Drinki, koktajle i rozgrzewające napoje na zimowym weselu

Zima, to niezwykle wyjątkowa pora roku. Pogoda, choć może być kapryśna, to zawsze sprawia, że chętnie wracamy do domu, chowamy się pod ciepłym kocem, rozpalamy ogień w kominku lub, co równie częste, rozkręcamy kaloryfery i rozkoszujemy się magią zimy. To co również nieodzownie się z nią kojarzy, to oczywiście święta i Sylwester. No i jest jeszcze coś: rozgrzewające napoje. Bo przecież w chłodne dni nie ma nic lepszego, niż łyk czegoś ciepłego lub rozgrzewajacego.

Dlaczego więc nie przenieść trochę tej zimowej aury do sali weselnej i nie stworzyć przytulnego, świątecznego, rozgrzewającego klimatu wesela? Oczywiście można to zrobić za pomocą dekoracji sali, czy atrakcji przygotowanych dla gości. A jedną z takich atrakcji mogą być kolorowe, świąteczne i zimowe napoje, drinki, czy koktajle.

Napoje rozgrzewające to naprawdę sezonowe rarytasy! Świetnie mogą sprawdzić się na początku wesele, gdy goście, nierzadko zmarznięci wracają z ceremonii zaślubin. Mogą również zostać podane po powrocie gości z podziwiania atrakcji przygotowanych dla Pary Młodej, które odbywały się na zewnątrz, jak chociażby z nocnego pokazu fajerwerków. Oczywiście najbardziej klasyczna wersją zimowych napojów rozgrzewających dla dorosłych jest grzane wino. Może być ono serwowane tradycyjnie, w wersji najbardziej nam znanej (np. z cynamonem, wanilią, goździkami i pomarańczą).

Grzane wino, to najbardziej tradycyjny zimowy napój rozgrzewający. Źródło: www.menstream.pl

Można również pokusić się o przyrządzenie nieco mniej u nas znanej skandynawskiej wersji grzanego wina, czyli Glogga. W tym przypadku do wina dodaje się przyprawy (cynamon, kardamon, goździki), migdały i rodzynki. Tak czy inaczej oba rodzaje grzanego wina niesamowicie rozgrzewają!

Skandynawski Glogg również może przypaść do gustu gościom weselnym. Źróło: www.kulinarnyprzepisna.pl

A co dla najmłodszych? Oczywiście, że gorąca czekolada! Nie dość, że maluchy się rozgrzeją, to jeszcze rozweselą. Magiczny napój!

Gorąca czekolada, to ulubienica nie tylko najmłodszych. Źródło: www.mojegotowanie.pl

W trakcie wesela mogą być podawane różnego rodzaju zimowe drinki i koktajle. Ich skład może być różny. Należy podkreślić, że najfajniej sprawdzają się tutaj napoje w odcieniach czerwieni. Ten kolor bowiem najbardziej kojarzy się z zimą i ze świętami. Świetnie w komponowaniu czerwonych zimowych drinków i koktajli sprawdza się wódka żurawinowa.

Czerwone drinki i koktajle kojarzą się z zimą. Źródło: www.whiteonricecouple.com

To, co również kojarzy się z zimą, to smak korzennych przypraw nierzadko występujących w duecie z jabłkiem. I takie smaki również możemy połączyć w zimowym słodkim drinku. Sok jabłkowy, cynamon, goździki no i oczywiście jakiś alkohol (np. Malibu). Przepis łatwy, mała ilość składników, a efekt – smaku nie da się zapomnieć!

Jabłko w połączeniu z korzennymi przyprawami, to smak typowego zimowego napoju. Źródło: www.we-dwoje.pl

To, co jest bardzo ważne przy podawaniu zimowych drinków, koktajli, czy rozgrzewających napojów, to również ich dekoracja. Dzięki niej od razu kojarzymy te napoje z czymś charakterystycznym dla tej pory roku.  Przecież mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a w przypadku drinków, koktajli czy innych napojów pierwsze wrażenie jest zawsze wizualne. Laski cynamonu, goździki, pomarańcze, jabłka, żurawina, czy liście mięty, nie tylko niesamowicie dopełnią wygląd tych napojów, ale również  przyczynią się do stworzenia zimowego, przytulnego klimatu wesela.

Bardzo ważna jest dekoracja zmiowych drinków. Źródło: www.sugarandcharmblog.com

Podanie właśnie takich napojów i drinków może być bardzo miłą niespodzianka dla gości. Ich eleganckie serwowanie, dekorowanie  owocami, które nieodzownie kojarzą się z zimą, czy dodawanie do nich rozgrzewających i niezwykle aromatycznych przypraw, nada weselu niezwykle magicznej aury.

Skomentuj artykuł

Druhny na ślubie - ubiór i obowiązki
Druhny na ślubie - ubiór i obowiązki
Kogo wybrać na druhnę, jak powinny wyglądać druhny oraz co należy do ich obowiązków, dowiesz się z niniejszego artykułu na Zankyou!
Życzenia ślubne - dobre rady Zankyou, które powinnaś znać!
Życzenia ślubne - dobre rady Zankyou, które powinnaś znać!
Niezależnie od tego, czy jesteśmy gośćmi weselnymi, czy tylko dowiadujemy się o ślubie kogoś znajomego lub członka rodziny, odczuwamy potrzebę złożenia życzeń ślubnych. Jak składać życzenia ślubne i jakie najlepiej pasują do danej okoliczności? Przykładowe życzenia ślubne.
Zamiast bukietu dla świadkowej: korsarz czyli kwiatowy stroik
Zamiast bukietu dla świadkowej: korsarz czyli kwiatowy stroik
Oryginalny i szalenie praktyczny pomysł na elegancką ozdobę dla świadkowej i druhen. Zobacz!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji