Czar zabawy

„Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie” powiedział kiedyś gitarzysta zespołu Led Zeppelin. My dodamy, że najlepszą okazją do poruszenia ludzkich serc jest ślub. Oprawa muzyczna wraz z ciekawymi atrakcjami weselnymi tworzą niepowtarzalny klimat uroczystości. Warto o niego zadbać!

SEBASTIANS PHOTOGRAPHY
SEBASTIANS PHOTOGRAPHY

W KOŚCIELE

Podczas uroczystej mszy ślubnej jest kilka momentów, podczas których możemy wybrać tło muzyczne, które będzie nam towarzyszyło. Należy jednak mieć na uwadze charakter miejsca – nie każdy utwór będzie po prostu odpowiedni. Z pewnością należy te kwestie przedyskutować odpowiednio wcześnie z księdzem, a także miejscowym organistą. Oprócz standardowo granego na zakończenie marszu Mendelssohna dobrze sprawdzą się Ave Maria (dozwolone aż w kilku wersjach), Aria na strunie G Bacha czy Panis Angelicus Francka do tekstu św. Tomasza z Akwinu. Bardzo wzruszającym momentem będzie, jeżeli Wasi utalentowani muzycznie najbliżsi zechcą uświetnić liturgię swoim występem.

Karol Chaba
Karol Chaba

ŚLUB CYWILNY

Nieco większe pole do popisu mamy w przypadku ślubu cywilnego, jednak tutaj także należy kierować się dobrym smakiem. Chwile tuż przed uroczystością, podczas wejścia młodej pary, w momencie składania przysięgi i na zakończenie ceremonii to minuty, które możemy podkreślić wybraną muzyką. Niech będą to utwory, które dobrze nam się kojarzą – będziemy je wspominać przez resztę wspólnych lat…

West Slavic Pictures
West Slavic Pictures

A MOŻE DJ?

W opinii wielu ludzi muzyka na weselu to podstawa dobrej zabawy. Nic więc dziwnego, że dylemat „zespół muzyczny czy DJ” spędza sen z powiek większości par w przedślubnych przygotowaniach. Podejmując decyzję warto przyjrzeć się krytycznie liście gości tak, aby uwzględnić wiek i upodobania wszystkich. Dobrze, jeżeli na własnej skórze sprawdzicie umiejętności muzyczne kandydatów i na przykład wybierzecie się na zabawę taneczną, którą prowadzi dany zespół czy DJ. Pamiętajcie: im większa elastyczność i przekrój repertuaru tym lepiej. Nie może jednak zabraknąć starszych utworów, które będą eleganckim ukłonem w stronę bardziej dojrzałych wiekowo gości. Dokonując wyboru, warto sprawdzić dwie rzeczy: warunki akustyczne w sali, gdzie odbędzie się wesele oraz to, czy DJ lub zespół biorą pod uwagę możliwość zamawiania konkretnych utworów z dedykacjami od gości.

Studio Sorelle
Studio Sorelle

ATRAKCJE

Nie samą muzyką wesele stoi, parafrazując klasyka, dlatego dobrze, jeśli przemyślicie także inne sposoby na zajęcie Waszych gości. Do dyspozycji macie w zasadzie nieograniczone możliwości: fotobudka, pokaz taneczny, opieka animatora dla dzieci, występ komika, pokaz pirotechniczny czy bardzo modne ostatnio wypuszczanie płonących lampionów. Każdy pomysł powinien zostać omówiony z managerem lokalu i zespołem, aby był bezpieczny dla zaproszonych i odpowiednio podkreślony muzycznie.

Time To Wedding Photography
Time To Wedding Photography

Ważny jest przy tym charakter i styl przyjęcia weselnego oraz to, gdzie się ono odbywa. Muzyka oraz inne atrakcje pozwolą wzbudzić niezapomniane wrażenia na Waszych gościach i podkreślą niesamowity charakter wesela, będąc doskonałą oprawą łączącego Was uczucia. Miejcie na uwadze to, aby w zabawę zaangażować jak najwięcej osób i przygotować coś także dla starszych gości – jako gospodarze powinniście zadbać o dobre samopoczucie wszystkich. To pozwoli Wam zorganizować przyjęcie weselne marzeń, które każdy będzie wspominał jeszcze długo po jego zakończeniu…

Sabina Obajtek

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Może pojawić się pytanie komu na weselu jest potrzebna fotobudka czy polaroid albo analog. Przecież na uroczystości obecny jest fotograf, który naprawdę wie, co robi i w jaki sposób przygotowywać zdjęcia, które na pewno będą świetną pamiątką na lata.
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
W dniu 14 kwietnia w Reducie Banku Polskiego odbędą się Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ. Podczas drugiej odsłony tego wydarzenia spotkać się będzie można z ponad 50-cioma wyselekcjonowanymi Wystawcami z branży ślubnej oraz poznać najnowsze trendy ślubne.
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Planujecie ślub? Zastanawiacie się w związku z tym, co chcielibyście dostać z tej okazji? Prezent czy może pieniądze? Jak nie macie jeszcze na to pomysłu, to chętnie Wam podpowiem.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji