Ślub w dojrzalszym wieku. Na miłość nigdy nie jest za późno!

Kilkanaście lat temu Panny Młode, które stawały na ślubnym kobiercu były to w większości dziewczęta 19-, 20- letnie. Obecnie coraz częściej partnerzy podejmują decyzję o ślubie po latach długiego związku. Początkowo nie chcą się pobierać. Przez wiele lat żyją wspólnie i wychowują dzieci. Przyczyny takiej decyzji mogą być różne. Pierwsza z nich to brak chęci formalizacji związku. Żaden z partnerów nie potrzebuje papierka, aby udowodnić dozgonną miłość. Zakochani czują się dobrze w nieformalnym związku. Często ich relacja jest lepsza od małżeństw, które zawarły sakrament małżeństwa zaledwie po dwóch latach związku.
Drugim z częstych powodów jest niekorzystna sytuacja materialna. Młodzi nie mają pieniędzy na organizację ślubu i hucznego wesela. Mieszkają więc razem i wychowują dzieci w domu pełnym miłości, jednak nie są małżeństwem. W naszej kulturze pełnej tradycji i konserwatyzmu, kilka lat temu było to postrzegane bardzo źle. Jednak obecnie, dostrzegamy coraz więcej Par, które podejmuje decyzje o ślubie po długich latach związku. Są pełni świadomi i ich sytuacja materialna pozwala na organizację przyjęcia weselnego. Nie muszą prosić rodziców o wsparcie finansowe. Wiele młodych w pościgu za karierą, skupia się na szukaniu swojej drugiej połówki dopiero później. Mężczyźni uważają, że aby założyć rodzinę powinni mieć ugruntowaną sytuację materialną.
Wiele wdowców lub rozwodników również decyduje się na sakrament małżeństwa. Chcą założyć rodzinę. Mimo że znaleźli swoją drugą połówkę późno, są szczęśliwi. Pamiętajcie na miłość nigdy nie jest za późno!

Przedstawiamy zdjęcia z uroczystości weselnej jednej z Par, która zdecydowała się na ślub po latach wspólnego nieformalnego związku.

Rodzina na ślubie, PH: Dottie Photography
Przyjęcie weselne, Foto: Dottie Photography
Panna Młoda z gośćmi weselnymi, Foto: Dottie Photography

Mimo, że już od kilkunastu lat cała rodzina akceptowała ich związek, partnerzy postanowili pobrać się nieco później. Ślub był zwieńczeniem ich miłości. Na weselu pojawili się przyjaciele i rodzina, która była z nimi od początku. Wszyscy świętowali lata ich związku.

Para Młoda z dziećmi, Foto: Dottie Photography
Dzieci na weselu, Foto: Dottie Photography
Państwo Młodzi z dziećmi, Foto: Dottie Photography

Czyż to nie wspaniałe świętować ten dzień razem ze swoimi dziećmi? Radość z pewnością jest ogromna! Dla najmłodszych to również niezwykłe wydarzenie. Cieszą się ze szczęścia swoich rodziców.

Szczęśliwa Para Młoda, Foto: Dottie Photography
Szczęśliwa Para Młoda, Foto: Dottie Photography

Mimo, że ślub po latach związku ma nieco inny charakter, bez wątpienia jest pełen magii. Jesteście dojrzalsi. Ceremonia ślubna i przyjęcie weselne jest świętowaniem lat pełnych miłości i trudów. Postrzegacie przeszłość pełną uroczych momentów i cieszycie się, że ślub jest zwieńczeniem Waszego długiego związku.

A Wy co o tym sądzicie? Myślicie, że to dobry pomysł? Napiszcie w komentarzach!


Jeżeli chcecie dowiedzieć się jakie trudności napotykają Panny Młode podczas ślubnych przygotowań, kliknijcie tutaj!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Prezentujemy najlepszych warszawskich fotografów! Mamy nadzieję, że zdjęcia przypadną Państwu do gustu. Pytaliśmy fotografów o ich pracę, bo kto wie lepiej jak nie oni co wyróżnia ich zdjęcia?
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Masz zostać świadkiem, świadkową, druhną lub drużbą? Stres odłóż na bok. Już teraz Zankyou podpowie Ci w czym możesz przysłużyć się przyszłej Młodej Parze!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji