• Magazyn
  • Dzienne wesele – plusy i minusy wyjątkowego dnia, który kończy się przed północą!

Dzienne wesele – plusy i minusy wyjątkowego dnia, który kończy się przed północą!

I choć tradycyjne, całonocne wesela to długoletnia tradycja, to dzienne wesela zyskują na coraz większej popularności. Czym różnią się od tradycyjnych, sobotnich wesel, jakie są ich plusy, a jakie minusy? O tym przekonacie się czytając dzisiejszy artykuł!

Dzienne wesele – plusy i minusy wyjątkowego dnia, który kończy się przed północą!
  • Organizacja
  • Rada
  • Polska

I choć tradycyjne, całonocne wesela to długoletnia tradycja, to dzienne wesela zyskują na coraz większej popularności. Czym różnią się od tradycyjnych, sobotnich wesel, jakie są ich plusy, a jakie minusy? O tym przekonacie się czytając dzisiejszy artykuł!

 

 

Czy wesele dzienne ma jakieś plusy?

Publikacja

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim pewność, że wszyscy goście weselni będą się z nami bawić do końca imprezy. Wesela dzienne kończą się zwykle około godziny 23:00 co sprawia, że jest to naturalna pora większości osób, by położyć się spać bez większego problemu. W przypadku wesel trwających do rana bardzo często zdarza się, że większość gości wychodzi po oczepinach, czyli około godziny 1:00 i tylko mniejszość gości bawi się do białego rana.

Drugim plusem jest fakt, że wesele dzienne wcale nie oznacza wesela krótszego. Bowiem może ono trwać dokładnie tyle samo, co wesele tradycyjne, czyli około 10 h. 

Trzecim, prozdrowotnym plusem jest jedzenie posiłków o zwykłych, standardowych porach, dzięki czemu nie obciążamy naszych żołądków całonocnym jedzeniem. Pamiętajmy – nasz organizm nie jest przyzwyczajony do przyjmowania posiłków w nocy, dlatego przy organizacji tradycyjnego, nocnego wesela nie upierajmy się zbytnio przy dużej ilości dań ciepłych. 

Czwartym plusem wesela dziennego jest szansa wyspania się. Zarówno Pary Młodej, dla której dzień ślubu to ogrom wrażeń i emocji, ale i gości weselnych. Dzięki temu możemy liczyć na większą frekwencję i lepszą zabawę na poprawinach. 

Ostatni, ale nie mniej ważny plus to oszczędność. W przypadku organizacji wesela dziennego bardzo często możemy liczyć na rabat ze strony sali weselnej, gdyż praca obsługi wesela w nocy wiążę się z inną stawką dla pracowników, niż ma to miejsce w porze dnia. Dzięki temu macie szansę wynegocjować atrakcyjną cenę i znacznie odciążyć Wasz ślubny budżet.

 

 

Czy wesele dzienne ma minusy?

Oczywiście, jak w przypadku wszystkich opcji, są plusy i minusy pewnych rozwiązań. Minusem wesela dziennego może być stosunkowo krótki czas na przygotowania dla Panny Młodej i Pana Młodego. Stanowi to również niemałe wyzwanie dla gości weselnych. 

Drugim problemem wymagającym wcześniejszego przemyślenia są osoby przyjezdne. W przypadku wesela dziennego goście weselni muszą przyjechać dzień wcześniej, co wiąże się z noclegiem lub wyjechać bardzo wcześnie rano, co skutkuje niewyspaniem i zmęczeniem. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę wykupienie noclegu dla przyjezdnych gości weselnych dzień wcześniej, aby w dniu wesela stawili się pełni energii i sił na huczną zabawę. 

Trzecim problemem, jaki możemy napotkać jest niezrozumienie naszej wizji przez gości weselnych. Mimo, że wesela dzienne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, to jest to nadal dość świeży trend, z którym po prostu musimy się oswoić. Oczywiście wszystko jest do pogodzenia, dlatego warto poinformować swoich gości z wyprzedzeniem, aby mieli czas odpowiednio się przygotować. 

 

 

Niezależnie od tego, na jaką formę wesela się zdecydujecie pamiętajcie, że to Ty w tym dniu “gracie pierwsze skrzypce” i to Wy jesteście najważniejsi. To Wasz dzień. Stwórzcie i zorganizujcie go po swojemu, od początku do końca. Przepięknej zabawy!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!