wykorzystała już niejedna Para Młoda. Doradzamy, aby porzucić własnoręczne wyliczenia na rzecz wygodnego kalkulatora napoi online, który bez problemu znajdziecie w przeglądarce internetowej. Aby dokonać wyliczenia najczęściej musicie uzupełnić takie dane jak liczbę gości (biorąc pod uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci), długość trwania imprezy oraz jej charakter, a także porę roku w której odbędzie się wesele. Ważną kwestią jest również rodzaj alkoholu, który pojawi się na stołach gości – jeśli będzie to wódka z pewnością musimy zadbać o większą ilość napojów gazowanych, które najczęściej pełnią rolę “popitki”. Kluczem do stworzenia owych wyliczeń jest z góry przyjęta średnia – 3 l na jedną osobę podczas wesela – z czego każdy litr stanowi inny napój: ten gazowany, sok oraz woda, a na poprawinach – 1 l na każdego weselnika. Bardzo często stosowany jest także przelicznik procentowy, który wynika ze statystyk dotyczących najbardziej powszechnych preferencji smakowych i upodobań weselników. Dlatego też – cola, sok pomarańczowy czy woda niegazowana, które wiodą prym na większości wesel będą posiadały większość procentową w skali od 60 do 70%.
Zankyou poleca, aby skorzystać z tej formy udogodnienia. Gwarantujemy, że za pomocą kalkulatora napoi zyskacie spokój oraz pewność, że problem związany z ilością napojów na wesele i poprawiny został nareszcie rozwiązany! Nie traćcie nerwów i drogocennego czasu – skupcie się na tym, co w tym dniu jest najważniejsze – na radości płynącej z wypowiedzenia sakramentalnego “tak”.
Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?
Zapisz się do naszego newslettera
Skomentuj artykuł