Czym obrzucić Młodą Parę po ślubie? Zamienniki ryżu.

Zgodnie z tradycją, po zakończeniu ceremonii zaślubin, Młoda Para obrzucana jest ryżem. Ryż ma symboliczny wymiar- ma zapewnić Młodej Parze szczęście. O ile z tym przesądem można polemizować, o tyle zabawa, którą ten zwyczaj zapewnia jest już kwestią oczywistą. Sprytna świadkowa szybko pomoże oczyścić suknię ślubna i fryzurę Panny Młodej z ziarenek ryżu, a wspomnienia (i zdjęcia ślubne) z tej chwili są bezcenne!

limpido shutterstock
limpido shutterstock

W Polsce Młoda Para często otrzymuje także drobne monety, które wedle tradycji, powinny zapewnić im dostatek w małżeństwie i pomyślność finansową. Zazwyczaj rzucanie monet łączone jest z rzucaniem ryżu, dlatego też nie wymieniliśmy go jako zamiennik.

A StockStudio shutterstock
A StockStudio shutterstock

Nie tylko ryż może być wykorzystany do przywitania świeżo upieczonych małżonków przez gości weselnych. Zobaczcie propozycje Zankyou, na zamienniki ryżu na ślubie.

1. Confetti lub motylki

Papierowe confetti może być świetnym zamiennikiem ryżu na weselu! Mogą to być papierowe serduszka, motylki czy gwiazdki- można je oczywiście wykonać samemu, jak i kupić kilkaset sztuk w niewielkiej cenie. Bardziej efektowne i eleganckie będzie confetti wycięte z błyszczącego papieru. Motylki z papieru sa bardzo fotogeniczne. oto dowód: śliczne zdjęcie Par autorstwa Marcina Kozłowskiego – Fotografia Ślubna.

danm12 shutterstock
danm12 shutterstock
Marcin Kozłowski - Fotografia Ślubna
Marcin Kozłowski – Fotografia Ślubna

2. Płatki róż

Pomysł bardzo efektywny, a nawet pachnący. Płatki róż pięknie wyglądają osypując się z sukni Panny Młodej, co ślicznie wygląda na ślubnych fotografiach. Róże mogą być zastąpione innymi kwiatami, trzeba jednak uważać przy wyborze kwiatów, by nie były one brudzące.

IVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock

 3. Życzenia

Życzenia wypisane na kolorowych karteczkach to także nowość. Każda karteczka może zawierać dobrą wróżbę (np. szczęście, dostatek, dzieci, podróże), a zadaniem Młodej Pary jest złapanie jak największej ilości karteczek, co- jak wiadomo- spełni wszystkie zapisane na nich życzenia

Daniel Jedzura shutterstock
Daniel Jedzura shutterstock

4. Bańki mydlane

Ostatnią propozycją Zankyou na zamiennik ryżu na ślubie są bańki mydlane. Goście mogą otrzymać buteleczki z płynem do robienia baniek mydlanych i zapewnić Młodej Parze piękny pocałunek w oprawie błyszczących kulek w bajecznych barwach. W tym wypadku nie można także przesadzać z ilością baniek, które “pękną” na strojach Młodej Pary, by nie powstały żadne zabrudzenia ani na sukni ślubnej, ani na garniturze Pana Młodego.

 Tatiana Chekryzhova shutterstock
Tatiana Chekryzhova shutterstock

Do robienia baniek mydlanych jak rzucania kwitów czy papierowych confetti warto zaangażować dzieci zaproszone na ślub. Dzieci niewątpliwie potraktują takie zadanie bardzo poważnie, co sprawi im ogromną radość! Więcej na temat dzieci na weselu przeczytaj w artykule “Jak zadbać o najmłodszych na ślubie”.

Po zakończeniu ceremonii ślubnej, poza tradycją rzucania ryżu (lub jego zamienników!) można także zaprosić gościa, który będzie niespodzianką dla Młodej Pary, ale o tym już pisaliśmy TUTAJ.

Jak podobają Wam się pomysły Zankyou? Zamienilibyście tradycję rzucania ryżem na coś innego?

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Druhny na ślubie - ubiór i obowiązki
Druhny na ślubie - ubiór i obowiązki
Kogo wybrać na druhnę, jak powinny wyglądać druhny oraz co należy do ich obowiązków, dowiesz się z niniejszego artykułu na Zankyou!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
10 perfum dla 10-ciu różnych Panien Młodych! Wybierz swój zapach w najważniejszy dzień!
Najbardziej pożądane zapachy roku! Znajdź swój!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji