Badania udowodniły, że życie w związku małżeńskim jest lepsze niż życie w konkubinacie!

“Życie w związku małżeńskim jest lepsze niż życie w konkubinacie”! I to nie Panna, marząca o swej sukni ślubnej, doszła do takiego wniosku!

Badania potwierdzają, że ślub wzmacnia więź między partnerami. Dyrektor zespołu Affective Neuroscience Laboratory na Uniwersytecie Virginia, Profesor James A. Coan badał relacje międzyludzkie ponad 20 lat i doszedł do takiego wniosku!

Piotr DudaDowiedz się więcej “Piotr Duda”
Piotr Duda

Jego zainteresowanie skupiło się na tzw. “efekcie wspólnego pożycia”. Według jego badania, pary, które jedynie “żyją pod wspólnym dachem”, w porównaniu do związków małżeńskich, nie będą tak stabilne emocjonalnie jak te pierwsze. Według profesora, pary, które w późniejszym czasie zdecydują się na sformalizowanie związku, będą bardziej podatne na rozwód.

Badaniu zostały poddane 54 pary: 27 żyjące w konkubinacie i 27 po zawarciu sakramentu małżeństwa. Badanie zawsze przebiegało tak samo: jeden z partnerów został umieszczony w maszynie MRI i otrzymywał szok – celem było wywołanie strachu lub napięcia na jednym z woluntariuszy. Badano, czy dana osoba, złapie za rękę partnera lub obcą osobę.

Pink CloudsDowiedz się więcej “Pink Clouds”
Pink Clouds

Wynik: żonaci mężczyźni, którzy otrzymywali bodziec, który reagował na podwzgórze (część mózgu odpowiedzialną za emocje i reakcje na zagrożenia zewnętrze) czuli się pewniej i spokojniej jeżeli trzymali za rękę partnera. Według Coan’a jest to bardzo silny efekt regulacyjny między partnerami w związku małżeńskim a parami wyłącznie mieszającymi pod wspólnym dachem.

Cuda NiewidyDowiedz się więcej “Cuda Niewidy”
Cuda Niewidy

Ten sam eksperyment przeprowadzono wyłącznie z uczestnictwem partnerów mieszkającym ze sobą. Ich reakcja w podwzgórzu nie była taka sama: stopień niepokoju i stresu był taki sam kiedy trzymali partnera za rękę jak również gdy byli sami. Według naukowca jest to dowód, że pary żyjące wyłącznie w konkubinacie nie mogą polegać na sobie w taki sam sposób jak małżeństwa.

Małżeństwo gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. Pomoc i wsparcie zawsze możemy znaleźć u partnera.

 

Film: Prestige Film

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Mamy dla Was nowe trendy i porady specjalistów!
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Mamy dla Was nowe trendy i porady specjalistów!
Ile kosztuje? Jak ją wybrać? Jakie są najnowsze trendy? Oto odpowiedzi na takie pytania oraz wiele więcej!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Drewno jest najbardziej naturalnym materiałem. Kojarzy się zarówno ze stylem boho jak i etno. Dlatego tak wspaniale sprawdza się podczas ceremonii o różnym charakterze. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować trendy na 2018 rok: drewno w postaci winietek, napisów, dekoracji, a nawet obrączek. Nie możecie tego przegapić.
"Lato z Zankyou", czyli seria letnich inspiracji. Na początek..letnie trendy paznokciowe!
"Lato z Zankyou", czyli seria letnich inspiracji. Na początek..letnie trendy paznokciowe!
Dlatego przed wyjazdem na wakacje powinnaś zrezygnować z normalnego lakieru? Jaki kolor wybrać ? Oto rady specjalistki na ten sezon letni 2017!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji